2017. 05. 25. csütörtök - Orbán 13°C | 21°C Még több cikk.

A nézők jól jártak: SZKKSE-Győr 16-38

A világ legjobb női kézilabdacsapatát fogadta a Szeged KKSE, a Győri Audi ETO 38-16-ra nyert és remek játékkal tisztelte meg a közönséget, de a hazaiak is kitettek magukért.

Szeged KKSE-Győri Audi ETO 16-38 (8-20)

Női kézilabda NB I, 3. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 2500 néző. Vezette: Bonifert, Oláh.

Szeged KKSE: Futaki - Zsilák 1, Barján 3, Dajka 3/1, Lojpur 1, Misztric 1, Szabó 4/2. Csere: Dobó (kapus), Selmeci, Gulyás, Tóth 1, Hárs 1, Karsai 1, Aron, Lehmann-Dobó. Vezetőedző: Marosán György.

Győri Audi ETO: Grubisic - Szepesi 2, Müller, Görbicz 3/1, Löke 7, Amorim 4, Bognár-Bódi 4. Csere: Milanovic 4, Kovacsics 5/2, Aguilar 2, Planéta 1, Korsós 4/2, Sen 1, Orbán 1. Vezetőedző: Ambros Martin.

Hétméteres: 5/3, ill. 5/5.

Kiállítás: 8, ill. 8 perc.

Marosán György: - Az első percekben nagyon megilletődtünk a hangulattól, a sok nézőtől és természetesen az ellenféltől. A nehéz rajt után összekaptuk magunkat és a fő célt remélhetőleg nekünk és a Győrnek is sikerült is sikerült elérni, azaz kiszolgálni a közönséget.

Görbicz Anita: - Az edzőnk elvárja tőlünk, hogy minden bajnokin olyan tempót diktáljunk, mintha Bajnokok Ligája mérkőzésen lennénk. Ez sikerült is, és ezt a remek hangulatnak is köszönhetjük.

60. perc: Az eredmény nem változik, mindkét szurkolótábor tapsol, zúg a Szép volt, csajok!

59. perc: Dajka átlövését nagy taps fogadja. 16-38

58. perc: Orbán ejtése utat talál a kapuba. 15-38

Kéziünnep a Sportcsarnokban: remekeltek Görbiczék az SZKKSE ellen (galéria) Fotók: Karnok Csaba

57. perc: Korsós szélről fut be, majd lő, gól. 15-37

55. perc: Lojpur először talál be, Milanovic harmadszor. 15-35 Aztán Milanovic negyedszer. 15-36

54. perc: Sen is bemutatkozik a győriektől. 14-34

53. perc: Milanovic egy kapufával tér vissza. Aguilar egy góllal. 14-33

52. perc: Már Szabó a legeredményesebb szegedi, ez a negyedik találata. 14-32

51. perc: Újra Futaki a szegedi kapuban, Korsós hetesét nem tudja hárítani. 13-32

50. perc: Milanovic kap két percet, Zsilák pedig a szélről szerez szép gólt. 13-31

49. perc: Szabó megint bevágja a hetest.

48. perc: Az elmúlt két percben csak puhatolózást láttunk, mintha most kezdődött volna a meccs.

46. perc: Selmeci kiállítása után Korsós hetese is jó. 11-30

45. perc: Szabó hetese jó. 11-29

44. perc: Barján összeszed egy elvesztett győri labdát, amikor a társai már visszafelé futnak. Kihasználja egyedül a lehetőséget. 10-29

43. perc: Milanovic egy gyors indítás után. 9-29 Marosán György időt kér.

42. perc: Planéta is feliratkozik a góllövő listára. 9-28

41. perc: Barján újra villanna, de most ezt csak a kapufa bája. Kovacsics ötödik gólját szerzi. 9-27

40. perc: Dobó hárít a szegedi kapuban.

39. perc: Barján áttöri a győri falat, aztán gólt szerez. Az első szegedi találat a félidőben. 9-25 Löke ugyanezt teszi. 9-26

38. perc: Kovacsics is ziccerből, sok a szegedi labdavesztés. 8-25

37. perc: Aron kihagyja a hetest Bognár-Bódi kiállítása után. Kapufa.

