2017. 02. 24. péntek - Mátyás 6°C | 12°C Még több cikk.

A legjobb négy közé jutott a Hungerit Szentes

A női vízilabda élcsapatok közül a Hungerit MetalCom-Szentes, a Domino-Honvéd, a Dunaújváros és az Eger jutott a magyar kupában a legjobb négy közé.
A női vízilabda magyar kupa negyeddöntőjét két csoportban, két helyszínen bonyolították le. A Domino-Honvéd, az UTE, az ASI Szentesen a Hungerit MetalCom vendége volt. A másik csoportban a Dunaújváros, az Eger, a BVSC és az utánpótlás-válogatott Budapesten, a Szőnyi úti uszodában küzdött az egri négyes döntőbe (a hétvégén szombat, vasárnap) jutásért. Összességében minden helyszínen a várt csapatok jutottak a fináléba. Miután a Szentes az első játéknapon 13–5-re legyőzte az UTE-t, már továbbjutónak számított. A Kurca-partiak a második játéknapon a várakozásnak megfelelően nagy különbségű, 24–2-es győzelmet arattak az Angyalföldi Sportiskola felett. De a szentesi kör igazi csattanóját a Szentes–Domino összecsapás adta, amely a legnagyobb meglepetésre és dr. Tóth Gyula edző csapatának nagyszerű teljesítményét dicsérve 9–9-es döntetlennel zárult.

A B csoport végeredménye: 1. Domino-Honvéd 7 (49–13), 2. Hungerit MetalCom-Szentes 7 (46–16), 3. UTE 3, 4. ASI 0 ponttal.

Dr. Tóth Gyula: – Dávid majdnem legyőzte Góliátot – így jellemezném a mérkőzést. Az első két negyedben még nem használtuk ki az adódó lehetőségeinket. Az elfáradó Honvéd ellen továbbiakban a kiváló játékunk meghozta a gyümölcsét. Miközben minden játékosom dicséretet érdemel, meg kell köszönnöm a B közép nagyszerű biztatását.

A mérkőzés jegyzőkönyve

Hungerit MetalCom-Szentes–Domino-Honvéd 9–9 (2–5, 2–2, 2–1, 3–1)

Női vízilabda magyarkupa-negyeddöntő. Szentes, 200 néző. Vezette: Madarasi A., Madarasi Gy.
Szentes: BREZOVAI – GYŐRI 1, HEVESI, SZABÓ 4, DALMÁDY SZ. 2, IPACS 1, KOTOVA 1. Csere: KERTES, DALMÁDY P., PENGŐ, KÖVÉR-KISS, HEGEDŰS. Edző: dr. Tóth Gyula.
Honvéd: Péteri – Pardo 1, TAKÁCS 2, Györe 1, Tóth, VALKAI 3. Csere: KISTELEKI 2, Németh, Kotsidon, Menczinger, Zantleintner, Keszthelyi. Edző: Györe Lajos.
Gól – emberelőnyből: 5/8, ill. 6/9.
Ötméteresből: 1/0, ill. 2/2.

Kicsik voltak a nagycsapatok

Dzsudzsák Balázs gólpasszal és góllal segítette holland csapatát, a PSV-t a hétvégi bajnoki… Tovább olvasom