2017. 03. 30. csütörtök - Zalán 8°C | 18°C Még több cikk.

A HFC ajándéka az ifjú párnak

Hazai pályán folytatta remek szereplését a labdarúgó NB III-ban a HFC, amely az Örkényt verte 1–0-ra. Az Algyő helytállt a bajnokesélyes Békéscsaba otthonában.
HFC–Örkény 1–0 (1–0)
Hódmezővásárhely, 300 néző. Vezette: Rácz B.
HFC: Bíró – Mészáros, Dálnaki, Pécsek, Keller – Nagy A. (Antal), Varga M., Sipos, Gyenes (Katona Zs.) – Bernát, Ugrai (Borbás P.). Edző: Kolozsvári János.
Örkény: Fűz – Batta, Szécsi, Kovács T., Boda – Katona Zs., Garics, Valuch, Hugyetz – Veres, Ulicska (Szeiber). Edző: Farkas Tibor.
Gólszerző: Bernáth.

Varga Máté hasznosan játszott. Fotó: Tésik Attila
A vásárhelyi védő, Borbás Zsolt esküvője miatt szokatlan időpontban került sor a találkozóra. Éppen emiatt a hazai edző, Kolozsvári János sem tudta végig a helyszínen követni a játékot, megtartotta a taktikai értekezletet, majd családi okok miatt távozott. A második félidő kezdőrúgását éppen az ifjú pár végezte el. A hazaiak léptek fel támadólag, és a huszadik perc végére góllá érett fölényük. Ekkor Ugrai fordult le védőjéről, és remek centerezését a jó helyen álló Bernát közelről a kapuba lőtte, 1–0. A folytatásban is a hazai gárda játszott fölényben, de a támadásokba sok hiba csúszott. A szünet után sorozatban alakította ki és hagyta ki a helyzeteit a hazai gárda. A 48. percben Gyenes lövése a kapufáról vágódott a mezőnybe, majd két perc múlva Ugrai nagy lövését az örkényiek kapusa szögletre ütötte. A 65. percben Sipos beadását Gyenes melléfejelte, majd a hajrában Dálnaki felső sarokba tartó bólintását Fűz óriási bravúrral kitolta. Két perccel a vége előtt Katona a felső lécre emelt.

A HFC sikere nagyobb is lehetett volna, így viszont végig fennállt a veszély, hogy az egyetlen lehetőségig jutó örkényiek találnak egy gólt, és pontot visznek el.

Rostás Károly: – A lényeg a három pont megszerzése volt, amely a csapattól a legjobb nászajándék volt Borbás Zsoltinak.

Jók: Pécsek, Sipos, Ugrai, Keller, ill. Fűz, Valuch.

Békéscsaba–Algyő 2–1 (1–0)

Békéscsaba, 1500 néző. Vezette: Vörös.
Békéscsaba: Kollár – Laurinyecz, Czipó, Brlázs, Juhász Gy. – Ferenczi, Czira (Szenti), Juhász P. (Lengyel), Nagy M. (Tóth F.) – Okos, Dobi. Edző: Jakab Péter.
Algyő: Dénes – Sümeghy, Krisztin (Lele), Kothencz, Krucsó – Juhász I. (Sebők), Varga F., Krajczár, Varga N., Daróczi (Végh) – Retek. Edző: Lóczi István.
Gólszerzők: Nagy M., Okos, ill. Sebők.

Pálinkó sárgalapos eltiltása miatt látszólag védekező, ám mégis rendkívül ambiciózus és meggyőzően bátor támadójátékkal lépett pályára az Algyő a bajnokesélyes otthonában. A népes hazai közönség meglepetésére a vendégek egyre másra vezették a támadásokat, és Retek kapufája, valamint Juhász I. kihagyott ziccere után akár két góllal vezethettek volna. A Csaba az első tíz percben még nem találta meg az algyői védekezés ellenszerét, helyzetig sem jutott el. Aztán a 12. percben Krucsó röviden szabadított fel, Ferenczi lecsapott a labdára, pontos beadását Nagy M. a menteni igyekvő Juhász I. mellett a hálóba lőtte, 1–0.
Az Algyő óriási erőket mozgósított az egyenlítésért, azonban a kimaradt helyzetek után ismét a hazaiak szereztek gólt. A 82. percben Okos indult meg a vendégtérfél közepén, majd a kifutó Dénes mellett a jobb alsóba gurított, 2–0. A meccs utolsó harmadában tehát hiába szervezte át csapatát Lóczi István, csak a szépítésre futotta. A 85. percben Végh szöglete után Sebők hatalmas gólt lőtt harminc méterről, 2–1.

Lóczi István: – Sok sikert kívánok a szimpatikus csabai csapatnak, hogy érje el a célját, a felkerülést. A játékosaim emelt fővel jöhettek le a pályáról.

Jók: Juhász P., Brlázs, Czira, Okos, ill. Krajczár, Kothencz, Krucsó.

További eredmények: Sarkadkeresztúr–Tápiógyörgye 0–1, Szarvas–Túrkeve 1–4, Gyula– Kiskunhalas 1–3. A Monor–Cegléd és a Mezőtúr–Szolnoki Spartacus találkozót később rendezik. Szabadnapos: Dabas.

15. Szarvas 5 0 0 5 4 – 16 0

A következő forduló párosítása: Cegléd–Békéscsaba, Algyő– Szarvas, Túrkeve–Kiskunhalas, Dabas–Gyula, Szolnok–HFC, Örkény–Sarkadkeresztúr, Tápiógyörgye–Monor, szabadnapos: Mezőtúr.

Robogott a Liss-HNKC

Második bajnoki mérkőzését is megnyerte a Liss-HNKC NB I-es női kézilabdacsapata. A vásárhelyeik… Tovább olvasom