36. perc: Hihetetlen, Müller újra ziccert ront, ezúttal a kapufát találja el. Löke magabiztosabb a győri labdaszerzés után. 8-23 Aztán Bognár-Bódi is. 8-24

35. perc: A világbajnokság gólkirálya , Müller tiszta ziccerben, de ellépi. Selmecit kiállítják, Kovacsics belövi a hetest. 8-22

34. perc: Löke töri meg a gólcsendet. 8-21

33. perc: A kapusok egyik oldalon sem aarják, hogy az első gól megszülessen a félidőben.

32. perc: Barján lövését is hárítják.

31. perc: Dobó egy védéssel kezd, még emberelőnyben a Szeged.

30. perc: Kovacsics újra értékesít egy hetest. 7-19 Amroim fellöki Karsait, ezért 2 percre kiáll. 12 másodpercig kettős emberelőnyben a Szeged, Karsai gólra váltja ezt a lehetőséget, nemes bosszút áll az ellene elkövetett durvaságért, láthatóan nincs baja. 8-19 Aguilar bombája után hüledezik a csarnok, volt benne erő. 8-20

29. perc: Milanovic kiállítása után Dajka kihagyja a hetest, de a kipattanó labdát bevágja. 7-18 Dobó egy bravúrt mutat be a szegedi kapuban.

28. perc: Amroim lövését védi Dobó, Kovacsics hetesét már nem tudja. 6-18

27. perc: Milanovic agresszív a szegedi falban, de nem szabálytalan, gólt ér a harcossága. 6-17

26. perc: Kovacsics ejtését képtelenség védeni. Szép gól. 6-16

25. perc: Dajka hetesével 6-15

24. perc: Gulyás tör be, de Grubisic hárít.

23. perc: Egy remek szegedi védekezés, ilyenből több kellene.

22. perc: Amorim és Milanovic is betalál. 5-15

21. perc: Csere a szegedi kapuban, Dobó egy gravúrral mutatkozik be. Lojpurt kiállítják.

20. perc: Hárs ziccerben. Belejöttünk! 5-13

19. perc: Tóth töri meg a gólcsendet. 4-13

18. perc: Görbicz olyan álompasszt adott Lökének, amit csak ő tud. Atya ég!Persze a másik klasszis meg bevágta. 3-13

17. perc: A hazaiak és a vendégek is eladják a labdát.

16. perc: Görbicz belejött, ezúttal a szélsőként tűnik fel. 3-12

15. perc: Görbicz hetese már bemegy. Közben már Aron kiállítása miatt a Szegedn van emberhátrányban. 3-11

14. perc: Görbicz sarokra helyezett lövését Futaki óriási bravúrral védi.

13. perc: Amorim kiállítása révén emberelőnyben a Szeged.

12. perc: Görbicz félpályáról észreveszi, hogy be lehet dobni.... Meg is teszi. Klasszis. 3-10

11. perc: Löke és Szepesi is betalál. 3-9

Galéria kép

10. perc: Eddig látszott, hogy a győriek nyitott védekezése nem ízlik a hazaiaknak, de most szép akció végére tesz pontot Szabó. 3-7

9. perc: Amorim magasan a szegedi védelem fölé ugrik, ki is használja. 2-7

8. perc: Barján bombája a bal alsóban köt ki. 2-6

7. perc: Szepesi ziccerben. 1-5 Bognár-Bódi is lerohanásból eredményes. 1-6

6. perc: Mistric szerzi az első szegedi gólt. 1-3 Bognár-Bódi válaszol. 1-4

5. perc: Marosán György időt kért.

4. perc: Hosszasan támadt a Szeged KKSE, de nagyon kemény volt a győri fal, lövésig sem jutottak a hazaiak. Löke újra. 0-3

2. perc: Amorim villan. 0-1 Misztrics óriási testcselének a győri védelem bedőlt, lövését viszont hárítja Grubisic. Löke az ellentámadsából eredményes. 0-2

1. perc: A Szeged elveszíti a labdát, majd visszaszerzi. Később újra támad a Győr, de Löke lövését védi Futaki.

17.58: Görbicz Anita természetesen a többi győrinél is nagyobb tapsot kapott.

