2016. 08. 24. szerda - Bertalan 18°C | 27°C

A legvégén úszott el: Kielce-MOL-Pick Szeged 27-26

A VELUX EHF Bajnokok Ligája B csoportjában a MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata kikapott a lengyel Kielce otthonában, így ötödik lett csoportjában.
KS Vive Tauron Kielce-MOL-Pick Szeged 27-26 (12-16)
VELUX EHF férfi kézilabda Bajnokok Ligája, B csoport, 14. forduló. Kielce, Hala M.O.S.R. Kielce. Vezette: Brunovsky, Canda (szlovákok).
Kielce: Sego - Cupic 5, Buntic 3, Aguinagalde 1, Zorman, Bielecki 2, Jachlewski 1. Csere: Szmal (kapus), Kus, Chrapkowski, Lijewski 4, Jurecki 4, Strlek 5, Reichmann 1, Jurkiewicz 1. Vezetőedző: Talant Dujsebajev.
MOL-Pick Szeged: Sierra - Prodanovics, Vranjes 1, Blazevic 1, Ilyés 1, Källman 5, Bombac 2. Csere: Wyszomirski (kapus), Ancsin 4, Zubai 1, Robledo 6, Parrondo 1, Thiagus Petrus, Mindegía 3, Balogh 1, Csuruvija. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Hétméteres: 8/6, ill. 5/3.
Kiállítás: 8, ill. 8 perc.

- Több mint 50 percig uraltuk a meccset, de a végén becsúszott pár hiba, és a közönségük belehajszolta a győzelembe a Kielcét. Nagy volt rajtunk a nyomás, eladtunk pár labdát, ezzel ment el a meccs. Az utolsó támadás? Szoktuk gyakorolni az ilyen helyzeteket, ám sajnos a beállónak szánt passz most rossz választás volt. Nem szabad feladni, megyünk tovább. Az idei Kiel nem ugyanaz, mint a tavalyi, bízok benne, hogy több esélyünk lesz ellenük, mint a tavalyi negyeddöntőben volt - értékelt Ilyés Ferenc, a MOL-Pick Szeged átlövője.

60. perc: megkezdődik az utolsó perc. 34 másodperc maradt, időkérés. Källman kapufát lő, de miénk marad a labda. Eladjuk, üres a kapu, belövik... Szinte végig vezetett a Szeged, de a Kielce nyer 27-26-ra... A MOL-Pick az ötödik lett a csoportban, és a Kiel ellen játszhat a nyolc közé jutásért.

59. perc: két perc van hátra, ebből egyet emberhátrányban vagyunk. Szmal véd nagyot. 90 másodperc. Ancsin védekezik keményen. Jurecki kiegyenlít 26-26.

58. perc: SIERRA! Bal lábbal kirúg egy hetest, marad nálunk az előny!

57. perc: Robledo harcol ki hetest. Parrondo kihagyta...

56. perc: Strlek mellélő, megköszönhetjük.

55. perc: megint Kust állítják ki. Ilyés eladja, nagy hiba.

54. perc: meseszép gól, Zubai lőtte 24-26. Strlek hetese után egy gól a különbség 25-26.

53. perc: feláll és tapsol az egész csarnok. Strlek 24-25.

52. perc: Kus lerántja Robledót, kiállítják. Källman ziccert hibáz, de kár...

51. perc: Szmal indít, Strlek belövi 23-25.

50. perc: kínai! Bombac passzol, Källman bevágja 22-25.

49. perc: Robledo most is ellenállhatatlan, ez a hatodik gólja 21-24. Jureckitől jön a válasz 22-24.

48. perc: kiváló a szegediek védekezése.

47. perc: Szmal véd nagyot.

46. perc: Lijewski negyedik gólja 21-23.

45. perc: Robledo emberhátrányban lő egy piszok nagy gólt 19-23. Lijewski 20-23.

44. perc: Bielecki átlövésével 19-21. Balogh Zsolt a pályán. Gólt is lő! 19-22.

43. perc: ajjaj... Amint kiegészülnénk, Ancsint is kiszórják, jogosan.

42. perc: Bielecki a hosszú alsóba, ez az első gólja 18-21.

41. perc: Vranjest kiállítják, de megint indulunk, Ancsin a kapufára vágja a ziccert. Ez hiba.

40. perc: labdaszerzés, szegedi ziccer, Källman bevágja 17-20. Ugyanez még egyszer! Most Blazevic a befejező 17-21.

