2017. 03. 25. szombat - Irén, Irisz 7°C | 14°C Még több cikk.

A kiscsapat nagy kupaalakítása

Pénteken este a fejét fogta a dr. Elek András, Czuprák László edzőpáros. A tréning utolsó perceiben Nyilas István bokasérülést szenvedett, úgy kellett levinni a pályáról. De Nyilast kemény fából faragták, így nem volt kérdéses, hogy a Pécs elleni Magyar Kupa-találkozón ott melegítsen a többiekkel.
Bodrogi Bau–Pécs 90–92 (21–24, 19–25,26–26, 24–17)
Magyar Kupa, nyolcaddöntő, férfi kosárlabda-mérkőzés. Vásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Kiss, Vétek.
Kosársuli: DRAHOS 21/3, Utasi 2, KOVÁTS 17, NYILAS 27/6, Tigyi 14. Cserék: Kukla 9, Böszörményi. Edzők: dr. Elek András, Czuprák László.
Pécs: Csirke 8/6, Jovanovics 10/3, ALEKSZICS 24/3, Dénes 11/3, OROSZ 26. Cserék: Lakatos 6/3, Tóth 7. Edző: Völgyi Péter.

Drahos (sárgában) a kupacsata egyik hőse volt. Fotó: Gyenes Kálmán

Megismétlődik-e a tavalyi csoda? Egy éve a Kosársuli búcsúztatta A csoportos riválisát, akkor 88–85 lett a vásárhelyieknek. Hatalmas taps köszöntötte a Bodrogi Bau játékosait. A nézők legnagyobb örömére Kováts szerzett vezetést, megadva az alaphangot a kupacsatára. Mintha angol focimeccset látott volna a publikum. A kicsi, a gyengébb, a Kosársuli úgy küzdött, hajtott a jóval erősebb Pécs ellen, mintha az életük múlt volna rajta. Ivkovics nem is bírta idegekkel, rendszeresen felpattant a kispadról. A 6. percben került gödörbe először a hazai alakulat, ekkor több labdát is eladtak, és a válogatott Oroszt nem bírták tartani, 10–15.

Nyilas triplája rázta fel a többieket: jött is az egyenlítés, 15–15, majd következett egy Kováts-ziccer, máris tombolt a drukkerhad: 19–17. A hajrá a vendégeké volt, de csak három ponttal, 24–21-re vezettek. Az már a második negyed elején látszott, hogy a Kiss, Vétek játékvezetői duónak nehézséget okoz a bíráskodás, hiszen csak ők nem látták a szabálytalanságokat. Kukla pillanatai következtek: a center rendesen szórta a pontokat, nem hagyta magát lerázni a Bodrogi Bau, 27–29. Ezután robbantott a PVSK, a 17. percben kilenc pontra, 41–32-re lépett el. Míg az egyik oldalon ziccerek maradtak ki, addig a másik oldalon záporoztak a kosarak, így nem volt meglepő, hogy a félidőben 49–40-re a pécsiek vezettek.

További nyolcaddöntő-eredmények: Szombathely–Kecskemét 95–88, Szolnok–Kaposvár 79–57, Körmend–Nyíregyháza 97–64, Dombóvár–Paks 66–79. NB I A csoportos női bajnoki mérkőzésen: Szekszárd–MKB-Sopron 69–73.

A pihenő után Alekszics révén begyújtotta a rakétákat a Baranya megyei gárda, pillanatok alatt tíz pont fölé tornázták magukat, 54–42. Kiss játékvezető borzolta a kedélyeket, sokak szerint csukott szemmel vezette az MK-találkozót. Szerencsére ezzel nem foglalkoztak a kosársulisok, Kováts labdaszerzése után visszajött a remény: 53–59. Mint ahogy írtuk: mint az FA-kupában, úgy küzdött a kiscsapat, amelynek kisebb a költségvetése, mint Orosz egész évi fizetése. A 26. percben már csak három volt közte, 57–60. De Kiss játékvezető ismét főszereplő lett: befújt egy szabálytalanságot, majd adott egy technikait Nyilasnak. A szoros meccsből csinált 75–66-ot. Csak egy adalék: 30 perc után 21:9 volt a faultarány(!). Nem adta fel a Bodrogi Bau, a 33. percben 77–71-re tornázta fel magát.

Sajnos a hajrában előjöttek a hibák, megmutatkozott a két csapat közötti osztálykülönbség, és a vendégek könyörtelenül büntettek. A hajrában Drahos „trojesza" hozta vissza a reményeket, 83–88. És akkor Drahos szerzett két labdát öt másodperc alatt, 90–89-re feljöttek a sárga mezesek. Sőt. Kukla büntetőből egyenlített, sajnos a másodikat kihagyta. Orosz hat másodperccel a vége előtt bedobott egy duplát, Drahosnak azonban kijött a hármasa, így a végén a Pécs örülhetett, 92–90-re nyert, és továbbjutott a legjobb nyolc közé.

Dr. Elek András: – Remekül helytálltunk. Mi azért játszunk, hogy a közönség jól szórakozzon, úgy érzem, ma este remekül kiszolgáltuk őket.

Magyar Kupa: élvonalbeli sztárok vizitálnak Vásárhelyen

A férfi kosárlabda Magyar Kupa nyolcaddöntőjében, vasárnap 17 órakor, a PVSK-Pécs EXPO lesz a… Tovább olvasom