2017. 01. 25. szerda - Pál -4°C | 1°C Még több cikk.

A magyar és a szlovák válogatott nem bírt egymással Cipruson

Szlovákia ellen játszotta idei első barátságos mérkőzését a magyar válogatott Cipruson. A Várhidi-csapat felejthető mérkőzésen döntetlent ért el.
A régi-új szövetségi kapitány, Várhidi Péter irányításával tizenötödik mérkőzését játszotta tepnap este a magyar labdarúgó-válogatott. Az addigi mérleg nélkülözte a döntetlent, a győzelem és a vereség rovatban is ugyanaz a szám, a hetes szerepelt. A presztízsen kívül más tétje nem volt a szlovákok elleni találkozónak. Korábban mindössze háromszor játszott egymással a két gárda, és bizony nekünk, magyaroknak ezeken nem sok sikerélmény jutott: már az sem túl szívderítő, hogy kétszer kikaptunk, egyszer pedig ikszeltünk, az meg pláne nem, hogy a kétszázhetven perc alatt egyetlen gólra sem voltunk képesek északi szomszédainkkal szemben.

A mieink kezdőcsapatában kizárólag külföldön szereplő játékos kapott helyet, és ha nem is futballoztak kiemelkedően, némi jóindulattal ki lehetett jelenteni, hogy uralták a mérkőzést. A szlovákoknak momentumuk sem volt, mindenesetre mi legalább elmondhattuk, hogy a 20. percben a nemzeti együttesből féléves száműzetéséből visszatért Huszti jobb oldali szögletét Juhász R. kevéssel fejelte csak a kapu mellé. Ezzel együtt is álmosító volt a játék, a futballisták túlzottan is barátságosra vették a találkozót. Nem kellett körmöt rágni az izgalomtól, technikai hibáktól hemzsegett a felek produkciója.

Gera (9) gólja után még reménykedhettünk a magyar győzelemben.
Fotó: MTI

A fordulást követően lényegesen eseménydúsabban folytatódott a meccs. Mintál lövése fölészállt, aztán a szünetben beállt Dzsudzsák osztott ki hatalmas kötényt, majd elérkezett az 54. perc, amikor is Huszti jobb oldali szögletét a tétlenkedő szlovák védők között Gera három lépésről a kapu bal oldalába bólintotta, 1–0. Történelmi pillanat volt ez a javából, megszereztük első válogatott gólunkat Szlovákia ellen! Sokáig nem, mindössze tíz percig örülhettünk a vezetésnek, mert Sapara kiugratásával lassú védőink nem, Sestak viszont tudott mit kezdeni, Fülöpöt is kicselezve lőtt a kapunkba, 1–1. Kár volt a bekapott gólért, mert addig mi tűntünk jobbnak. A hajrában már nem változott az eredmény.

A magyar válogatott továbbra is nyeretlen Szlovákia ellen...

A mérkőzés jegyzőkönyve

Magyarország–Szlovákia 1–1 (0–0)
Barátságos válogatott labdarúgó-mérkőzés. Limasszol, 300 néző. Vezette: Trattu (Argiru, Hapszisz) – mindhárom ciprusi.
Magyarország: Fülöp – Csizmadia, Vanczák, Juhász R., Lőw – Szélesi, Vass Á. (Tőzsér, 83.) – Hajnal (Dzsudzsák, a szünetben) – Buzsáky (Priskin, 75.), Huszti (Halmosi, 56.) – Gera. Szövetségi kapitány: Várhidi Péter.
Szlovákia: Senecky (Mucha, a szünetben) – Cisovsky (Krajcik, a szünetben), Skrtel, Durica, Hobucan (Vascak, 67.) – Hamsík (Sapara, 58.), Strba (Borbély, 58.), M. Cech, Holosko (Halenar, 76.) – Mintál, Sestak. Szövetségi kapitány: Jan Kocian.
Gólszerzők:Gera (54.), ill. Sestak (64.).
Sárga lap: Buzsáky (57.), Dzsudzsák (58.), Priskin (90.), ill. Cisovsky (34.).

Tájékozódtak a fiatal atléták

A közelmúltban megrendezett fedett pályás Budapest Bajnokságon részt vett a Szegedi VSE három fiatal… Tovább olvasom