39. perc: indulnak, Cupic bevágja 17-19.

38. perc: Buntic, majd Källman 16-19.

37. perc: remek gól, Robledo lőtte 15-18.

36. perc: Robledo lövését Szmal védi, Cupicot kiállítják.

35. perc: jól védekezik a Szeged, de csak befújnak még egy hetest. Wyszomirski jön, de Cupic belövi 15-17.

34. perc: Cupic hetese bent, közte három 14-17.

32. perc: Cupic is betalál 13-17.

31. perc: Parrondo hetese bent 12-17.

Eddig remekül játszik a MOL-Pick Szeged, nagyon precíz a Pastor-alakulat, Sierra pedig erőt ad a kapuból.

30. perc: Időt kér Pastor. 28 másodperc még a félidőből. Mindegía, 11-16. Jurkiewicz, 12-16. Ez a félidő!

29. perc: Sierra, eddig a meccs egyik legjobbja!

28. perc: Eladja a labdát a Kielce. Mindegía talpról, 11-15.

27. perc: Mindegía, bravó, okos gól, 11-14.

26. perc: Jurecki fölé, Sierra rosszul indít, Lijewski, 11-13.

25. perc: Ancsin-bomba, 10-13.

24. perc: Hazai kapufa. Robledo eladja, majd a Kielce is.

23. perc: Zubai harcol ki hetest. Jurkiewicz 2 perc. Parrondo, 10-12.

22. perc: Robledo, 9-11. Sierra ismét, de hetes. Strlek, 10-11.

21. perc: Aguinagalde hetest harcol ki. Reichmann, fölé.

20. perc: Ancsin, Sego nem tudta elérni, 9-10.

19. perc: Ancsin telibe a kapust, Strlek a szélről, 8-9. Jurecki, 9-9.

18. perc: Vranjes telibe Segót, Sierra is véd.

17. perc: Aguinagalde beállóból, 7-9.

16. perc: Parrondo remek átadása után Robledo a szélről, 6-8. Újból a Pické a labda. Robledo talpról, 6-9.

15. perc: Ancsin, iszonyat nagy gól, 6-7. Újabb szegedi labdaszerzés.

14. perc: Ilyést rántják le, semmi, labdát szerzett a Szeged.

13. perc: Vranjes harcol ki hetest. Bombac, kihagyja. Hazai hetes, Vranjes 2 perc. Cupic, 6-6.

12. perc: Jachlewski, majd Lijewski, 5-6.

11. perc: Vrenjes rántják le, semmi! Sierra! Hihetetlen nagy védés. Bombac talpról, 3-6.

10. perc: Jurecki a kezek között, 3-5.

9. perc: Sierra véd, de marad a Kielcénél a labda. Blazevic kap sárgát.

8. perc: Ancsin a szélről, 2-5. Időt kér a Kielce.

7. perc: Sierra véd, majd elveszik a labdát, eladja a Kielce.

6. perc: Sierra véd, Källman ziccer, 2-4.

5. perc: Eladják a hazaiak, Vranjes hetest harcol ki. Bombac, 2-3.

4. perc: Källman rosszul indít, Buntic büntett, 2-1. Ancsin lő, Sego véd. Marad a Picknél a labda. Ilyés verekedi át magát a védőfalon, 2-2.

3. perc: Ilyés lő mellé, majd hazai kapufa. Källman ziccert hibáz, Sego véd.

2. perc: Vranjes góllal indul a meccs, 0-1. Buntic egyenlít, 1-1.

1. perc: A Kielce kezdi a meccset.

17.54: Bemutatták a Szegedet, Wyszomirski és Bombac kapta a legnagyobb tapsot. Nem véletlen ez sem.

17.50: A helyi szpíker már hangolja a nézőket. Ők felállva melegítenek, ordítják, hogy "Kielce!".

17.35: Közel 50 szegedi szurkoló már a lelátón.

17.15: A Szeged érkezik először a pályára, szolid taps a lelátóról, egyelőre még nagyon kevesen, de minden bizonnyal megtelik az aréna, amelybe 4200-an férnek.

17 óra: A MOL-Pick Szeged az öltözőben. Az utolsó eligazítás, az utolsó taktikai megbeszélés.

16.52: Egy biztos, hogy a hazai szurkolók ismét egy különleges koreográfiával készülnek a meccsre. Az egyik nagy lelátó tele van sárga és kék zászlókkal, így fantasztikus élőképpel indul majd a meccs.

