2017. 12. 17. vasárnap - Lázár, Olimpia -3°C | 4°C Még több cikk.

A pofonok völgyében is nyert a Pick a Tatabánya ellen

Rangadó a Tatabányán! Ezt tudta mindenki. A félidőben 13-12-re vezetett a Pick Szeged, majd 28-23-ra diadalmaskodott a kőkeményen, sőt, néha durván kézilabdázó hazaiak ellen.
Tatabánya-Pick Szeged 23-28 (12-13)
Férfi kézilabda NB I, 9. forduló (elhalasztott mérkőzés). Tatabánya. Vezeti: Kékes cs., Kékes P.
Tatabánya: Szente - Harsányi 3/1, Krivokapics 5, Mazák 1, Djukics 4, Bodó, Törő 1. Csere: Paul (kapus), Dénes 1, Kiss 4, Nagy 2, Pásztor, Kanyó, Juhász 2, Bartók.  Vezetőedző: Debre Viktor.
Pick Szeged: Mikler - Parrondo 2, Ilyés 4, Blazevic 1, Mindegía 6, Zubai 2, Kekezovics 2. Csere: Tatai (kapus), Balogh 5, Ancsin, Vadkerti, Gidai, Vranjes,  Sulc 2, Larholm 4/1, Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 14, ill. 12 perc.
Hétméteres: 1/1, ill. 2/1.

Juan Carlos Pastor: – Remekül kezdtünk, kiválóan védekeztünk és gólerősen támadtunk, ám sajnálatos módon egy időre szétesett a játékunk. A hajrá azonban megint miénk volt – dicséret illeti a csapatot a győzelemért.

A meccs lefújása után sem csitultak az indulatok, a Pick Szeged korábbi, a Tatabánya jelenlegi kapusa, Szente Gábor azt kiabálta többször is a szegediek öltözője előtt, hogy " Mit akartok, úgyis a Veszprém lesz a bajnok!"

60. perc: Parrondo hetest harcol ki. Larholm fölé. Vége. Nyer a Pick Szeged!

59. perc: Blazevic 2 perc. Tatai véd. Elveszik a Picktől, eladja Harsányi.

58. perc: Mindegía visszatér, gól, 22-27. Juhász szépít, 23-27. Vranjes 2 perc. Parrondo, 23-28.

57. perc: Mindegía, talpról, 22-26. Kifordult a bokája a gól után. Tatai véd.

56. perc: Krivokapics, aki nem játszhatna, 22-25.

55. perc: Harsányi behúzza, 21-24. Larholm végig cikázott, 21-25.

54. perc: Balogh repül, 20-24.

53. perc: Mindegía, blokkolják. Kiss, 20-23.

52. perc: Tatai véd. Juhász, 19-23. Parrondo 2 perc.

51. perc: Vadkerti labdát szerzett, Blazevic könyörtelen, 18-23.

50. perc: Larholm, Paul lábai között, 18-21. Mazák 2 perc. Zubait a saját támadásuk alatt ütötte ki. Zubai beállóból, 18-22.

49. perc: Larholm, okosan, 18-20. Balogh labdát szerzett!

48. perc: Hazai hetes. Harsányi, 18-19. Larholm hetest harcol ki.

47. perc: Larholmot ütik ki. Paul véd. Marad a Picknél. Balogh, 17-19.

46. perc: Elveszik a labdát a Tatabányától, lépés volt.

45. perc: Szegedi labdaszerzés. Nagy 2 perc, nem engedte elvégezni a szabaddobást. "Zúg a "Hülye vagy!" Blazevic is 2 perc. Parrondo, 17-18. Végül Blazevic nem kapott 2 percet, csak ez eredményjelzőre írták ki.

44. perc: Pásztor 2 perc. Larholmot húzta vissza. Mindegía eladja a labdát.

43. perc: Mindegía, 16-17. Nagy, 17-17.

42. perc: Balogh, kapufa. Nincs szerencséje. Időt kér a hazai csapat. Nagy, Tatai bevédi, 16-16.

41. perc: Tatai fölé tolja. Balogh betörésből, kapufa. Kekezovics megmenti.

40. perc: Larholm, szakad a háló, 15-16.

39. perc: Tatai lábbal. Sulc, blokkolják. Dénes beállóból, 15-15.

38. perc: Tatai véd. Baloghot szabálytalanul állítják meg, semmi.

37. perc: Balogh mellé.

36. perc: Krivokapics, aki nem játszhatna, 14-15.

35. perc: Labdát szerzett Parrondo. Sulc, 13-15.

34. perc: Elveszik a Szegedtől a labdát. Jogosan.

33. perc: Mazák beállóból, 13-14. Kiss 2 perc.

32. perc: Balogh, 12-14.

31. perc: A Pick kezd. Mindegía kapufa. Tataii véd.

Félidő.

30. perc: Krivokapics, aki nem játszhatna, 12-12. Balogh, ezzel vezetünbk a félidőben, 12-13.

29. perc: Sulc javít, 11-12.

28. perc: Balogh remek csel, 10-11. Sulc eladja, Törő zunder, 11-11.

