2018. 06. 19. kedd - Gyárfás 18°C | 27°C Még több cikk.

A jövő reménysége Gruber Kornél

Gruber Kornél, a Muréna Szegedi Úszó- és Búvárklub sportolója két ezüstérmet szerzett a belgrádi junior-Európa-bajnokságon, így a magyar válogatott legeredményesebb versenyzője volt.
Az első, majd az utolsó magyar érmet is Gruber Kornél, a Muréna Szegedi Úszó- és Búvárklub sportolója szerezte a belgrádi uszonyosúszó-Európa-bajnokságon. Nemzeti csapatunk legeredményesebb versenyzője volt Kanyó Dénes tanítványa, hiszen a két második helye mellett még két negyedik helyezést is begyűjtött a makói születésű búvárúszó.

Gruber Kornél (jobbra) a belgrádi Eb-éremmel. Fotó: DM

Grubernek egyetlen pechje van, hogy korosztályában a szlovákiai magyar Bukor Ádám a legnagyobb riválisa. 400 méter után 800 méteren is ő győzte le a szegedi tehetséget. Nagyon kis különbséggel kapott ki, így nincs oka a szomorúságra.

A magyar csapat a két Gruber-éremmel zárta az Eb-t. A szintén szegedi Hajnács Lili élete első nagy nemzetközi eseményén váltóban az ötödik lett. Számára már az csoda volt, hogy 14 évesen bekerült a jóval idősebbek közé, övé a jövő, hiszen szép karriert futhat be, ha továbbra is szorgalmasan edz, készül mesterével, Kanyó Dénessel.

Szivacski Donát: marad az élvonalban

A forráskúti Ádám Martin után újabb Csongrád megyei játékosa lett az NB I-be frissen feljutó Vasasnak. Tovább olvasom