16.43: A MOL-Pick kékben lesz, a kapusok feketében. A meccset két szlovák spori fújja majd.

16.30: 16 óra után néhány perccel megérkezett a kielcei arénába a MOL-Pick Szeged. Hat szegedi szurkoló a bejáratnál üdvözölte a kedvenceket, akik egyből az öltözőbe mentek.
Egyelőre még üres a kielcei aréna.
11 óra: Késő este a csapat többsége együtt nézte a Barcelona-Löwen meccset a hotel bárjában, amit a katalánok nyertek 26-20-ra, így eldőlt, hogy a címvédő spanyolok lesznek a csoportelsők. Az is biztos, hogy a Vardar lesz a harmadik, miután 34-26-ra legyőzték hazai pályán a francia Montpelliert. A MOL-Pick ellenfele, a lengyel Kielce is biztos másodikként jutott tovább, így egyetlen kérdés maradt: a Szeged a negyedik, vagy ötödik helyen harcolja ki a legjobb 16 közé kerülést. A jobb pozícióért nyerni kell, míg egy döntetlen, vagy vereség azt jelentené, hogy ötödik lesz a magyar együttes.
Útinapló: Kielcében a MOL-Pick Szeged. Fotó: Süli Róbert - GALÉRIA

Tehát továbbra is tart a számolgatás. Csúnya időre ébredt a társaság, esik az eső, hideg van, így az ember örül, hogy a szállodában lehet. Délelőtt lesz egy taktikai értekezlet, ezen még utoljára mindent megbeszélnek, Pastor edző felvázolja a taktikát.

Szombat,
20 óra:
Minden rendben volt az edzésen is. A szokásos játék vezette be az edzést, majd a taktikai elemek gyakorlása következett. Zubai Szabolcs is teljes intenzitással gyakorolt, szerencsére mindenki jól van. Az eldőlt, hogy a MOL-Pick vagy negydik lesz, vagy ötödik, hiszen a Vardar otthon nyert - a félidő még döntetlen volt - a francia Montpellier ellen. Késő este - 20.30-kor - kezdődik a Barcelona-Löwen meccs, ezután is okosabb lesz már mindenki. A csapat remek hangulatban gyakorolt, a szokásos lábtengócsatát most a Zubai, Ilyés duó nyerte a Pastor, Balogh páros ellen.
A MOL-Pick Szeged edzése Kielcében. Fotó: Süli Róbert (galéria)
14.30: Minden rendben, és ez minden külföldi túra első legfontosabb híre. A MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata szerencsésen megérkezett Lengyelországba, nem volt csúszás, minden az előre megtervezett program szerint alakult. Korán keltek a szegedi kedvencek, 5 órakor már elstartolt a busz az újszegedi sportcsarnok elől. Természetesen Cattani ott volt, és zászlóját lengetve búcsúzott a fiúktól. 9 órakor indult a gép Budapestről, majd 10.10-kor a lengyel fővárosban Varsóban landolt. Innen egy közel 2 és fél órás buszozás várt a fiúkra. A kielcei megérkezést követően ebéd, majd pihenő következett, 18.30-tól pedig edzést vezényel Juan Carlos Pastor, Marko Krivokapics és Fekete Róbert.

A csapat a Teczowy Hotelben szállt meg, ez a város szélén található egy iparnegyedben,  a szállás 10 percre van a csarnoktól. Piotr Wyszomirski jól bírta csapat "nyomását", hiszen a lengyel válogatott kapus rendesen kapott azért, hogy hazai földön lehet. Mindig volt valamilyen kérdés felé, de jól bírta a rohamot.

Szerencsére mindenki egészséges, a kapitány Zubai Szabolcs bokája is rendbe jött. A Wyszomirski, Sierra, Prodanovics, Parrondo, Ancsin, Balogh, Zubai, Vranjes,Bombac, Mindegía, Ilyés, Thiagus Petrus, Blazevic, Robledo, Källman, Csuruvija keret kelt útra.

Legközelebb este az edzés után jelentkezünk, ekkor képgalériát is láthatnak majd a tréningről.

Nem egy repülő óriással érkezett meg a MOL-Pick Szeged.

Ezt nagyon megérdemelték: legyőzte a Szedeák a Kaposvárt - galéria

Hat vereség után javított a Naturtex-SZTE-Szedeák, amely magabiztosan, szinte végig vezetve győzte… Tovább olvasom