2017. 03. 31. péntek - Árpád 5°C | 17°C Még több cikk.

A sírból visszahoztuk: FTC-Szeged Beton 6-8

Az utolsó negyedben lenullázta a Szeged Beton az FTC csapatát, és az igazi rangadón kétgólos, 8-6-os győzelmet aratott a Vodafone férfi vízilabda OB I 9. fordulójában a Népligetben.

FTC Fischer Klíma - Szeged Beton 6-8 (2-1, 2-3, 2-1, 0-3)

Vodafone férfi vízilabda OB I 9. forduló
Budapest, Népligeti uszoda, 100 néző. Vezette: Székely Balázs, Kun György.

FTC: Mitrovics - Szeles, Kunac 1, Varga T. 2, Weszelovszky 1, Czigány 1, Misics. Csere: Galambos, Varga I Zs. 1, Tóth Z., Ágner, Illés, Sánta. Edző: Ambrus Tamás.

Beton: Baksa - Kiss 1, Vindisch, Komlósi, Molnár 2, Török, Somogyi 1. Csere: Varga P. 1, Kayes 1, Palotás, Busila, Younger 2, Juhász. Edző: Kásás Zoltán.

Emberelőny: 10/3 ill. 5/2.

Sárga lap: Ambrus Tamás (30. perc)

Kásás Zoltán: Fantasztikusan küzdöttek a fiúk, jók voltak a visszalépések. Ami igazán ennek a győzelemnek az értékét mutatja, hogy 6-4-ről győztünk.

4. negyed (0-3)

8. perc:
Hiába kap fórt a Fradi, nincs gól, Varga Pepe védekezik jól. Már fel sem hozza a labdát a Szeged, ez a vége! 6-8

7. perc: Most javított Komlósi Pici, labdát szerez a túloldalon. Időt kér Kásás Zoltán. Töröktől szedik el a labdát, de Baksa jön ki jól a kapujából, Kiss indul a szélen, beadja Youngernek, aki kettőre növeli az előnyt! 6-8.

6. perc: Török lövi szét a kapufát, iszonyatos lövés, visszajön hozzá, úgyhogy van még idő próbálkozni. Lehetne, de Komlósi adja el.

5. perc: Ahogy nem volt fault, úgy nem volt gól se. Nekünk előny se kell, Somogyi szabaddobásból vágja be. Megint vezet a Szeged! Fújják már le, könyörgöm! 6-7.

4. perc:
Erre már nincsenek szavak, újabb FTC-fór. Molnár Papesz is kiszól a bírótársaknak, hogy ez nem is volt fault...

3. perc: Nagy a kapkodás, egy rossz támadás itt, egy ott. Molnár Tamás egyenlít, Varga Tamás dühöng. 6-6.

2. perc:
Megúsztuk a Fradi támadását is, jönne a Szeged, de Komlósi a blokkba vágja a labdát. Misics kapufa a túloldalon.

1. perc: Szeles szerencsétlen labdaérintésének köszönhetően a Betoné a labda. Az igazi vicc kategória most volt, amikor előnyt ad a bíró, majd fúj egy kontrát.

3. negyed (2-1)

8. perc:
Megúsztuk az újabb emberhátrányos gólt, pedig Weszelovszky a nehezén túl volt. Meglódulnak a szegediek, de Younger már nem ér el a labdával a kapuhoz.

7. perc: Micsoda gól?! Kiss középre Molnárnak, Molnár vissza, majd Kiss kapásból a hálóba csavar. Megfagytak egy pillanatra a Fradi-drukkerek. 6-5.

6. perc:
Meglepő módon előnyben támadhat a Fradi, de Kunac csak a kapufát gyötri. Már örültünk, hogy megúsztuk a fórt, de a gólt sajnos nem. Varga Tamásnak a második. 6-4.

5. perc:
Idegölően hosszú Fradi támadást Varga Zsolt koronázza meg egy góllal. Újra vezetnek a 'zöldek'. A Beton is megkapja a fórt, de Busila bombája a kapufa belső oldaláról jön ki.

4. perc: Újra fórban az FTC, továbbra is rejtély, hogy miért. Megúsztuk, de marad a labda a hazaiaknál, majd jön az újabb előny. Hát ez több mint vicces...

3. perc: Mindkét csapat küzd, nem csak egymás ellen, hanem saját magukkal is. Rendre kimaradnak a támadások, sokszor lövésig se jutnak el a csapatok. Ambrus Tamás kér időt.

