2017. 09. 24. vasárnap - Gellért, Mercédesz 12°C | 18°C Még több cikk.

A Kosársuli nyert a fővárosban, egy lépésre a bentmaradástól

A szezon legfontosabb mérkőzésén 93-79-re győzött a Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli a MAFC vendégeként. Sikerével Czuprák László csapata elmozdult a tabellán a kieső helyről, a bennmaradáshoz azonban szombaton hazai pályán még le kell gyűrni a ZTE együttesét.
MAFC–Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli 79–93 (21–18, 18–27, 23–25, 17–23)

Uniqa NB I A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, rájátszás a 9–14. helyért. Budapest, 200 néző. Vezette: Hartyáni, Király, Szilas.

MAFC: Harris 18/3, Misek 2, Wehner 8/6, VAVRA 30, Fülöp 4. Csere: Kecskés 9/3, Gráczer 5/3, Bodrogi 3/3, Radovics, Fodor K. Edző: Dinnyés Attila.

Bodrogi Bau: Szögi, BROOKS 18, FREEMAN 23/3, Kováts 10/3, Kukla. Csere: DRAHOS 20/6, GÉMES 20, Böszörményi 2. Edző: Czuprák László.

Győzelem vagy bukás. A vásárhelyiek bizakodva, ám a túlcsorduló optimizmus jelei nélkül várták a kiesési rangadót. A nagy napra Eric Freeman az ex detroiti, ma már clevelandi center, Ben Wallace hajkoronáját idéző frizurával jelent meg, jó adag reményt ébresztve a fővárosba utazó mintegy ötven vásárhelyi szurkolóban, hogy az amerikai óriás nem csupán fizimiskáját illetően "hajazza" majd világsztár honfitársát. A meccs súlyát tekintve az egykor méltán népszerű Meghökkentő mesék című sorozatba illő epizódként könyvelhettük el, hogy a Kosársuli kezdőötösében sem Drahos, sem Gémes nem kapott helyet, igaz, a kezdeti fejetlenség, és a MAFC 7-0-ás kezdésének következtében a 4. percben már mindketten pályán voltak. A vendégek Freeman pontjaival 9--6-nál csatlakozást találtak, a kiesés ellen hadakozó csapatok csatája azonban finoman szólva sem jelentett szívderítő látványt: a fővárosiak amerikai légiósa, Anthony Harris a 6. percben már másodszor ütötte saját lábára a labdát. A házigazda a kiábrándító megoldások sodrásában nyolcpontos előnyt harcolt ki, mire a Bodrogi Bau - két labdaszerzésnek köszönhetően - fél percen belül három ziccerrel válaszolt.

Brooks és csapata nagy lépést tett a bentmaradásért Fotó: Segesvári Csaba
Brooks és csapata nagy lépést tett a bentmaradásért
Fotó: Segesvári Csaba

A második negyed elején Freeman, majd Gémes is betalált, és 22--21-nél, először a mérkőzés során átvette a vezetést a Vásárhely. A hazaiaknál Harris továbbra is szenvedett, és ebben a szakaszban az is a Czuprák-csapatnak kedvezett, hogy a játékvezetők következetesen engedték a centerek pólómeccseket megszégyenítő birkózását. Freeman-triplájával 35--29-re vezetett a Kosársuli, és mivel a félidő hajrájában Brooks is megrázta magát, a hatpontos fór kitartott a nagyszünetig. A dudaszó pillanatában Brooks és Gráczer afférja, valamint Gémes elrontott zsákolási kísérlete borzolta a kedélyeket, szerencsére a felek gyorsan kibékültek.

A színvonal a fordulást követően jottányit sem javult, a zűrzavarban a Bodrogi Baut Drahos távoli kosara lendítette át a nehézségeken. Eközben a MAFC Gráczer és Wehner triplájába kapaszkodott, így a különbség nem, a feszültség viszont a tét, no meg a szoros eredmény hatására percről percre nőtt. Drahos berámolt még egy hármast, 58--52-re alakítva az eredményt, és legalább ilyen fontos momentumként regisztrálhattuk Kováts trojkáját, amellyel a kék-sárgák 66--58-ra húztak el.

A negyedik felvonást Drahos egy duplával nyitotta, a vásárhelyi szimpatizánsok pedig tizet számolhattak az ellenfélre. A MAFC centere, Fülöp a 32. percben kipontozódott, a hirtelen felindulásból elkövetett székrugdosást a bírók technikaival jutalmazták. Freeman három büntetőjére Brooks rátett még egy triplát, így a hatpontos támadás végén felettébb "csinos" 77--64-es vendég vezetés állt a táblán. A szebb napokat látott műegyetemistáknál a kulcsemberek a hajrában is egymást múlták alul, míg a Kosársuli taktikus és fegyelmezett játékkal adta a szétesett rivális tudtára: ezen az estén nincs menekvés. A Vásárhely legutóbb tavaly május 30-án, a már kiesett Debrecen otthonában nyert idegenbeli bajnokit, a közel egyéves böjt lezárása a lehető legfontosabb pillanatban érkezett.

Czuprák László: - Jobban akartuk a sikert. Nemcsak jól, eredményesen is játszottunk, szombaton azonban még lesz egy nagy feladatunk.

Bajnokként maradnak a másodosztályban a női pólósok

Nagy bajba került az Universitas Szeged másodosztályú bajnok női vízilabdacsapata, valamint a klub további másik három korosztályos gárdája. Jelen állás szerint fizetniük kell(ene) azért, hogy edzhessenek a lányok. Tovább olvasom