2017. 02. 22. szerda - Gerzson 2°C | 13°C Még több cikk.

A Makó pontja bennmaradást ért

A labdarúgó NB II keleti csoportjában az éllovas Nyíregyháza elleni hazai pontszerzéssel a Makó megőrizte másodosztályú tagságát. A nyírségiek bajnokavatása a döntetlen miatt elmaradt.
Makó FC–Nyíregyháza 1–1 (0–1)
Makó, 800 néző. Vezette: Sápi (Szpisják, Albert).
Makó: Kovács K. 7 – Szamosszegi 5, Mórocz 6, Béres 6, Puskás 5 – Podonyi 5, Magyar 6, Varga R. 6, Kis K. 6, Bány 6 – Schreiber 6. Edző: Kolozsvári János.
Nyíregyháza: Máthé – Bagoly, Ambrusz, Popa, Cornaci – Vukadinovics, Lippai, Minczér – Szilágyi, George – Montvai. Edző: Gálhidi György.
Gólszerzők: Montvai a 8., Varga R. a 48. percben.
Csere: Vukadinovics helyett. Miskolczi a 41. percben, Puskás h. Szaveljev (6) a szünetben, George h. Madar Cs. az 56., Mórocz h. Szűcs D. a 70., Szilágyi h. Lengyel R. a 71., Varga R. h. Zakar a 81. percben.
Sárga lap: Szilágyi a 41., Kis K. az 57., Popa a 61., Podonyi a 67. percben.

I. tétel: matek a pályán. A Makónak egy, a Nyíregyházának három pontra volt szüksége. A Makónak a bennmaradáshoz, a nyírségieknek a Fradi döntetlenje után a bajnoki címhez. Több pont a cél, jobb is a rajt – a vendégek a 8. percben gólvágójuk, Montvai révén vezetéshez jutottak, és ezzel mintha le is tudták volna a találkozót. A Makó lassan fölénybe került. Schreiber kapufát fejelt (17. perc), Bány 33 méterről szabadrúgásból tüzelt (22. perc), Magyar 22 méterről éppen fölélőtt (42. perc). A Magyar, Béres, Mórocz trió pedig lefejelhetetlen volt, ha pedig eljutottak a kapuig a nyírségisek, ott volt Kovács Krisztián. A hazai hálóőr bravúrt bravúrra halmozott. A 28. percben előbb Montvai közeli lövését tolta fölé, majd a szöglet után Bagoly négyméteres próbálkozását hárította.

A szünetben Varga R. középpályásból csatár lett – a 48. percben pedig a nap hősévé vált. Két ember között megtartotta a labdát, majd a felsőbe spiccelt, 1–1. Bagoly összeveszett a csereként beállt Szaveljevvel, majd a kapu mögött melegítő makóiak közül is beszólt neki valaki. Sőt ezalatt csúnyán is beszélt a vendégcséká, Sápi bíró viszont csak azt hallotta meg, amit Kis K. megjegyzett. – Figyelek ám magára! – mondta Kisnek. Erre mondják: szelektál. Nem hulladékot, hanem a hallottakat. A végén kapart a Nyíregyháza, Kovács viszont testtel, kézzel, lábbal útját állta minden lövésnek. A Makó bennmaradt, a szabolcsiak bajnokavatása meg elmaradt.

II. tétel: matek a lelátón. Gábor, a nyírségiek kemény embere jó lehetett a szorzótáblák, a törtek, esetleg még az azonosságok világában is. Miután a 90. perc környékén rájött, hogy a meccs döntetlen lesz, azt is kiszámolta – figyelem: tíz sör és öt Jägermeister csodákra képes –, hogy van esélye kb. harminc békésen üldögélő makói családapa, nyugdíjas és gyerek ellen. Egy-két ugrás, és máris a neki vélhetően beszóló hazai drukker(ek) előtt termett. Mit termett, ütött! – Há' nehogymá'! Gábor vagyok! Vagy nem tudom! – látszott az arcán. Társai másodpercek alatt a segítségére siettek. Látták, a hazai szurkolók vérnyomása gyorsan felszökött. Volt honnan, hiszen előtte mind nyugodt volt. Kialakult egy kis csata, ökölváltás, szegény helyi rendezők is kaptak a jóból, megállítani viszont nem tudták a józan gondolkodásúnak egyáltalán nem mondható nyíregyházit. Csak a rendőrök. Viszont ők is megkapták – de már csak szóban. Körülbelül negyedóra kellett, hogy a derék hatóság kiterelje a sporttelepről a vendég szurkolókat. „Hősünk" kötéssel a fején előbb végigcsókolt mindenkit, aztán távozott. Szent a béke. Aztán hét végén feltehetően kezdi megint elölről. A sörök számolgatásával.
Kolozsvári János: – Örülök, hogy nem igazoltuk a papírformát, és a lelkiismeretünk tiszta maradt.

További eredmények: Orosháza–Kecskemét 4–2, Baktalórántháza–Békéscsaba 1–1, Vecsés–Tuzsér 5–3, Jászapáti–Jászberény 1–3, Bőcs–Kazincbarcika 1–1, Budafok–FTC 2–2, Szolnok–Karcag 1–1.