2017. 08. 19. szombat - Huba 20°C | 35°C Még több cikk.

A pontos BL-idő: 10!

Kézilabda, Szeged - Magabiztos, 34–24-es győzelmet aratott a MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a svájci Kadetten Schaffhausen ellen a VELUX EHF Bajnokok Ligájában. A szegedi közönség hatalmas szeretettel fogadta a vendégek egykori szegedi kapusát, Puljezevics Nenadot.
A szegedi közönség kétszer is felállt szombaton az újszegedi sportcsarnokban lejátszott férfi kézilabda Bajnokok Ligája-mérkőzésen. Először a kezdés előtt, akkor, amikor a svájci Kadetten Schaffhausen – az óragyártás őshazája – kapusát, az egykori kedvencet, Puljezevics Nenadot mutatták be. Úgy jött be mindenki „Pukija", mint régen. Zúgott a lelátón, tapsolt mindenki. A magyar állampolgársággal is rendelkező szerb származású hálóőr el is érzékenyült.

A szurkoló hangja

Írásunkban a MOL-Pick Szeged Facebook-oldalán található hozzászólásokból közlünk néhányat szerkesztett formában.
Attila: – Hogy egy szurkolót idézzek Bombac láttán: mintha Ronaldo játszana nálunk!
Gábor: – Mikor nyertünk BL- meccset tízzel? Ez nem semmi!
Tamás: – Nagy gratuláció Veszprémből! Hajrá, magyarok!
Ákos: – Szuperek voltatok, ez gyönyörű meccs volt! Köszönjük nektek ezt az élményt!
Másodjára az 58. percben állt fel a helyéről a háromezer szurkoló. Az idei szezon nézőrekordját hozó MOL-Pick Szeged–Kadetten Schaffhausen meccsen ekkor már 11 góllal vezetett a hazai csapat, és a publikum úgy gondolta, a Tisza-parti játékosok megérdemlik, hogy hosszan ünnepeljék a kedvenceket.

Juan Carlos Pastor ismét bizonyította, hogy nagy stratéga. Csapatát alaposan felkészítette a vendégekből, akiknek a keretéből hiányzott néhány kulcsjátékos, de ez semmit sem von le a magabiztos MOL-Pick győzelemből.

Az első félidőben még sok ziccer kimaradt, az Aalborg ellen remeklő Balogh Zsolt most biztos helyzetekben rontott, így Dean Bombac utolsó másodpercekben szerzett találata is kellett, hogy három legyen „közte", 16–13. Az igazsághoz tartozik, hogy a Kadetten kapusa, Portner is jól védett, míg Jurca és Pendic eredményesen játszott.

A találkozó előtt dr. Szűcs Ernő Péter egy 60-as számmal ellátott mezzel köszöntötte a csapatorvost, dr. Szabó Istvánt, míg Varga Gábor a szurkolók nevében adott át egy képet a drukkerek által szeptember hónap legjobb szegedi játékosának megválasztott Balogh Zsoltnak.

Dean Bombac volt a MOL-Pick Szeged vezére, a szlovén irányító 11 gólt dobott a Schaffhausen elleni BL-meccsen. Fotók: Schmidt Andrea

És akkor a második félidő, aminek a kezdésétől mindig féltek a Pick-hívek. Nos, most nem kellett aggódni, éppen az első 10 perc volt a meghatározó, hiszen egyetlen gólt kapott a magyar csapat, azt is a 9. percben. Igen, Pastor mesternél a legfontosabb, hogy jól és stabilan védekezzen az együttes. Ezért fordul elő, hogy Ancsin a jobb szélen szerepel, védekezésben pedig éppen Balogh Zsolttal cserélnek helyet. Ez a taktika pedig működik. Bombac villogott, a szlovén irányító őrületbe kergette a svájci védőfalat, a meccsen 11 gólig jutott. Rajko Prodanovics kezdett, szerzett az első félidőben két remek gólt, majd a hajrában róla is szólt a meccs, a szerb válogatott kézilabdás háromszor is úgy indult meg, mint Usain Bolt az atlétikai világbajnokság 100 méteres döntőjében. Jött is a hihetetlen jó hangulatot teremtő B középtől a „Rajko! Rajko!" kiáltás.
Állt, tapsolt az újszegedi sportcsarnok közönsége, köztük a csapattulajdonos, Csányi Sándor, és a MOL-vezér – a nyártól már névadó támogatója a csapatnak – Hernádi Zsolt. Ő először látta Szegeden a csapatot, és nagyon tetszett neki a hangulat, a győzelem, a MOL- Pick játéka. A lefújást követően a csapat ismét pacsizott, majd Keresztúri Attila a B közép nevében egy supermanes pólót adott át Puljezevics Nenadnak. A MOL-Pick Szeged legközelebb szombaton 20 órakor a Tatabánya otthonában szerepel a férfi kézilabda NB I-ben.
További eredmények a D csoportból: Dunkerque (francia)–Kielce (lengyel) 25–28, Zaporozsje (ukrán)–Aalborg (dán) 25–28.

Nyilatkozatok

Juan Carlos Pastor, a Szeged vezetőedzője: – Az első félidő kevésbé volt jó, szenvedtünk, még akkor is, bár ezt a tízgólos különbség nem adja vissza. A jó védekezés volt a kulcs, ebből jöttek a kontrák, amelyekkel az utolsó tíz percben eldöntöttük a meccset.
Markus Baur, a Schaffhausen vezetőedzője: – Megérdemelt sikert aratott a Szeged, hiszen védekezésben kiváló teljesítményt nyújtott.
A jobbik együttes nyert, bár a tízgólos különbség nem reális.
Dean Bombac, a Szeged játékosa: – A legfontosabb, hogy nyertünk, de persze az is lényeges, hogy ezt jó játékkal tettük meg. Rengetegen voltak a lelátón, remek érzés, hogy ennyien szeretnek minket!
Puljezevics Nenad, a Schaffhausen magyar játékosa: – Gratulálok egykori csapatomnak, ám a különbség túlzó, ami ezért alakulhatott ki, mert sok gólt kaptunk indulásból, és 6-7 sérült is van a keretünkben. 2009 óta először voltam a csarnokban, hatalmas szeretet fogadott, de a meccs alatt ezt igyekeztem kizárni.

Puljezevics Nenad Keresztúri Attilától vehette át az ajándékot. Fotó: Schmidt Andrea

Szép volt, fiúk! Naturtex-SZTE-Szedeák-Kaposvár 88-78

A tavalyi elődöntős Kaposvár ellen lépett pályára szezonbeli első hazai bajnokiján a… Tovább olvasom