17.55: Scholtz Andrea már nincs a Szeged KKSE keretében, a Kecskemétnek kölcsönadták, így Dobó és Futaki váltják egymást a kapuban. A vendég szektorban ötven győri szurkoló, a szegedi B-közép is készülődik, majdnem telt ház, a hangulatra biztos nem lesz panaszunk.

17.45: Üdvözöljük olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból. Hamarosan kezdődik a kézilabdaünnep, hiszen az újonc Szeged KKSE a BL-győztes Győri Audi ETO együttesét fogadja a női kézilabda NB I harmadik fordulójában. A kisalföldiek világklasszisai már melegítenek, a csarnokba pedig már érkeznek a nézők, valószínűleg több mint kétezren lesznek.

Korábban:

Heidi Löke, Görbicz Anita, Eduarda Amorim. Félelmetes névsor, női kézilabdában posztjukon a világ legjobbjainak számítanak. Mindannyian részesei voltak a Győri Audi ETO KC előző két szezonban elért Bajnokok Ligája-győzelmének, társaik is fantasztikus játékosok, például Szeged egyik büszkesége, Bognár-Bódi Bernadett. Ha pedig a kisalföldi klubtól távozik egy klasszis, másikkal könnyedén pótolják, így történt ez idén is, Katarina Bulatovics helyére ugyanis az előző világbajnokság gólkirálynője, a német Susann Müller érkezett.

Ilyen kaliberű együttes ritkán jár Szegedre tétmérkőzésre, de az élvonalba jutó SZKKSE révén most így lesz. Egy hete 1800 néző volt a Ferencváros elleni találkozójukon, a sportág helyi szerelmesei közül valószínűleg ennél is többen lesznek kíváncsiak a győriek vendégjátékára. Kézilabdaünnep lesz tehát vasárnap 18 órától az újszegedi sportcsarnokban.

A fekete mezes szegediek egy hete bátran harcoltak a klasszisok ellen. Most is erre lesz szükség, hiszen a világ legjobb csapatát fogadják. Fotó: Frank Yvette

– Múlt héten is szurkolóinkért játszottunk, és most is így lesz. Óriási hangulatot tudnak teremteni, ki kell őket szolgálni. Nem könnyű érzelmileg feldolgozni, hogy máris a világ legjobb csapata ellen játszhatunk, de nekünk nem is erre kell koncentrálni. Inkább arra az első húsz percre, amelyet a Fradi ellen mutattunk. Ezt kell megismételni, tovább nyújtani, de a legfontosabb, hogy élvezzük ki ezt a nagy lehetőséget. Hittel és szenvedéllyel kell játszanunk! – nyilatkozta Marosán György, a Szeged KKSE vezetőedzője.

Az emlegetett húsz perc egyik legjobbja volt Barján Bianka, aki lendületet adott a hazaiaknak, könnyedén hozta magát helyzetbe, amelyeket ki is használt, heteseket harcolt ki, és remek gólpasszokat is adott.

– Az akkor mutatott teljesítményemmel ugyan elégedett lehettem, de ennél többre is képes vagyok, ezt szeretném is megmutatni. Ha sikerül, óriási önbizalmat adhat, hiszen ha egy figura összejön a Győr ellen, az már biztos mások ellen is – fogalmazott Barján, aki elmondta, hogy a Ferencváros ellen mindig jó napot szokott kifogni, reméljük, a Győrrel szemben is így lesz.

Az átlövő ugyanazt hangsúlyozta a mérkőzés előtt, amit mestere is: nincs vesztenivalójuk.

– Emiatt felszabadultan léphetünk pályára, és nem zavarhat minket az sem, hogy most sem lehet pályán mindhárom légiósunk. Csubelát nagyon nehéz pótolni, de megpróbáljuk. Szerencsések vagyunk, hogy az első három mérkőzésen a bajnokság legjobbjaival találkozunk, mert olyan élményekkel gazdagodunk, amelyek az egész idényre nagy lökést adnak – zárta a beszélgetést Barján Bianka.

Hazai pályán kapott ki a Floratom

Nehéz szezonkezdetre számítottak a szegediek: Vitsek kisebb húzódással, Varga megfázással, Kószó… Tovább olvasom