2017. 04. 25. kedd - Márk 6°C | 21°C Még több cikk.

A Radnótis Novoszáth Melinda három éremmel zárt a Gymnasiadén

A Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium tanulója és a Haász SZUE úszója, Novoszáth Melinda a középiskolások világjátékán egy-egy arany-, ezüst- és bronzérmet nyert.
Ahogy arról korábban beszámoltunk, a Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium tanulója és a Haász SZUE versenyzője, Novoszáth Melinda a középiskolások világjátékán az első magyar aranyérmet szerezte. A brazíliai Gymnasiade további programjában is remekelt a 15 éves tehetség, ugyanis a 200 méteres gyorsúszásban szerzett elsőség után 400 méter gyorson nyert egy bronz medált 4.25,08 perces idővel, végül a játékok utolsó napján a 200 méter pillangó döntőjében a második helyen ért célba 2.14, 76 perces idővel.

A magyar csapat az éremtáblázat negyedik helyén végzett, ehhez pedig az úszók nagyban hozzájárultak, hiszen a huszonkét medálből tizenötöt (hét arany, hat ezüst, két bronz) ők szereztek.