2017. 12. 13. szerda - Luca, Otília 2°C | 12°C Még több cikk.

A sikerek elmaradtak

Győzelem nélkül zártak a hétvégi NB III-as labdarúgó-fordulóban a Csongrád megyei csapatok. Csak a Csongrád szerzett pontot.
Csongrádi Tiszapart SE–Szarvas 1–1 (1–0)
Csongrád, 250 néző. Vezette: Szöllősi.
Csongrád: Palatinusz – Kozma, Szabó A., Lovas – Szabó L. (Csillag), Deli, Korom, Lévai, Somodi (Bálint) – Bagi, Kovács (Bertók). Edző: Kurucz István.
Szarvas: Balatoni – Pákozdi, Rónyai, Kriska, Terhes – Fekéty, Zahorecz, Kiss, Rácz (Cziglédszki) – Kondacs, Klimaj (Kugyela). Edző: Paulik János.
Gólszerzők: Lévai, ill. Kiss.

Alacsony színvonalú, kevés helyzettel tarkított mérkőzésen a szinte csak a védekezéssel törődő szarvasiak a 93. percben talált góllal döntetlenre mentették a meccset. Bosszúsak lehetnek a csongrádiak, akik már egy megnyertnek hitt mérkőzést engedtek ki a kezükből. Hiába játszottak fölényben, pontatlanságukért két pont elvesztésével fizettek.
Kurucz István: – Az elmúlt heti teljesítményünket mélyen alulmúltuk, de így is nyerhettünk volna. Óriási figyelmetlenségünk miatt pontot ajándékoztunk az ellenfélnek.
Jók: Korom, Szabó A., ill. Rónyai, Fekéty, Kondacs.

Algyő–Örkény 0–2 (0–1)
Algyő, 100 néző. Vezette: Czirbuly.
Algyő: Dénes – Kazán, Kothencz, Varga F., Krucsó – Retek, Vass (Varga N.), Sípos, Daróczi – Balogh (Radnai), Katona. Edző: Lóczi István.
Örkény: Füz – Batta, Kovács, Tusa – Rádi, Gál, Ulicska (Tóth L.), Nagy Zs., Boda – Szécsi, Nagy A. Edző: Ion Patrascu.
Gólszerzők: Szécsi, Nagy A.
Kiállítva: Varga F., Kazán, ill. Gál.

Algyőn soha nem tapasztalt, Ivanov szintű (8 sárga és 3 piros lapot osztott ki), botrányos játékvezetés mellett fájó, de a játék képe alapján megérdemelt vereséget szenvedett a hazai gárda. A korán bekapott vendéggól (4. perc) béklyóit a Lóczi-legénység képtelen volt lerázni, noha a második félidőt emberhátrányban játszva végigtámadta, de a legbiztosabb gólhelyzeteket is kihagyta.
Lóczi István: – Nem mentegetem a játékosaimat, de mélységesen felháborítónak tartom a játékvezető ténykedését.
Jók: Kothencz, Radnai, ill. Kovács, Nagy A., Szécsi.

HFC–Túrkeve 0–1 (0–0)
Hódmezővásárhely, 200 néző. Vezette: Kristóf.
HFC: Bíró – Talmácsi, Dálnaki, Pécsek, Keller – Mészáros, Antal, Nagy A. (Varga M.), Végh (Marton) – Szűcs, Borbás P. (Rácz D.). Edző: Rostás Károly.
Túrkeve: Kiss – Debreczeni, S. Nagy, Gácsi, Balla – Kui, Kéki (Ökrös), Sólyom, Sörés (Sipos) – Kormos, Nagy M. (Kántor). Edző: Csillag László.
Gólszerző: Kántor.

A találkozó előtt kiderült, hogy a sérült Bernáth mellett az Örkényben rúgást kapott Ruzsinszki sem vállalta a meccset. Ezért felforgatott összeállításban kezdett a HFC. A nagy meleg rányomta bélyegét a színvonalra, az első félidőben Végh és Kui távoli lövései jelentettek veszélyt. A szünet után többet, de pontatlanul támadott a vásárhelyi gárda, a 90. percben egy vendégszöglet után röviden szabadítottak fel a hazaiak, és a kapu elé visszalőtt labdába a csereként beállt Kántor spiccel beleszúrt, örülhettek a túrkeveiek, 0–1.
Rostás Károly: – Megérdemelten nyertek a vendégek, mert többet tettek a sikerért.

Jók: Bíró, Dálnaki, ill S. Nagy, Gácsi, Balla, Sólyom.

További eredmények: Cegléd– Baja 4–3, Monor–Szolnoki S. 0–0, Mezőtúr–Újszász 2–0, Gyula–Kiskunfélegyháza 0–1.

Győzelemmel búcsúztak

Győzelemmel búcsúzott Szegedtől az Európa-bajnoki selejtezőre készülő magyar női… Tovább olvasom