2017. 03. 29. szerda - Auguszta 4°C | 20°C Még több cikk.

A Makó Bőcsön sem rontott 100%-os idegenbeli mérlegén

A labdarúgó NB II 26. fordulójában a Bőcs otthonában szerzett újabb három pontot az ismét remeklő Makó.
A hosszú utazástól kissé megviselt vendégeket a megérkezéskor jó hír fogadta: a bőcsiek legveszélyesebb támadója, Kulcsár Tamás a meccs előtt belázasodott, nem vállalhatta a játékot. A kisméretű pályán makói fölénnyel indult a meccs. A hazaiaknak nem ízlett a vendégek agresszív harcmodora, akik már az első percektől magukhoz ragadták a kezdeményezést. Ennek már elég korán, a 14. percben meglett az eredménye. Bány szögletét a védők röviden mentették, Magyar 16 méterről kapura lőtt, a jobb felső sarokba tartó bombát Matkó hatalmas bravúrral védte, a kipattanóval azonban már ő sem tudott mit kezdeni, Kulacsik két lépésről a kapuba bólintott, 0–1. A bekapott gól ösztönzőleg hatott a hazaiakra, az addiginál jóval nagyobb elánnal igyekeztek támadni. Ezt mutatta a 22. percben lejátszódó jelenet is, amikor Mogyoródi lövése a bevetődő Turjánról pattant szögletre. A Makó három minutummal később válaszolt: Bány, Schreiber összjáték végén utóbbi 16 m-es lövését Matkó bravúrral hárította. A változatos félidő hajrájában Irhás szabadrúgásainál Czirbusnak kétszer is bizonyította, hogy remek formában van: előbb a jobb, majd bal felső sarokból tornázta ki a labdát – természetesen bravúrral.
Alig tíz perce küzdöttek a szünet után a csapatok, amikor már eldőlt a mérkőzés. Akárcsak az első gól előtt, megint Bány ívelt be szögletet, a középen teljesen üresen hagyott Turján a földről(!) fejelve 8 méterről a kapu bal alsó sarkába bólintott, 0–2. A folytatásban is a vendégek voltak veszélyesebbek, a 67. percben előbb Hadár, majd Magyar fejesét mentették a gólvonalon a bőcsi védők. A házigazdáknak mindössze egyetlen helyzetük akadt, de azt is kihagyta Lindák. A tavasszal idegenben továbbra is százszázalékos Makó sikere teljesen megérdemelt.
Takács Zoltán: – Szervezett csapatjátékunkkal ismét nagyszerű győzelmet arattunk.
További eredmények: Orosháza–Karcag 1–1, Soroksár–ESMTK 3–0, Jászapáti–Kecskemét 2–2, Szolnok–Vecsés 4–2, Kazincbarcika–Budafok 0–4, Vác–Baktalórántháza 4–2.

Bőcs–Makó FC 0–2 (0–1)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés, Bőcs, 200 néző. Vezette: Takács J.
Bőcs: Matkó – Fodor, Rubint, Cséke, Molnár – Vass, Szakszon, Irhás, Illés – Ondó, Mogyoródi. Edző: Tóth László.
Makó: Czirbus 7 – Turján 7, Mórocz 6, Magyar 7 – Kulacsik 6, Varga R. 6, Bány 6, Kis K. 7, Podonyi 6 – Hadár 7, Schreiber 6. Edző: Takács Zoltán.
Gólszerzők: Kulacsik a 14., Turján az 54. percben.
Csere: Ondó helyett Gaál a szünetben, Fodor h. Lindák a 65., Varga R. h. Fülöp a 88., Podonyi h. Bakos T. a 89. percben.
Sárga lap: Vass a 10., Varga R. a 32., Hadár a 47., Cséke a 85. percben.

Vasárnap eldől a bajnoki cím sorsa

A férfi első osztályú kézilabda-bajnokság első helyéért folyó, s három győzelemig tartó… Tovább olvasom