2016. 12. 03. szombat - Ferenc, Olívia -3°C | 5°C

A HNKC-fék megállította a Fradit

Az ASA-Consolis-HNKC NB I-es női kézilabdacsapata fantasztikus mérkőzésen verte meg az új vásárhelyi sportcsarnokban a Ferencvárost.
HNKC-Ferencváros 37-29 (18-13)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Vásárhely, új sportcsarnok, 900 néző. Vezette: Horváth, Marton.

ASA-Consolis-HNKC: ABRAMOVICS - LOVÁSZ 7 (2) JÓKAI 8, Fülöp 1, Gaál 1, Gerstmár 2, KOROKNAI 5. Csere: Vörös (kapus), NYIKOLAJENKO 8, Wolf 3, Polláková 1, Szepesi, Domokos 1 (1). Edző: Farkas József.

Ferencváros: Sidorova - Berta 2, Németh 5, Szucsánszki 5, Szamoránsky P. 4, ZÁCSIK 10 (3), Kenyeres. Csere: GRIDNYEVA (kapus), Szabó 2., Szamoránsky A., Szádvári 1 Edző: Elek Gábor.

Kiállítások: 8, 12 perc Hétméteresek: 6/3, 7/3.

- A Vásárhelyt a Békéscsaba, a Fardit pedig a Debrecen ellen láttam - mondta Skaliczki László, a férfi válogatott volt szövetségi kapitánya -, amennyiben a hazaiak a Csabán, az első félidőben produkált védekezést megismétlik, nyerhetnek.

Koroknai és Lovász góljával pillanatok alatt kétegységnyi vezetést szerzett az ASA-Consolis-HNKC. De a legnagyobb fegyvertény az volt, hogy a zöldek nem tudták gyors játékukat érvényesíteni, szinte mindig felállt védelemmel találták magukat szemben, vagy Abramovics hárított. A 8. percben Szamoránszky P. révén mégis sikerült az egyenlítés (3-3), de hazai oldalról gyorsan érkezett a válasz, kettő is. A tiszta feketében pályára lépő vendéglátók lelkesen, jól kézilabdáztak, és a 13. percben már 8-5 állt az eredményjelzőn. Elek edző kapust cserélt Sidorovát Gridnyeva váltotta. A Fradit ebben az időszakban Zácsik igyekezett versenyben tartani - az első félidőben nyolc gólig jutott -, de a különbség tovább nőtt a két gárda között, Koroknai volt eredményes, 19. perc: 11-7. Jött is a vendégidőkérés és a vastaps. Lovász és Nyikolajenko klasszis megoldásokkal vétették magukat észre, utóbbi találatát követően a 24. percben már 14-9-re vezetett az ASA-Consolis. A látványos és eredményes játékkal nemcsak lefékezni, megállítani is sikerült a Fardit, legalábbis az félidőben 18-13.

A Vásárhely bravúros, felejthetetlen győzelmet aratott. Képgaléria: Karnok Csaba

A második játékrész elején felváltva rezdültek meg a hálók, a krónikát két kihagyott vásárhelyi hetes és ziccerek tették teljessé. Mindkét együttes nagy akarással játszott, ez hibákat, pontatlanságokat is eredményezett, a távolság azonban így is nőtt, 41. perc: 24-18. Egyfolytában zúgott a taps, a csapat és a közönség együtt fantasztikus hangulatot teremtett az új arénában. Az öt-hatgólos HNKC-vezetés állandósult. Jókai is extázisban kézilabdázott, és egyre inkább úgy érezte mindenki - talán még a Fradi drukkerek és jétkosok is -, hogy a hazaiakat ezen a napon nem lehet megállítani, legyőzni. Ezt az érzést Nyikolajenko újabb hatalmas bombával erősítette meg, 48. perc: 30-22. A sikerben titkon reménykedtünk, de hogy ilyen magabiztosan, fölényesen nyer az ASA-Consolis-HNKC, abben nem mertünk hinni. Talán csak álmodtuk. És megvalósult! A Vásárhely bravúros, felejthetetlen győzelmet aratott. A vége 37-29 lett. Dübörgött a csarnok, felállva ünnepelt a pubikum.

• 10. Szercsi 2008. október 03. 15:54
    „Én nem mennék el az EHF-kupáig! Történetesen mondjuk nem aláz le bennünket a Győr, idegenben legyőzzük a Vasast, mit gondoltok, mikor kell a meccsre elindulni, hogy a Halas ellen beférjünk?”
  • 9. bj029 2008. október 03. 15:30
    „Tényleg hol van a múltkor fikázó csabai, aki még fogadni is akart velem, hogy nem győzzük le e fradit? Na hol vagy tót barátom? Vagy állod a fogadást és már el is takarodtál az oldalról?”
  • 8. walaki 2008. október 03. 15:09
    „Már most az első két bajnokin is tele volt a tornaterem (Arénának, és sportcsarnoknak semmiképp nem nevezném), kérdés az, mi van akkor, ha a HNKC véletlen EHF-ben indul? hova fogják ültetni, állítani azt a rengeteg nézőt? Mert biztosan sokan lennének kíváncsiak az első nemzetközi meccsre..... Amúgy meg a fenti részekről nem lehet belátni a pálya majdnem felét (személyes tapasztalat). Ez pedig az ott ülöknek elég kellemetlen....
    Amúgy szép volt csajok, csak így tovább!!”
  • 7. satya 2008. október 03. 13:11
    „Te Tivadar mit fikázod talán nem fértél be !!”
  • 6. tivadar56 2008. október 03. 11:24
    „900 néző??? Hol? Ebben a sz.r-ban el sem férnek annyian.”
  • 5. satya 2008. október 03. 10:55
    „szép volt lányok ! Így kell küzdeni mindig ninden mérkőzésen hajtani az utólsó percig.Külön gratulálok a Farkas Józsinak is !!
    HAJRÁ VÁSÁRHELY !!!!!!”
  • 4. sárga-kék 2008. október 03. 07:17
    „Szép volt lányok! Ez egy nagyszerű este volt, nagyszerű játékkal. Külön gratula valamennyi vásárhelyi játékosnak, ez igazi csapatmunka volt, lélekben is jobb volt a Vásárhely!
    „Szép volt LÁNYOK!!!!
    Nagyszájú csabai aki multkor irogatott remélem olvassa és jön gratulálni ittvon verjük még a Dunaferrt és be is hoztuk a csabát....”

Győzelemmel kezdett a bajnokságban a Szeviép

Magabiztos győzelemmel kezdte szereplését a női kosárlabda-bajnokság élvonalában a Szeviép-Szeged.… Tovább olvasom