2018. 05. 21. hétfő - Konstantin 14°C | 23°C Még több cikk.

A Kielre hangolódva: sima szegedi győzelem

Magabiztos, 32-27-es győzelmet aratott a MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata az Orosháza otthonában.
Orosházi FKSE LINAMAR-MOL-Pick Szeged 27-32 (12-16)
NB I férfi felnőtt NB I férfi rájátszás 1-6 helyért, Orosháza Városi Sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Medve R., Nagy L.
Orosháza: Herjeczki - Németh L. 1,  Buday 1, Szeitl, Benmiloud 1, Németh G. 5, Benis 5. Csere: Miklós (kapus), Cemas 4, Knezevics 2/2, Berta, Mazics 4, Milovics, Tárkányi 1, Stranigg 2, Varsandán 1. Vezetőedző: Vladan Jordovics.
MOL-Pick Szeged: Wyszomirski - Parrondo 3/1, Balogh 8/2, Bombac 6, Zubai 1, Ilyés 2, Vadkerti. Csere: Sierra, Pásztor (kapusok), Blazevic, Robledo 2, Ancsin 5, Prodanovics 4/1, Vranjes 1, Hegedüs, Sztojanov. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 8, ill. 8 perc.
Hétméteres: 2/2, ill. 6/4.

Juan Carlos Pastor: - Nehéz egy meccsre felkészülni, hiszen egy komoly rangadó után játszottunk, és egy komoly menetben vagyunk. A lényeg a 2 pont, ezért jöttünk. Akadtak, akik több szerepet kaptak, akadtak olyanok, akik most kevesebbet, mert voltak gondjaik. Szerdától pedig már a Kiel elleni csatára készülünk.

60. perc: Pásztor véd, Sztojanov ront, Prodanovics 2 perc. Hazai hetes. Knezevics, 27-32. Ez a vége.
59. perc: Vadkerti ront. Hazai időkérés.
58. perc: Prodanovics átlövésből, Herjezcki véd, majd Sierra.
57. perc: Eladja a labdát az Orosháza. Időt kér Pastor.
56. perc: Varsandán vaálaszol, 26-31. Ancsin elkapja a fonalat, 26-32.
55. perc: Németh G. kell ápolni, nincs nagy gond, belenézett Robledo lövésébe. Ancsin a pipába, 25-31.
54. perc: Vranjes fordul, 25-30. Sierra véd.
53. perc: Mazics, 25-29.
52. perc: Ancsin bevágja a rövidbe, 24-29.
51. perc: Benis ejt, 24-28.
50. perc: Buday kapufa, Robledo Miklós lába alatt, 23-28.
49. perc: Ancsin belemegy. Szegedi labdaszerzés, Robledo, kellett, nekünk is, neki is, 23-27.
48. perc: Robledo kétszer, mindkétszer véd Miklós. Benis, 23-26.
47. perc: Cemas átlövésből, 22-26.
46. perc: Vranjes harcol ki hetest, Parrondo, mint Mannheimben, 21-26.
45. perc: Németh G. 2 perc. Sierra a szegedi kapuban. Szegedi kínai, Vadkerti repül, Ancsin befejező, 20-25. Cemas, 21-25.
44. perc: Két szegedi blokk után, Németh G. szedi össze, 20-24.
43. perc: Bombac eladja, Benis ziccer, 19-23. Ancsin, bomba, 19-24.
42. perc: Németh G. sokkal mellé.
41. perc: Vombac okos gólja, 18-22, majd Parrondo is villan, 18-23.
40. perc: Balogh, majd Németh G., 18-21.
39. perc: Mazics préseli be, 16-19. Ancsin 2 perc. Bombac villan, 16-20. Benis a szélről, 17-20.
38. perc: Stranigg belejött, 15-19. Vadkerti középről, fölé.
37. perc: Stranigg, szép csel után, 14-19.
36. perc: Wyszomirksi véd, Prodanovics - micsoda labdát kapott Bombactól - ziccer, 13-19. Időt kérnek a hazaiak.
35. perc: Tárkányi a szélről, 13-17. Ilyés lő, Miklós véd, marad a Szegednél a labda, Bombac, 13-18.
34. perc: Ancsin telibe Miklóst, Bombac visszaszerzi. Ancsin csúnyán fölé.
33. perc: Szegedi labdaszerzés, majd Ancsin kapufa. Prodanovics szerzi vissza.
32. perc: Prodanovics vágja be a hosszúba, 12-17.
31. perc: Wyszomirski védéssel indul a második félidő.

