2017. 04. 26. szerda - Ervin 8°C | 22°C Még több cikk.

A HNKC a nyolcadik, a Makó az utolsó lett

A Csongrád megyei női kézilabdacsapatok egy pontot szereztek (a Makó hazai pályán a Kőbánya ellen) a rájátszás utolsó fordulójában. A Kiskunhalason vereséget szenvedő HNKC SE a 8., a Németh Toll pedig a 12. helyen zárta a bajnokságot.
Kiskunhalas - HNKC 36-30
NB I-es női kézilabda-mérkőzés, rájátszás az 5–8. helyért, utolsó forduló. Kiskunhalas, 400 néző. Vezette: Kisfalvi, Péli.
Kiskunhalas: VÖRÖS – STERBIK 5, Borbély 4, ILYÉS 4, KÓSA 2, KOCSIK 6 (2), Koroknai 3 (1). Csere: Petróczy, Barna, KURGYIS 7 (2), Baross 2, Kocsis 1, Valovics 2. Edző: Zsiga Gyula.
HNKC SE: Scholtz – Földes 2, Nyikolajenko 7, Takács 3, WOLF 7 (3), Jenőfi 2, Ancsin. Csere: Mihucz (kapus), Fülöp, Mayer 1, Sipos, SZEPESI 4, GERSTMÁR 4, Fauszt. Edző: Kiss Szilárd.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 4/3.
Az eredmény alakulása, 8. perc: 6–5, 21. p.: 15–11, 29. p.: 22–14, 37. p.: 26–16, 48. p.: 30–25, 60. p.: 36–30.

Rapatyi Tamás: kétéves szerződés

Ami egy héttel ezelőtt még csak valószínűsíthető volt, az mostanra bizonyossággá vált. A HNKC SE NB I-es női kézilabdacsapatának a szakmai munkáját a jövőben Rapatyi Tamás, a Békéscsaba korábbi vezetőedzője irányítja. A klub kétéves szerződést kötött a trénerrel. A távozó Kiss Szilárd visszatér egykori sikerei helyszínére, Dunaújvárosba, de ezúttal nem a női, hanem a férfi kispadra ül le – az öltözői, a sportági pletyka, szóbeszéd az ő esetében (is) megerősítést nyert. Ő is két esztendőre kötelezte el magát. A vásárhelyi játékosfrontról még semmi biztosat nem jelenthetünk – a tárgyalások zajlanak –, pontosabban pillanatnyilag csak annyit, hogy a jobbszélső Tatjana Sztupakova hazatér Ukrajnába.

A Vásárhelynek győzni kellett volna a 7. hely megszerzéséhez. Nem sikerült. Rossz előjel volt, hogy Alena Abramovicsra, a kitűnő kapusra sérülés (bal keze gyűrűsujja eltörött az egyik hétközi edzésen) nem számíthatott Kiss Szilárd edző. Pedig visszavágni lett volna miért, hiszen Vásárhelyen Kocsikék győztek 26–25-re. A kapusteljesítmény és a védekezés ezen a találkozón – főleg az első félidőben – elmaradt az elvárhatótól. A Halas legalább 20 perc „előnyt" kapott a kék-sárgáktól.

Nyikolajenko sem kézilabdázott jól, igaz a második félidőben megszórta magát – az első 30 percben csak egyszer volt eredményes –, de összességében sok technikai hibát vétett, és ezt rendre gólokkal büntették a házigazdák. De ez a megállapítás más húzóemberre is igaz volt, és az akciók is akadoztak. A második játékrészben feljavult a védekezés és a kapusteljesítmény is, sikerült kicsit szorosabbá tenni a partit. A Kiskunhalas magabiztos győzelmét azonban nem fenyegette veszély, így a pontvadászatot a házigazdák zárták a 7., a vásárhelyiek pedig – akárcsak tavaly, vagyis nem sikerült az előrelépés – a 8. helyen.

A HNKC SE ma és csütörtökön 18 órától nyilvános edzőmeccset játszik a Hódtói Sportcsarnokban az algériai válogatott ellen.

Németh Toll Makó - Kőbánya-Spartacus 34-34
NB I-es női kézilabda-mérkőzés, rájátszás a 9–12. helyért, utolsó forduló. Makó, városi sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Herczeg, Túróczi.
Németh Toll Makó: Klembucz – HORVÁTH 4, Zámbó 3, Németh 5 (1), KÁRPÁTI 5, Erdei 2, BAUNOK 5. Csere: LÉVAI 10 (3), Kormány, Kozserán B. Edző: György Ferenc.
Kőbánya-Spartacus: Gábor – PINCZI 5, SZÁLKAI 8, Szamosi A. 4, SZAMOSI L. 11 (7), Novogradecz 1, Schulcz 3. Csere: Hegyesi (kapus), Fundák 2, Nachtmann, Bojti. Edző: Pánczél Barabás.
Kiállítások: 8, ill. 10 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 7/7.
Az eredmény alakulása, 4. perc: 2–1, 9. p.: 5–2, 18. p.: 12–9, 26. p.: 12–15, 29. p.: 15–15, 37. p.: 20–20, 44. p.: 27–21, 56. p.: 32–31, 60. p.: 34–32.

Tét egyik csapat számára sem volt, mindkettő már korábban búcsút intett az első osztálynak. A Németh Toll a 60. perc elején 34–32-re vezetett, ezután szépített a Szpari, majd ismét a házigazdák támadhattak. A vendégek letámadtak, és egyik játékosuk megkaparintotta a játékszert, igaz, az a lábát is érintette. Ezt a későn érkező Herczeg, Túróczi bírókettős – háromnegyed órával csúszott a találkozó kezdése – nem vette észre, és így 4 másodperccel a lefújás előtt a fővárosiak egyenlítettek, 34–34. A játékvezetőket okkal-joggal szidta a publikum, de a makóiak ügyetlensége is kellett az ikszhez.

Mestermérleg

Kiss Szilárd, a HNKC SE vezetőedzője: – Becsülettel helytálltunk, de meglátszott a játékunkon a kapusunk, Léna hiánya. A Kiskunhalas jelentős előnyt szerzett, ezt nyitott, kitámadásos védekezésünknek köszönhetően tudtuk csökkenteni.
György Ferenc, a Németh Toll Makó elnök-edzője: – Ez a mérkőzés hűen tükrözte egész évi teljesítményünket.

Vízilabda: bravúrral egyenlített a Szeged a Vasas ellen

Két mérkőzés után még semmi nem dőlt el a Vasas–Szeged férfi vízilabda elődöntő párharcban.… Tovább olvasom