2017. 01. 23. hétfő - Zelma, Rajmund -8°C | 4°C Még több cikk.

A nagy lehetőség kapujában

Az újszegedi sportuszodában ma 18 órakor kezdődik a férfi vízilabda LEN-kupában a Szeged Beton–Vojvodina negyeddöntő-visszavágó. Az újvidéki első meccsen 10–10-es döntetlen született.
A csütörtöki napot alaposan „megnyomták" a Szeged Beton pólósai, a péntek már lazább volt, csak este tartott tréninget Kásás Zoltán vezetőedző, ma meg következik az a meccs, amelyet már annyira vártak egyrészt Weszelovszkyék, másrészt a drukkerek. Mert ha sikerül Komlósiéknak a LEN-kupa elődöntőjébe kerülniük, az nemcsak a játékosoknak, a klubnak nagy dicsőség, hanem szurkolóiknak, a városnak is.

Mindenesetre nagyon vágynak a sikerre a pólósok. A magyar kupában kudarcot vallottak, és a bajnokságban sem ott tartanak, ahol szeretnének. A nemzetközi porondon viszont minden a tervek szerint halad, már csak egy hajszál, igaz, jó vastag hajszál hiányzik ahhoz, hogy Varga Péterék elmondhassák magukról: ott vannak a LEN-kupa elődöntőjében.

– Hazai közönség előtt egész egyszerűen nem tehetünk mást, le kell győznünk a fiatal szerb gárdát – jelentette ki Kásás Zoltán. – Alaposan kielemeztük a kinti találkozót, és láttuk mai riválisunknak a Partizan Beograd elleni összecsapását. Nem rossz együttes, de hatalmas csalódás lenne, ha az idei sorozatban a mai lenne az utolsó mérkőzésünk. A jó védekezés, a fórok minél jobb százalékban történő kihasználása, na meg persze a lankadatlan figyelem lehet a sikerünk kulcsa. Az első meccsen mentőövet dobtunk a fuldokló ellenfélnek, most nem lehetünk ennyire jószívűek.

Kásás Zoltán ma este nem szeretne sokat stresszelni. Fotó: Schmidt Andrea
Kásás Zoltán ma este nem szeretne sokat stresszelni.

A nagy érdeklődésre számot tartó találkozóra 1000 forintba kerülnek a belépők, de a nyugdíjasoknak, a 14 éven aluliaknak, valamint a B közepeseknek (utóbbiak ajándékpólót kapva 17.45-kor egységesen mehetnek be az uszodába) nem kell jegyet venniük.

Kásás Zoltán ma este nem szeretne sokat stresszelni

Újvidéki emlékeztető

Vojvodina–Szeged Beton 10–10 (3–4, 2–4, 1–2, 4–0)

Férfi vízilabda LEN-kupa, negyeddöntő, első mérkőzés. Újvidék, 1000 néző. Vezette: Galkin (orosz), Moliner (spanyol).

Vojvodina: Marinkovics – Vapenski 2, Kalinics 1, Randjics 3, Kovacsevics, Filipovics, Cuk 3. Csere: Vuksanovics, Dragics 1, Ivosevics, Milicsics. Edző: Dejan Sztanojevics.

Szeged: Baksa – Vejzagics 1, Lehmann 2, Komlósi, Milos Korolija 1, Varga T. 3, Török B. 1. Csere: Varga P., Juhász Zs. 1, Molnár P., Éles, Mihajlo Korolija 1. Edző: Kásás Zoltán.
Gól – emberelőnyből: 12/3, ill. 9/3. Ötméteresből: –, ill. 2/2.

Jöhet a visszavágó

A LEN-kupa negyeddöntőjének „odavágója" után csak a Barcelona lehet teljes biztonságban. Eredmények: Vojvodina (szerb)–Szeged Beton 10–10, Sintez Kazany (orosz)–Domino-Honvéd 9–8, Posillipo (olasz)–Pa-
nioniosz (görög) 10–9, Dinamo Moszkva (orosz)–
Barcelona (spanyol) 7–11.

Nem csak legendák kupája

Harmadik éve működik már a Legenda-Lajcsi-kupa megyei nagypályás labdarúgótorna, amelynek mezőnye a… Tovább olvasom