2017. 11. 17. péntek - Hortenzia, Gergő 6°C | 9°C Még több cikk.

A Pick tíz perc alatt lerendezte a Komlót

Minden jó, ha a vége jó – ez a mondás volt érvényes a szerdai Pick Szeged–Komló Budapest Bank férfi kézilabdaliga-mérkőzésre, hiszen a bajnoki címvédő a második félidőben leiskolázta (36–24) a baranyai csapatot.
Vladan Matics tervezett, és a sors döntött. Ugyanis a szegedi tréner még azt mondta kedden, hogy nem döntötte el, Bendót, vagy Herbertet pihentesse? Aztán Osmajicsnak focizás közben kibicsaklott a bokája, így mindkét játékos bekerült a keretbe.

– Talán Gudméban már tud játszani Osmajics. Legalábbis én optimista vagyok – mondta Brankovics erőnléti edző.

A papírformának megfelelően kezdett a Pick, hiszen 4–0-val próbálta sokkolni a komlói játékosokat. Ennek áldozata lett a vendégek kapusa, akit a válogatott másodedzője, Farkas József le is cserélt. Azonban nem a komlói kapuban történt csere hozta meg a változást, hanem a Pick-védelem gyengesége, a támadásban elkövetett technikai hibák sorozata. Bármennyire is hihetetlen, de a türelmesen, kevés hibával játszó vendégek a 19. percben egyenlítettek (11–11). A hazaiaknak ez sem volt elég figyelmeztető, hiszen a kétgólos előnyüket rendre egyre csökkentette a baranyai gárda. A félidő vége pedig kész rémálom volt a hazai drukkereknek, hiszen döntetlennel vonultak pihenőre a csapatok. Nem hinnénk, hogy ilyen játékot tervezett és várt Vladan Matics edző a nagyon fontos, hétvégi gudmei BL-mérkőzés előtt. Az első harminc percben szinte nem volt olyan Pick-játékos, akit maradéktalanul dicsérni lehetett volna.

Bajusz a Pick Szeged egyik vezére volt a komló ellen.

Sajnos a második félidő elején sem acélosodott meg a Pick játéka. Ghionea büntetőjét védte Szabó kapus. Míg a 17-es Kilvinger csapata 17., egyben vezető gólját lőtte be. Ezt már soknak találták a szegedi játékosok is, és egy 7–1-es sorozattal hozták a vendégek tudomására, tudnak jobban is játszani. Igaz, Matics edző a szünetben átszervezte a védelmet, s a jól bevált sor állta útját az állandóan a passzív játék határát súroló komlói támadásoknak.

– Sajnos ilyen a férfi NB I-es bajnokság: tíz perc alatt el lehet dönteni a mérkőzést – állapította meg Teimel Zoltán. Egyetlen szépséghibája volt a szegedi végjátéknak: csak három perccel a mérkőzés vége előtt sikerült tízgólos különbséget elérni.

Vladan Matics: – Sajnos nem vált be a Gudmére tervezett védekezési taktika, de a megszokottal már sikert értünk el.

Farkas József: – A szünet után átvettük a vezetést, de nem tudtuk megtartani.

A mérkőzés jegyzőkönyve

Pick Szeged–Komlói BSK 36–24 (16–16)

Budapest Bank férfi kézilabda liga. Rájátszás, középdöntő. Újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Hargitai, Markó.
Pick Szeged: Marjanac – Krivokapics 2, Stamate 3, PETREA 7, GHIONEA 6, Andjelkovics 4, Vadkerti 2. Csere: BAJUSZ 5 (1), Sutka, Djurkovics 1, ZVIZEJ 6 (2), Herbert. Edző: Vladan Matics.
Komló: Szabó T. – Oszlár 2, Kékesi 1, KILVINGER 3, Horváth 2, SZAPPANOS 7 (4), Császár 4. Csere: Mészáros (kapus), Péter Szabó 2, Nagy 2, Ujváry 1. Edző: Farkas József.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 6/4.

• 5. otti 2008. február 29. 10:06
    „Ez pontossan így van!És ha a magyar kézilabda sport továbbra is ezen az úton halad akkor nagyon rövid időn belül az egész mezőnyben nem lesz nemzetközi szintü magyar játékos!
    Én csak a magyar férfi kézilabdázásban kialakult önpusztitó folyamatra szerettem volna reagálni.Mert ugye vétkesek közt cinkos......!
    Még akkor is,ha tudom ,hogy erre nem én jöttem rá,és azt is tudom,hogy nem az én soraimtól várható a változás.
    Ezúton kívánok sok sikert a csapatotoknak,sok örömöt a szurkolóinak,és sok nemzetközi szintü magyar kézilabdást a sportágnak.Egyébbként pedig:HAJRÁ MIZO PÉCS 2010”
  • 4. Ivanov Miléna 2008. február 29. 09:06
    „Na igen! Igazad van ejha!!!
    Nagyon kevesen voltunk mi "igazi szurkolók", ami nem szép a többiektől, hisz nemcsak BL meccseken kell megjelenni, hanem megtisztelni a csapatot a jelenlétünkkel minden alkalommal!
    Mi szurkolók is öntjük a lelket beléjük, ez nagyon fontos szempont!
    HAJRÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ PICK!!!!”
  • 3. otti2 2008. február 29. 08:06
    „És nem megbántva szgeény komlói fiúkat, de közük nincs a játékhoz, egyetlen játékos sem nemzetközi szintű kézis. Ez a magyar férfi kézilabda”
  • 2. otti 2008. február 28. 20:21
    „Lehet,hogy a Komló sokkal gyengébb képességü csapat,de legalább magyar.Ja és a zöme komlói!Tessék megnézni hogy mennyi magyar játszott a Szegedben,és azok hány gólt dobtak?
    Ez a "sajnos" a magyar? bajnokságban.A kézilabda utánpótlásra pediglen Szegeden se lehet büszke senki.Arra még gondolni se merek,hogy ha kilép a tőke a csapat mögül-márpedig egyszer így lessz-akkor ki fog játszani?És a hanyad osztályban?”
  • 1. ejha 2008. február 28. 18:56