30. perc: Mazics beállóból, 12-16. Időt kér Pastor, 18 másodperc van hátra a félidőből. Szegedi hetes, Prodanovics kihagyja. Ez a félidő.
29. perc: Bombac emberrel a hátán, 11-16.
28. perc: Kemény szegedi védekezés, majd Benis ejt, 11-15.
27. perc: Ancsin remek blokk, majd Wyszomirski véd. Balogh, hetedik gólja, 10-15.
26. perc: Vadkerti sokkal mellé.
25. perc: Bombac betörésből, 10-14.  Knezevics sokkal mellé.
24. perc: Hazai hetes, Knezevics, 10-13.
23. perc: Vranjes 2 perc. Eladja a labdát az Orosháza. Balogh kihagyja, Prodanovics bevágja, 9-13.
22. perc: Cemas löki meg a levegőben Parrondót, 2 perc+ hetes. Prodanovics a kapufáról vágódik a vonal mögé, 9-12.
21. perc: Wyszomirski véd.
20. perc: Németh L. 2 perc. Vranjes harcol ki hetest. Miklós megfogja, Balogh hibázott.
19. perc: Labdát szerzet Balogh, Robledo középre, Mazics beállóból, 9-11.
18. perc: Bombac ziccert ront. Balogh húzza be, szép volt, 8-11.
17. perc: Szegedi kapufa, Németh L. ziccer, 8-10. Berta és Vranjes 2-2 perc.
16. perc: Miklós, majd Wyszomirski véd.
15. perc: Remek szegedi védekezés után Parrondo, 6-10. Hazai időkérés. Cemas, 7-10.
14. perc: Zubai harcol ki újabb hetest, Balogh, 6-9.
13. perc: Bombac zseniális, Balogh repül, 5-8. Németh G. talpról, 6-8.
12. perc: Wyszomirski védés. Szeitl 2 perc.
11. perc: Balogh betörésből, 5-7.
10. perc: Cemas, 5-6.
9. perc: Zubai harcol ki hetest. Balogh, 4-6.
8. perc: Németh G. emelkedik, 4-5.
7. perc: Balogh átadása után Ilyés talpról, 3-4. Wyszomirski nay védése, Zubai parádés gólja, 3-5.
6. perc: Németh Gábor a szegedi keze között, 3-3.
5. perc:  Ilyés ejt mellé. Cema is mellé, majd Bombac felugrásból a kapussal együtt, 2-3.
4. perc: Buday is hasonlóan cselekedik, 2-2.
3. perc: Benmiloud kap remek labdát, 1-1. Ilyés iszonyat nagy gólt ragaszt a felsőbe, 1-2.
2. perc: Buday lő, kapufa. Balogh tört be, 0-1. Németh Gábor sokkal fölé. Zubait kell ápolni. Megszédült, Balogh találta fejbe.
1. perc: A Szeged kezd. Ilyés sokkal fölé.

17.58: A helyi műsorvezető külön kiemeli, hogy a világ egyik legjobb csapata lesz az ellenfelük, és bízik abban, hogy a Balogh Zsolt fémjelezte MOL-Pick Szeged a legjobb 4 közé jut. Nagy taps volt a közönség reakciója, és akkor is, amikor Balogh Zsolt a pályára futott.

17.50: Hazai oldalon két egykori szegedi, Buday Dániel és a fiatal kapus Miklós Gergő.

17.49: Balogh Zsolt számára mindig különös az orosházi meccs, hiszen a MOL-Pick Szeged jobbátlövője a város szülötte, a sportcsarnokban a "Büszkeségeink" falán a fotója is kint van.
 1
17.42: Lassan megtelik az orosházi csarnok, ismét népes szegedi tábor jött el a meccsre.

17.40: Köszöntünk mindenkit Orosházáról! Hamarosan kezdődik a bajnoki. Szegedi oldalon hasonló a keret, mint a Veszprém ellen, amihez csatlakozott a betegségéből felépülő Hegedüs Márk.

Húsvét hétvégén a jóval esélyesebb MKB-MVM Veszprémn otthonában szerepeltek Balogh Zsolték, ám a bravúr nem sikerült: az előzetesen is esélyesnek tartott hazaiak nyerték a magyar csúcsrangadót a MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata ellen. A szombat esti meccsen 14–12-es félidő után 29–24-re nyert a bajnoki címvédő, de a Pastor-együttes végig harcolt, küzdött. Most viszont túl a hétvégi ütközeten új feladat előtt a szegediek, az Orosháza ellen hangolnak a hétvégi Kiel elleni BL mérkőzésre.

SZEOL SC: oda a veretlenség

A SZEOL SC NB III- as labdarúgócsapata a Dabas vendége volt a Közép csoport 21. fordulójában. Tovább olvasom