2017. 03. 27. hétfő - Hajnalka 2°C | 12°C Még több cikk.

A HNKC hazai környezetben döntetlen játszott a Vasassal

A HNKC NB I-es női kézilabdacsapata hazai környezetben döntetlen játszott a Vasassal.
HNKC - Vasas 25-25
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Vásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Dobrovits, Tájok.
HNKC SE: ABRAMOVICS – MUCSI 3, Nyikolajenko 5, WOLF 6 (2), Mayer 1, JENŐFI 6, Ancsin. Csere: Scholtz (kapus), Sipos, Bloj 2, Gerstmár 1 (1), Szepesi, Fülöp 1, Takács. Edző: Kiss Szilárd.
Vasas: TRIFFA – Kántor 2, Steiner, Moszkovaja, TOMORI 5 (1), GAÁL 3, Gorova 4 (3). Csere: Tóthova (kapus), NAGY K. 6, KAMPER 4, Ábrahám, Balog 1, Blaskovits, Kolos. Edző: Mocsai Lajos.
Kiállítások: 6, ill. 10 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 8/4.
Az eredmény alakulása, 1. perc: 0–1, 5. p.: 2–1, 8. p.: 4–4, 12. p.: 6–7, 20. p.: 12–11, 31. p.: 15–17, 33. p.: 18–18, 43. p.: 19–21, 48. p.: 21–21, 51. p.: 23–22, 56. p.: 23–24.

Abramovics védései

A fehérorosz válogatottal a lengyelországi tornán 3. helyen végzett Alena Abramovics ezúttal is jól védett, csapata legjobbjaként döntő érdemekei voltak a pontszerzésben: – A második félidőben feljavult a védekezésünk, így nekem is könnyebb dolgom volt a kapuban. Nehéz, küzdelmes mérkőzés volt, elégedettek lehetünk az eredménnyel.

Benne volt a pakliban. Mármint az, hogy a két csapat nem bír egymással. Akárcsak a hazai és a vendégsiker, utóbbi azért, mert a fővárosban tíz góllal (33–23) nyertek a piros-kékek, előbbi pedig mert a házigazdák mostanában jó formában vannak. Mégis az első variáció következett be.
Nem sokat óvatoskodtak a csapatok, egymásnak estek. Potyogtak a gólok, a védekezés és a kapusteljesítmény ekkor bizony nem érdemelt jelest egyik oldalon sem. Látszott, hogy alaposan feltérképezték egymást, egy gólnál többel egyik gárda sem tudott „meglógni". Hol ide, hol oda billent a libikóka. A szünetre – talán mondani sem kellene, hogy egyetlen találattal – megint az angyalföldiek oldalán pihent meg. Fordulás után mindkét együttes jobban ügyelt a védekezésre, ami feljavult, erőszakosabb lett. Abramovics válogatott formában védett, „ölte" a heteseket, a ziccereket.

A hajrára 23–22-es hazai vezetéssel fordultak a csapatok. A Vasas hetest hibázott – pontosabban Alena hárította, aki ekkorra már elbizonytalanította, megbabonázta a Mocsai-lányokat –, sajnos Gerstmár kapufára dobta a büntetőt, majd Nyikolajenko hagyott ki helyzetet. 25–22 helyett, 23–24 – fordítottak a fővárosiak. Döntő pillanatok voltak. Izgalmas hajrában az utolsó másodpercekben Fülöp gólja mentette meg az egyik pontot. Ami nyolcat ért. Vagyis azt, hogy a HNKC a legjobb nyolc között zárja az alapszakaszt.

Kiss Szilárd: – Két pontért harcoltunk, egyet sikerült szereznünk. Egyébként mindkét együttes játékán meglátszott, hogy kéthetente játszik bajnoki mérkőzést.

Igazságos döntetlen

A HNKC SE–Vasas találkozót megtekintette Bartók Csaba, a Pick Szeged egykori válogatott kézilabdása, a Tisza Volán SC utánpótlás-szakágának vezetője. Őt kértük értékelésre: – A hazaiak védekezésben partiban voltak a fővárosiakkal, támadásban viszont nehezen boldogultak a náluk nagyobb, termetesebb védőkkel. Nem mindig találtak „fogást" a Vasason. Nagy küzdelemben végül igazságos eredmény született, és számomra az is kiderült, hogy egyik edzőnek sincs igazán második sora, a kulcsemberek csak perceket pihentetnek, hét-nyolc játékosnak kell megvívnia a csatát. A bírók? Bár „megtalálta" őket a vásárhelyi publikum, összességében egyformán tévedtek mindkét együttes rovására.