2017. 07. 26. szerda - Anna, Anikó 16°C | 26°C Még több cikk.

A rutintalanság döntött

Hiába vezetett a szünetben, mégis kikapott a Makó a Szolnok ellen a labdarúgó NB II keleti csoportjában.

Fotó: Segesvári Csaba
A Makó lépett fel támadólag, és az enyhe mezőnyfölényt a 10. percben váltotta gólra. Bány bal oldali szabadrúgása után a védőkről a labda Zakar elé került, aki öt méterről a hálóba továbbított, 1–0. A 20. percig jobb volt a Makó, aztán azonban átvette az irányítást a Szolnok, uralva a középpályát. A fizikálisan jobb vendégek rendre megnyerték a párharcokat, és abból több veszélyes helyzetet alakítottak ki. Czirbus három alkalommal is kiválóan avatkozott közbe.

A szünet után gyorsan egyenlített a Szolnok: a 48. percben Kulacsik lépett ki, 14 méteres lövését Rézsó bravúrral szögletre mentett. A sarokrúgásból kontrázott a vendéggárda: a kifejelt labdából Antal indított, három három ellen támadott a Szolnok, Remili pedig egy lövőcselt követően 14 méterről lőtt a hálóba, 1–1. A változatos mezőnyjáték után a 70. percben Magyar fejesét védte bravúrral Rézsó. Ekkor jellemző volt a makói fölény, mégis a szolnokiak szereztek gólt. Bardi tört kapura, lefutotta Kist, majd a kifutó Czirbus lába közt a hálóba gurított, 1–2.
A 78. percben Remili könyöklésért sárgát kapott, megkapta a másodikat, így a pirosat is. A Makó azonban nem tudott mit kezdeni az emberelőnnyel.

Takács Zoltán: – Rutintalanságunk miatt önmagunkat vertük meg.

Makó, 800 néző. Vezette: Pető.
Makó: Czirbus 6 – Szaveljev 5, Kis K. 5, Bakos Á. 5 – Magyar 5, Fülöp 4 – Csamangó 4, Bány 4, Árva 5 – Kulacsik 4, Zakar 6. Edző: Takács Zoltán.
Cserék: Árva helyett Varga R. (5) az 52., Fülöp h. Bakos T. a 70., Bakos Á. h. Nyúl a 85. percben.
Szolnok: Rézsó – Almási, Antal, Jenei, Balogh P. – Szalai, Szoboszlai, Nagy P., Pintér – Remili, Bardi. Edző: Kis Károly.
Cserék: Jenei h. Kalina a szünetben, Bardi h. B. Tóth a 88. percben.
Gólszerzők: Zakar a 10., ill. Remili a 48., Bardi a 75. percben.
Sárga lap: Zakar a 42., Varga R. a 64., Remili a 68. és a 78., Bardi a 80. percben.
Kiállítva: Remili a 78. percben.
További eredmények: Vecsés–Jászapáti 6–1, Jászberény–Bőcs 7–1, Nyíregyháza–FTC 0–0, Kecskemét–Budafok 2–1, Orosháza–Baktalórántháza 3–1, Tuzsér–Kazincbarcika 2–1, Karcag–Békéscsaba 1–1.

Tiltakoztak a főtitkárnál

Az egyik internetes kézilabda honlapon a szombati BL-mérkőzés előtt megjelent Szörnyi Attila… Tovább olvasom