2017. 02. 22. szerda - Gerzson 2°C | 13°C Még több cikk.

A Pick elszórakozta a végét

PLER-Airport–Pick Szeged 22–28 (7–14)
NB I-es férfimérkőzés, Pestszentlőrinc, 600 néző. Vezette: Horváth, Marton.
Pick Szeged: PULJEZEVICS – Bendó, Djurkovics 2, Perunicsics 4, Ilyés 2, Lendvai 2, Vadkerti 1. Csere: Szente (kapus), Krivokapics 5 (5), Andjelkovics 3, Matics 1, Berta 2, Mezei 1, BAKOS 5. Edző: Kovács Péter.
Kiállítások: 8, ill. 16 perc.
Hétméteresek: 5/3, ill. 5/5.
Az eredmény alakulása, 4. perc: 3–2, 15. perc: 3–8, 26. perc: 6–12, 44.: 9–23, 54. perc: 17–26.

Fotó: Gyenes Kálmán
A mérkőzés előtti hangulat nagyban hasonlított a debrecenihez, sokan úgy vélték, most elkapható a Pick Szeged. Azonban a Tisza-partiak most is frappáns választ adtak, mindössze az első öt percben volt kiegyenlített a játék, mert aztán beindult a szegedi gépezet, és tíz perc alatt huszáros játékkal szinte eldöntötték a mérkőzést. A második félidőben az óriási akarattal küzdő Bakos vezérletével az 53. percre már tizenkét gólos lett a különbség. Ez magabiztossá tette a vendégeket, a végén az ifikkel felálló PLER elkerülte a súlyos vereséget.

Kovács Péter: – Nem vagyok boldog, ugyanis megengedhetetlen, hogy a 17–18 évesekből álló PLER az utolsó negyedórában nyolc gólt faragjon le a hátrányából.