2017. 05. 30. kedd - Janka, Zsanett 16°C | 29°C Még több cikk.

A rossz kezdés volt a Szentesi VK veszte

Szentes - Öt góllal kapott ki a Szentesi VK férfi vízilabdacsapata az Eger ellen az OB I-ben.
A Szentesi VK OB I-es férfi vízilabdacsapata helytállásra, közönségszórakoztató játékra készült a bajnoki ezüstérmes ZF Eger ellen. Ezzel szemben már az első negyedben eldőlt a mérkőzés sorsa. A hevesiek ezúttal nem huszáros hajrát, hanem huszáros kezdést produkáltak: 5 perc alatt négy gólt dobtak, és ezzel a „vitás kérdésekre" választ kaptunk. A házigazdák rengeteget hibáztak, sok volt a rossz, lefülelt passz, a könnyelműen, előkészítetlenül elvállat lövés, amelyek a blokkban, a kapufán vagy a kapus kezében haltak el.

A folytatásban kiegyenlítettebb lett a játék – bár a hibák nagy részétől nem sikerült „megszabadulni" –, de a különbség így is nőtt a két gárda között, a 3. negyedben 2–9-nél és 3–10-nél már 7 is volt közte. Végül sikerült ötre csökkenteni a különbséget, 7–12.

– A borzalmas első negyed után rendeztük sorainkat, és a második játékrésztől legalább értékelhető meccset játszottunk az Egerrel. Bízom benne, hogy ez a találkozó azért jól szolgálta az Egri Főiskola elleni bajnokira való felkészülésünket – értékelt az összecsapást követően Lukács Dénes, a Szentesi VK vezetőedzője.

A 0–4-es kezdés után a Szentes sokat nem remélhetett a folytatástól és a mérkőzéstől sem, ám három kiegyenlített negyedet azért összehozott Lukács Dénes csapata a tavalyi döntős ellen. Gerendás György ötödik győzelmét arató együttesében nyolcan szereztek gólt, Bátori Benceháromszor volt eredményes.

Szentesi VK–ZF-Eger 7–12 (0–4, 2–3, 2–3, 3–2)

Vodafone férfi vízilabda OB I, 6. forduló. Szentes, 300 néző. Vezette: Rubos, Vojvoda.

Szentesi VK: HORVÁTH T. – Hegedűs B., Józsa, Tóth Z., NAGY M. 3, Németh D. 1, Bálint G. Csere: Pellei, Tóth P., Regős 1, Rébeli, Szabó L. 1, Szabó Z. 1. Edző: Lukács Dénes.

ZF Eger: Bisztritsányi – Kovács G. 1, SALAMON 2, Bundschuh 1, Mezei, Gór-Nagy 1, Graham 2. Csere: Sándor D. (kapus), Gerritse, BÁTORI 3, Kovács Z., SEMAN 1, Chilkó 1. Edző: Gerendás György.

Gól  emberelőnyből: 8/3, ill. 15/8.
Ötméteresből: 3/2, ill. 1/1.
Kipontozódott: Németh D. (23.).
Kiállítás, végleg cserével: Bálint G. (16.).

Megyei foci: makói döntetlen, botrányos játékvezetés Ásotthalmon

A Makó NB III-as csapata döntetlennel zárta az őszt, Ásotthalmon pedig mindkét megyeegyes csapat… Tovább olvasom