2017. 09. 25. hétfő - Eufrozina, Kende 8°C | 19°C Még több cikk.

A Makó FC továbbra is megelőzi a Ferencvárost

A labdarúgó NB II keleti csoportjában a Makó értékes döntetlent ért el Tökölön, így továbbra is az élcsoportban, a negyedik helyen található, és megelőzi például a Ferencvárost is.
Tököl–Makó 1–1 (1–1)
Tököl, 400 néző. Vezette: Kovács G.
Tököl: Balázs – Helgert, Vedres, Póti, Váradi – Palásti, Szimsei, Lakics, Varga L. – Kiss P., Hamar I. Edző: Leskó Zoltán.
Makó: Kovács K. 6 – Podonyi 5, Dálnaki 6,5, Szamosszegi 6, Gévay 6 – Kulacsik 4, Magyar 5, Puskás 6, Bány 5 – Maróti 5, Faragó B. 6. Edző: Kolozsvári János.
Cserék: Szimsei helyett Vanczó a 83., ill. Kulacsik h. Varga R., valamint Maróti h. Schreiber a 62., Puskás h. Kovács N. a 81. percben.
Gólszerzők: Hamar I. a 24. ill. Faragó B. a 8. percben.

Góltörténet

8. perc: Bány ugratta ki a bal oldalon Gévayt, aki az alapvonalig futott, onnan beadás helyett okosan visszapasszolt, és Faragó B. ballal 11 méterről a kapuba lőtte a labdát, 0–1.
25. perc: makói szabadrúgás után kontrázott a Tököl, a kapus lehúzta a labdát, és indított. Varga L. nagy lendülettel tört előre a bal oldalon, majd Hamar elé gurított, az egykori válogatott támadó pedig a rövid felsőbe tüzelt, 1–1.

A Makó FC az első huszonöt percben eldönthette volna a meccset. Ebben az időszakban letámadta ellenfelét, labdákat szerzett, gólhelyzeteket alakított ki a vendégcsapat. Mindez a nyolcadik percben már találatot eredményezett. Ám a Tököl az első komolyabb lehetőségéből egyenlített. Ez azért fájó, mert a Makó rúgott szabadrúgást, ám az ellentámadásnál mindenki csak üldözte ellenfelét, de nem tett semmit azért, hogy megálljon a lendületes akció. Az egykori válogatottnak Hamar Istvánnak pedig elég volt ennyi. A gól megfogta a Makót, amely tíz perc után rendezte a sorokat.

A szünet után a hazaiak inkább a játék tördelésére törekedtek, és ebben partner volt a bíró is. Bármilyen testi kontaktust lefújt, míg a vendégeket csíphették, rúghatták, karmolhatták, mindenféle következmény nélkül. Ráadásul rengeteg olyan szabadrúgást ítélt, amely a Makó 16-osának környékén veszélyes helyzetben volt, Hamar színészkedését pedig rendre díjazta. Az egész találkozó képe alapján a döntetlen reális, de a vendégek egy kicsit rámenősebb produkcióval még boldogabbak lehettek volna.

Kolozsvári János: – Negyedóráig futballoztunk, utána leálltunk, így csak egy pontot érdemeltünk.

További eredmények: FTC–Vecsés 2–2, Tuzsér–Bőcs 0–2, Cegléd–Szolnok 0–4, Baktalórántháza–Vác 3–1, Kecskemét–Mezőkövesd 3–2, Jászberény–Orosháza 2–2, BKV Előre–Kazincbarcika 2–1.

1. Bőcs 3 2 1 0 5 – 0 7
2. Orosháza 3 2 1 0 6 – 3 7
3. Szolnok 3 2 0 1 7 – 3 6
4. Makó 3 1 2 0 6 – 3 5
5. Ferencváros 3 1 2 0 6 – 4 5
6. Baktalórántháza 3 1 2 0 4 – 2 5
7. Vecsés 3 1 2 0 4 – 3 5
8. Mezőkövesd 3 1 1 1 6 – 4 4