2018. 11. 18. vasárnap - Jenő 0°C | 7°C Még több cikk.

A harmadik negyedben eldőlt a bajnoki pontok sorsa: győzött az Eger Szegeden

A női vízilabda OB I második fordulójában a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem 10-8-as vereséget szenvedett hazai pályán az Egertől.
Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem–Eger 8–10 (2–1, 3–3, 2–5, 1–1)
Női vízilabda OB I, A csoport, 2. forduló. Szeged, SZUE, 50 néző. Vezette: Berki, Pásztor.
Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem: Hosking (3 védés) – MIHÁLY 3, Lengyel A., Kádár 1, Rácz,
Bell, LENGYEL DOM. 3. Csere: Árkosy, Pengő, Tóth P. 1. Vezetőedző: Molnár Péter.
Eger: Horváth (4 védés) – Molnár, RÁSKI 3, Miklós R. 1, Tóth Cs. 1, Games 1, Somhegyi 2. Csere: Kékesi 1, Kocsis, Hornyák, Katona, Szilágyi 1. Vezetőedző: Biros Péter.
Gól – emberelőnyből: 7/1, ill. 2/0.
Ötméteresből: –, ill. 1/1.
Kipontozódott: Ráski.

Az előző idényt a szegediek a negyedik, az egriek a hatodik helyen zárták a női vízilabda OB I-ben. A vendégek kispadján a háromszoros olimpiai bajnok Biros Péter ült, akinek irányításával a Heves megyeiek kiváló harmadik negyedüknek köszönhetően – 5–2-re nyerték meg – el tudták vinni a győzelemért járó három pontot Szegedről.
A harmadik negyedben eldőlt a bajnoki pontok sorsa: győzött az Eger Szegeden. Fotó: Török János - GALÉRIA

Egri góllal – ötméteresből – indult a találkozó, azonban Mihály Kinga és Lengyel Dominika révén fordított a Szeged. Ők ketten játszottak a leghatékonyabban, három-három találatot jegyeztek. Egészen a harmadik negyed második percéig vezettek a hazaiak (5–4), nem- egyszer két találattal. Ekkor zsinórban négyszer betalált az Eger, amivel eldöntötte a mérkőzést, és már 8–5-re elhúzott. Kozmetikázott még a Szeged az eredményen, próbált felzárkózni, azonban a vendégek sikere ekkor már nem forgott veszélyben, akik végül kétgólos győzelemnek örülhettek.

Szombaton 17 órától a nyeretlen Honvéd otthonában folytatja bajnoki szereplését a Szeged.

Molnár Péter: – Az első félidőben megvoltak a helyzeteink, gólokra váltásukkal nyugodtabban játszhattunk volna. A harmadik negyed után hiába próbáltunk visszajönni a meccsbe, nem sikerült. Nem keseredünk el, megyünk tovább, és javítani szeretnénk a Honvéd otthonában.

További eredmények: FTC–BVSC 6–8, UVSE II.–UVSE 5–25, Dunaújváros–Tatabánya 22–4.

14 éves tehetség debütált Szentesen, gáláztak a légiósok

A női vízilabda OB I második fordulójában a Hungerit-Szentesi VK sima, 17-6-os sikert aratott hazai… Tovább olvasom