1. perc: Vindisch nézi, amint kiveszik a kezéből a labdát, pedig mer megvolt. Baksa véd, majd Molnárt indítja. Jön a fór, Varga Péter beadását Komlósi tolja a kapufára.

2. negyed (2-3)

8. perc:
Török bekkelt jól, ismét mi jöhetünk. Kiss teszteli Mitrovicsot, sajnos nincs vele baj. Azon túl, hogy jól véd. Megint a Szeged jöhet, de képtelenség bevenni a Fradi-kaput. A félidőben marad a 4-4.

7. perc: Kontra a Fradinál, egy rossz támadás után újra próbálkozhatunk.

6. perc: Vezet a Szeged! Varga Péter köszön be Mitrovicsnak. 3-4. Nem sokáig örülhetünk, Kunac bújuk ki a védők mögül, tisztán vehette be Baksa kapuját. 4-4.

5. perc: Újabb hazai előny, mondjuk ezt nem értjük miért. Szerencsére Baksa kiváló, hatalmas ziccert fog. Ez meleg volt.

4. perc: Jön a szegedi fór is, Younger lövi szét a hálót. 3-3.

3. perc:
Most mi szerzünk labdát, Youngernek köszönjük. Vindisch adja be Molnárnak, vagyis szerette volna, de csak a helyére sikerült, ugyanis víz alatt volt. Czigány lövi be a harmadik hazai fórt. 3-2.

2. perc: Komlósi blokkol szépen, de a gyors szegedi támadásnak labdaeladás lett a vége.

1. perc: Younger pazar testcsellel hozza el a labdát. Megvan az első szegedi fór is, és a második gól. Molnár vágja be. 2-2.

1. negyed (2-1)

8. perc:
Török emelkedik ki, de ezt a bombát is védi Mitrovics. Weszelovszky igyekszik a második fórban, de Baksa kiüti a bombát.

7. perc: A mérkőzés első előnyét a Fradi kapja, Weszelovszky egy góllal köszöni meg. 2-1.

6. perc:
Kayes egyedül centerben, nehezen, de csak megvan a labda, majd közelről lövi szét Mitrovics kapuját. 1-1.

5. perc:
Varga Tamás rúgja le Kiss Csabát, de kiállítás nincs...fel is szólalnak a szegediek. Kiss próbálkozik egy lövéssel, de erőtlen.

4. perc: Kayes rakja ki Somogyinak, aki középről, teljesen üresen lő el a kapu fölött úgy 3 méterrel...ennél jobb kezdés kellene.

3. perc: Rossz szegedi passz után megint a hazaiak jöhetnek, Varga Tamás jön is... 1-0.

2. perc: Weszelovszky lövi el a kapu fölött a labdát, mi a lövésig se jutunk el. Megint a zöldek jöhetnének,de lejár a támadóidő.

1. perc:
Szeles hozza el a labdát Török elől, de Juhász szerelése után a Szeged jöhet. Mi se megyünk sokkal többre.

18.50: Lassan kezdődik a bemutatás. Molnár Tamásnak FINA nemzetközi játékvezetői vizsga elismeréseként oklevelet adtak át, így a háromszoros olimpiai bajnok nemzetközi mérkőzést is vezethet a jövőben.

A meccs érdekessége, hogy a zöld-fehéreket erősíti a 2009-ben LEN-kupát nyert Szeged Beton leggólerősebb két pólósa, Varga Tamás és Weszelovszky László.

– Kulcskérdés lesz a semlegesítésük, miként a horvát világbajnok Kunac őrzése is – jelentette ki Kásás Zoltán, a Beton mesteredzője. – Az eddigi egyetlen bajnoki rangadónkat, az Eger ellenit elveszítettük, a másodikat nagyon nem szeretnénk, a három pont megszerzéséért ugrunk vízbe. Győzelem esetén nagyobb önbizalommal várhatnánk a szombati, Honvéd elleni meccset.

• 2. Zotya100 2010. december 08. 21:43
    „Remek eredmény, értékes győzelem, főleg hogy Csuvi és Ambrus csapata ellen született! Egyiket se bírtam soha!
    Gratulálok, hajrá Beton!!!! Csak így tovább!”
  • 1. csizmadialaszlo 2010. december 08. 20:51
    „Húúúú, de jó! Gratulálok!”

Megizzadt az Eger a Bodrogi Bau ellen

Nagy csatában 12–9-es vereséget szenvedett a Szentes férfi vízilabdacsapata az euroligás Eger… Tovább olvasom