27. perc: Fent a bírók keze. Ilyés lő, Bodó fejbe veri. Visszafutás közben Ilyés is ver. Piros, Bodó 2 perc. Botrány, ami itt van!!!! Csak emberre mennek. Labdát szerzett a Pick.

26. perc: Harsányi a szélről, 9-9.

25. perc: Mindegía, hátrányban, 8-9.

24. perc: Ilyés pattintva, 8-8. Bodó mellé. Blazevic 2 perc.

23. perc: Ancsin mellé. Zubai 2 perc. Krivokapics, 8-7.

22. perc: Djukics, Mikler benne volt, 8-8.

21. perc: Elveszik a hazaiaktól a labdát. Jó hazai blokk, de marad a Szegednél a labda. Ilyés, 7-8.

20. perc: Mazák 2 perc. Zubait rántotta le. Hol a hetes? Kekezovics telibe találja Paul kezét.

19. perc: Ütnek fejre a hazaiak. Semmi... Ancsin, Paul véd. Labdát szerzett a Pick.

18. perc: Ilyés kapufa, nincs hetes, csak szabaddobás...

17. perc: Ilyés vágja be, 6-7. Djukics-bomba, 7-7.

16. perc: Dénes és Zubai 2-2 perc.

15. perc: Djukics az alsóba, 5-6. Időt kér a Pick. A két Kékes! Elveszik a labdát, Kiss a felsőbe, 6-6.

14. perc: Krivokapics, 4-6. Ancsin csúnyán fölé.

13. perc: Elveszik a labdát a Szegedtől.

12. perc: Kiss beállóból, 3-6.

11. perc: Mindegía, 2-6.

10. perc: Mazák üti Zubait, semmi. Kiss, 2-5.

9. perc: Balogh kapufa. Djukics szépít, 1-5.

8. perc: Mikler egyszer, Mikler kétszer. Labdát szerzünk.

7. perc: Djukics mellé, Kekezovics a pipába, 0-5.

6. perc: Vonalra lépnek a hazaiak, a Pické a labda. Zubainál beleménst látnak.

5. perc: Krivokapics, Mikler könnyen, Kekezovics, 0-4. Időt kér a Bányász!

4. perc: Szabálytalan hazai zárás. Zubai a pipába, Ilyés adott zseniális labdát, 0-3.

3. perc: Mikler lábbal. Mindegía, Szente kezével együtt, 0-2.

2. perc: Mindegía, dupla kapufa. Mazák ziccer, Mikler! Ilyés, Szente lábai között, 0-1.

1. perc: A hazaiak kezdenek, mellé.

17.59: Csak néhány szék maradt üresen.

17.58: Kezdődik a bemutatás.

17.51: Az öltözőben a Pick Szeged.

17.50: Lassan megtelik a csarnok, szegedi drukkerek is érkeztek a meccsre.

17.42: A Kékes testvérek vezetik a meccset. A Veszprém elleni 23-22-es meccsen is ők fújtak.

17.30: Szép Napot minden Sportbarátnak Tatabányáról, a két csapat már melegít, Milorad Krivokapics ott a hazaiak keretében, így az egykori szegedi játékos pályára léphet. Érdekes, hiszen az eredeti időpontban nem volt a Tatabánya játékosa, és ez egy halasztott meccs. Az ifik 31-30-ra kikaptak, ez volt az első vereségük, a juniorok viszont 32-24-re nyertek a Bányász ellen.

Nos, tegnap délben az is eldőlt, hogy a friss igazolás Krivokapics Milorad is játszhat. A meccs a 9. fordulóból lett elhalasztva, és mivel akkor az átlövő még nem volt a Tatabánya játékosa, az lett volna a logikus, ha nem léphet pályára, volt azonban egy kiskapu: a klub tájékoztatása szerint mivel a bajnoki új időpontját nem tűzték ki az októberi halasztáskor, mégis van lehetősége a játékra.

– Biztosan nagy meccs lesz. Csodát persze nem lehet várni két nap után, ennyi idő alatt nem lehet beilleszkedni. Bízom benne, hogy hamar megismerem a játékosokat, edzőket, a munkastílust, az edzésmunkát. Remélem, januártól már teljes értékű csapattag lehetek – nyilatkozta az egykori szegedi átlövő a tatabányai honlapnak.

Mindegía és a Pick százszázalékos maradna Tatabányán. Fotó: Schmidt Andrea

A Pick számára a győzelmi sorozat folytatása a tét: a macedóniai BL-selejtező óta a nemzetközi kupában három, a bajnokságban 15 meccset nyert meg Juan Carlos Pastor csapata. A Pickből most is csak a sérüléssel bajlódó szélső, Marko Laszica hiányzik, a többiek ott lehetnek a pályán. A szegediek két éve 27–19-re kikaptak a Bányász otthonában, tavaly pedig 30–30-as döntetlent játszottak: ha a sorminta folytatódik, most győzelem következik. A találkozót a delmagyar.hu online tudósítja a helyszínről.

Fábián László: Megvalósítható az új szegedi fedett uszoda

A szegedi közgyűlés ifjúsági és sportbizottsága, valamint a városi sporttanács meghívására tartott sportfórumot Szegeden Fábián László, a Magyar Olimpiai Bizottság sportigazgatója. Tovább olvasom