2017. 10. 19. csütörtök - Nándor 10°C | 24°C Még több cikk.

A Hungerit nyerte a rangadót

Érvényesült a papírforma, a Hungerit Szentes nyerte a megyei rangadót a női vízilabda Vodafone OB I-ben. A Kurca-partiak 12–9-re győzték le az új edzővel harcba szálló szegedieket.
A női vízilabda OB I megyei rangadójának a papírforma – jobb játékosállomány, tabellán elfoglalt előkelőbb helyezés – szerint a házigazda Szentes volt az esélyese. Ezt azonban a megyeszékhely képviselői nem akarták tudomásul venni. Velük kapcsolatban meg kell jegyezni – nem lehet tudni, ez pozitívum vagy negatívum lesz a gárdánál –, pár napja új edzővel, Major Leventével dolgoznak, mert Lakó Gábor, a szegedi női vízilabda meghatározó egyénisége munkahelyi elfoglaltság miatt megvált a kispadtól.

Ott tartottunk, hogy az „egyetemisták" nem vették figyelembe, ki mellett szólnak az esélyek, így az első negyedet 4–4-es döntetlenre hozták. A hazai drukkerek annyira nem hittek a szemüknek, hogy szavukat sem lehetett hallani, míg a 2-3 fős vendég B közép joggal skandálta: „Játszik a Szeged!". A következő 8 percben a holland klasszis, van der Sloot vezérletével 4–0-t produkáltak a Kurca-partiak, és ezzel a rohammal tulajdonképpen eldöntötték a mérkőzés és a 3 pont sorsát. Amit a fordulást követően még megfejeltek, és a 3. negyed végén már 11–5 állt az eredményjelzőn. Mielőtt bármelyik hazai szimpatizáns elringathatta volna magát az esetleges kiütéses győzelem álmával, jöttek újra a szegediek. Az utolsó játékrészt 4–1-re hozták Árkosyék, ezzel a bajnoki címre is esélyes hazaiak orrára koppintva és tisztes különbségű végeredményt kiharcolva, 12–9.

Nem volt kérdés: a szentesi Kádár vezette Hungerit magabiztosan nyert a Szeged ellen. Fotó: Karnok Csaba
Nem volt kérdés: a Hungerit magabiztosan nyert a Szeged ellen. Fotó: Karnok Csaba

A győzelmet a Hungerit-Szentes egyértelműen megérdemelte, de a Szeged is jelezte: jó erőkből álló csapat, és a folytatásban számolni kell vele.

Tetszett
Jó meccs volt, pedig a két csapat kerete között nagy a különbség. Éppen ezért más egy megyei derbi, mert ezen minden előfordulhat. Egy biztos: a drukkerek jól szórakoztak.

Tóth László:
– Jó lenne tudni, mi történt a negyedik negyedben, majd kielemezzük az eseményeket a lányokkal. Összességében elégedett vagyok a hozzáállással – a meccs zömében azt csinálták, amit megbeszéltünk –, az elért eredménnyel. A győzelem és a 3 pont megvan, csapatomnak a rájátszásra kell igazán jó formába lendülni, erre koncentrálunk
.

Major Levente: – Kevés időm volt arra, hogy megismerkedjek a játékosokkal, a csapattal, és együtt felkészüljünk a Szentes elleni bajnoki mérkőzésre. Úgy gondolom, amennyiben az eddigi rossz beidegződéseket megszüntetjük, egy kis lendülettel fejlődést érhetünk el.

További eredmények: ZF-Eger–Angyalföld SI 30–3, Dunaújváros–BVSC 10–6, Honvéd POLO–Újpest 4–26.

Hungerit-Szentes–Szegedi Vízmű-Taylor&Nash-Szegedi Egyetem 12–9 (4–4, 4–0, 3–1, 1–4)

Vodafone, női vízilabda OB I., 9. forduló. Szentes, Széchenyi ligeti uszoda, 150 néző. Vezette: Füzesi, Csizmadia.

Hungerit-Szentes:
Gundl – Győri, HEVESI 4, VAN DER SLOOT 3, Rácz, Kövér-Kis 1, GÉMES 3. Csere: Terefou (kapus), Etiebet 1, Magyar, Farkas, Kádár I., Vida, Tóth Cs. Edző: Tóth László.

Szegedi Vízmű-Taylor&Nash-Szegedi Egyetem: Jankovics – Lengyel Dorottya, Miklós, Dalmády P. 1, DALMÁDY SZ. 2, Lengyel A. 1, LENGYEL DOMiNIKA 3. Csere: Tóth E. (kapus), ÁRKOSY 2, Kocsis, Vidovics, Kovács. Edző: Major Levente.

Gól – emberelőnyből: 9/3, ill. 11/4. Ötméteresből: 2/1, ill. 1/1. Kipontozódott: Dalmády P.

Gála tömegverekedéssel: Tisza Volán-Szerb U20-as válogatott 12-3

A Tisza Volán Szegedi Vízmű férfi jégkorongcsapata gólparádét rendezett a műjégpályán, ahol 12-3-as… Tovább olvasom