2017. 12. 12. kedd - Gabriella 7°C | 15°C Még több cikk.

A nyolc között vannak

A magyar férfi vízilabda-válogatott 15–5-ös győzelmet aratott a Dél-afrikai Köztársaság csapata felett a római vizes világbajnokságon, az A csoport utolsó fordulójában. A Kemény-legények a negyeddöntőben minden bizonnyal Szerbiával csapnak össze.
A dél-afrikaiakkal sportágtörténeti jelentőségű meccsen találkozott Kemény Dénes alakulata, eddig még egyszer sem mérkőzött meg egymással a két ország válogatottja. A találkozón már az első negyedben záporoztak a magyar gólok. A nap legszebb találata egyértelműen Madaras Norbertnek adandó, aki egészen ifjú apaként – a felesége péntek reggel szülte meg első gyermeküket, egy fiút – hatalmas gólt lőtt az utód tiszteletére.

A maroknyi magyar szurkoló harsány – és jogos – örömmel ünnepelte a harmatkönnyű győzelmet, a kérdés azonban ott lógott a levegőben: egyenesen visz-e a negyeddöntőbe a válogatott útja?

Nos a Kanada–Németország mérkőzésen nem volt okuk idegeskedésre a magyaroknak, mivel a juharlevelesek nem kis meglepetésre 5–4-re legyőzték a germánokat, Gergely Istvánék csoportgyőztesként egyenes ágon kerültek a negyeddöntőbe, ahol kedden (14 óra) a Szerbia–Olaszország párharc győztesével találkoznak. Ne legyen kétségünk a nyertes kilétéről...

A szintén csoportelső női válogatottunk a negyeddöntőben hétfőn (14) a Kanada–Németország csata győztesével mérkőzik.

Magyarország–Dél-afrikai Köztársaság 15–5  (6–1, 3–1, 4–1, 2–2)

Vízilabda-világbajnokság, Róma, férfiak, A csoport, 3. forduló.

A magyar gólszerzők:  Varga Dénes (4), Biros, Varga Zs. (2-2), Gór-Nagy, Kiss G., Hosnyánszky, Varga Dániel, Hárai, Madaras, Szivós.