2017. 03. 25. szombat - Irén, Irisz 7°C | 14°C Még több cikk.

A Pickkel nem volt egy súlycsoportban a Hargita

A várakozásnak megfelelően hazai pályán nagy különbségű győzelmet aratott a Pick Szeged a Hargita ellen. Azonban Perunicsicséknek mégsem sikerült negyvenszer bevennie a vendégek kapuját, s ezért megmaradt a szerkesztőségünk által a századik szegedi gólt belövőnek felajánlott pezsgő.
Pick Szeged–Hargita KC Miskolc 33–16 (19–5)
NB I-es férfi bajnoki-mérkőzés. Újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Bujdosó, Tomecskó.
Pick Szeged: SZENTE – BERTA 3, Bakos D. 1, LENDVAY 4, Herbert 1, Ilyés 1, VADKERTI 5. Csere: Puljezevics (kapus), Djurkovics 3, Lele 3 (2), Andjelkovics 2, PERUNICSICS 5, Krivokapics 3 (1), Balda 2. Edző: Kovács Péter.
Hargita: Ladányi – Wieszt, SAVON 9 (3), Golovin, Kovács 1, Hímer 1, Kiss. Csere: Demeter (kapus), Sodró, Kerkápoly 1, Csenki 1, Csatlós 3 (3), Szabó. Edző: Hemela Zsolt.
Kiállítások: 6, ill. 2 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 10/6.
Az eredmény alakulása: 8. perc: 5–1, 11. p.: 7–3, 26. p.: 16–3, 38. p.: 23–6, 50. p.: 29–11.

Vadkerti a Pick egyik legjobbja volt. Fotó: Miskolczi Róbert
Tizenhét szegedi játékos melegített, de Kovács Péter edző már korábban közölte, hogy Bendó, Mezei és Matics ezen a napon a lelátóról nézheti társai játékát. Ezen a döntésen pedig senki nem lepődött meg, hiszen a drukkerek jól tudják: a klub tehetségeinek is teret kell adni a kibontakozásra. Így került a csapatba a két Ákos, Balda és Lele. Mellé még most mutatkozott be ismét bajnoki mérkőzésen a négy évvel ezelőtt eltávozott Herbert Gábor.

– Már hetekkel ezelőtt elkezdtem a teljes értékű edzést, de Kovács Péter úgy döntött, hogy várjunk még a pályára lépéssel. Most nagy örömmel vettem a játéklehetőséget – mondta a tizenötszörös válogatott beálló.
Olyan komolyan vette ellenfelét a Pick Szeged, mintha nem is a Hargita KC lett volna, hanem mondjuk a PLER. Bizonyára kissé elgondolkodtak Bertáék, hogy az nem is lehet annyira rossz csapat, amelyik a hét közben a Veszprémnek harminc gólt lőtt. De az is lehet, az hajtotta a
Picket, hogy az ifjúságiak, rekordot döntve, 60–13-ra győzték le a Hargita hasonló korú csapatát. Mindenesetre 11 perc elteltével lőtte első akciógólját – addig Savon két büntetőt értékesített – a vendégegyüttes.

Ugyanakkor a hazaiak már hétnél tartottak. Hemela Zsolt edző, mint később kiderült – túl korán kérte ki az egy percet. Ugyanis a szakember mondatai annyira nem hatottak, vagy annyira megzavarták a játékosait, hogy Savonék 17 percig nem tudták bevenni a nagyon jól védő Szente kapuját. A Pick pedig nagyon szervezetten védekezett, s nagy kedvvel támadott. Arra is ügyeltek a hazai játékosok, hogy trükközzenek, bemutassák a kézilabda szépségeit is. A közönség pedig vevő volt erre is.

A második félidő ott folytatódott, ahol abbamaradt, pedig Hemela edző legalább öt perccel tovább tartotta az öltözőben csapatát. A 38. percben, 23–6-os állásnál már azt fontolgathatták a hazai drukkerek, hogy hamarosan meg lesz a közte húsz, s még az is előfordulhat, hogy a miskolci gárda tízen belül marad a gólok számában, mert a Szentét váltó Puljezevics két büntető ártalmatlanításával adta a vendégek tudomására, hogy ő is jó formában van. Kovács Péter pedig fokozatosan ültette le nagyágyúit a padra, s hogy nem lett még nagyobb különbségű csapata győzelme, az a fiatalok néhány elpuskázott lehetőségének számlájára írandó.

Kovács Péter: – Nagyon tetszett a csapat első félidei határozott védekezése. A második játékrész pedig csak statisztikai szempontból volt lényeges.

A további eredmények: Veszprém–Csömör 42–20 (20–11), PLER-Airport–Győr 34–17 (16–10), Komló–Debrecen 21–19, Tatabánya–Nyíregyháza 37–24, Dunaferr–Békés 39–31.