2017. 01. 21. szombat - Ágnes -11°C | 0°C Még több cikk.

A Soroksár nyomában: Soroksár-Szeged 2011-GA 0-1

A labdarúgó NB III Közép csoportjában a második Szeged 2011-Grosics Akadémia együttese az éllovas Soroksárnál játszott. A vendégek Farkas Márk hatalmas góljával nyertek, így öt pontra apadt a Soroksár előnye.

Soroksár-Szeged 2011-Grosics Akadémia 0-1 (0-0)
Labdarúgó NB III, Közép csoport, 20. forduló. Soroksár, 400 néző. Vezeti: Ducsai (Szarvas, Berényi).
Soroksár: Tarczy - Vass, Pandúr, Farkas A., Urbán - Lannert, Lisztes - Rábold, Nyilas, Tóbiás - Lovrencsics B. Edző: Varga Attila.
Szeged 2011-GA: Molnár T. - Farkas M., B. Kapic, Szabó Cs., Zabari - S. Markovics, Máté - Ács L., Zelenyánszki, Bartyik - Germán. Edző: Nyilas Elek.
Gólszerző: Farkas M. a 76. percben.
Csere: B. Kapic helyett Dombai az 51., Ács L. h. Manga és Tóbiás h. Hodgyai a 66., Rábold h. Márkus a 81., Germán h. Kalapács a 88. percben.
Sárga lap: Vass Zs. az 56., S. Markovics a 90., Lisztes a 90. percben.

Bravúr idegenben: a Szeged 2011-GA az éllovas Soroksár otthonában csökkentette öt pontra a hátrányát Farkas Márk hatalmas góljával. Az ultrák pacsit kaptak, közös volt az ünneplés.

93. perc: az utolsó esély: jobbról szabadrúgás a Soroksárnak, Lisztes a labda mögött. Eltalálja a sorfalat.

92. perc: Dombai próbál meg alálöbbölve gólt szerezni.

91. perc: Molnár T. ugrik mellé direkt egy felívelés után melléguruló labdának.

90. perc: S. Markovics, majd Lisztes kap sárgát. Három perc a hosszabbítás.

88. perc: Germán helyett Kalapács érkezik.

86. perc: szépen folyik a labda, Manga kerül lövőhelyzetbe, blokk, szöglet. Dombai megint messziről, éppen csak fölé.

83. perc: hazai szöglet egy kis pókfoci után. Veszélyes, de a szegedi kontra is: Zabari a bal oldalon kilép, előtte a kapus, középre ad, pontatlan.

81. perc: ezúttal Dombai lő messziről, ez fölé. Rábold helyett Márkus érkezik.

79. perc: Molnár T. öleli magához a labdát, öli egy egy kicsit az időt.

76. perc: 0-1, Farkas M. A jobb oldali védő, Farkas M. gondolt egyet, elindult, belépett két védő közé, majd jobbal a 16-os vonaláról a bal felsőbe bombázott, 0-1.

75. perc: Farkas M. hatalmas bedobását húzza le Tarczy.

73. perc: Lannert kurtán, furcsán lő mellé ballal.

70. perc: Farkas M. felér a jobb oldalon, bead, blokk, szöglet, Dombai furcsa pózban melléfejel.

66. perc: cserél mindkét csapat: Ács L. helyett Manga és Tóbiás helyett  Hodgyai érkezett. Hodgyai ki is harcol azonnal egy szögletet.

65. perc: Lisztes szögletét megcsúsztatja Farkas A., elmegy a hosszún.

64. perc: Nyilast buktatják 20 méterre a kaputól. Lisztesnek ideális. Mégis Nyilas lövi, blokkol a sorfal.

63. perc: csendben csorog a meccs. Ács L.jobb oldali beadása hosszú.

58. perc: Lovrencsics B. rálépett S. Markovics kezére, nincs jól a szegedi.

56. perc: Vass zs. kapott sárgát, mert belelépett Zabari sarkába.

54. perc: hazai közvetett szabadrúgás 29 méterről, a legurított labdát blokkolják a szegediek.

52. perc: talán az első soroksári szöglet, Zabari passzolt ki egy beadást. Újabb szöglet, Lovrencsics B. fejel a jobb felső sarok mellé.

51. perc: a bal oldalon Nyilas tör be, de elesik. Csere: B. Kapic helyett Dombai érkezik, S. Markovics lép vissza a belső védő helyére, Dombai pedig védekező középpályás lesz.

49. perc: B. Kapic lába fáj, le kell cserélni. Molnár T. üt ki egy beadást.

46. perc: egy jobb játékrész reményében elkezdték a fiúk. Germán lép ki egy remek íveléssel, keresztbe lő, ám Bartyik lemarad, illetve hosszú a labda.

Nem túl színvonalas meccs, amely a szegedi szurkolók révén izgalmasan kezdődött, majd a félidőt jelző sípszó pillanatában többen is felriadtak a meleg időben a szundikálásból.

45. perc: vége az első félidőnek.

44. perc: Ács L. jobbról bead, a röviden felszabadítanak.

42. perc: szegedi szabadrúgás 31 méterről, Farkas M. mellédurrantja a legurított labdát, közben már kifelé szabadrúgás.

38. perc: Nyilas kap remek kiugratást, jobbról befelé cselez, Szabó Cs. beéri, szögletre szereli. A szöglet veszélyes a röviden, végül megint szöglet. A lengyel Lech Poznanban légióskodó Lovrencsics Gergő testvére, Balázs csúsztat, a hosszún kicsorog a labda.

36. perc: Bartyik balról jobbal ad be, elmegy mindenki felett.

35. perc: Farkas M. jobb oldali beadását húzza le Tarczy.

34. perc: Bartyik megint jobbról szabadrúgásból, ezúttal eltalálja a 16-oson belüli első embert.

32. perc: Pandúr és Máté szorul pszichológiai tanácsadásra a bíró részéről.

29. perc: szegedi szabadrúgás a jobb oldlai 16-os sarától pár méterre. Bartyik beadását kifejelik.

27. perc: beszorul a Soroksár, csak kirugdossák a labdákat,a 16-os előterőből.

23. perc: mindkét csapat csak ívelget, nincs folyamatos játék.

18. perc: Nyilas készíti le a labdát Ráboldnak, aki 18 méterről a jobb sarok mellélő.

17. perc: Bartyik ível a kapu elé, Germán előbb elveszti a fejpárbajt, de aztán elépattan a labda, majd sután mellélő 8 méterről.

15. perc: Lisztes teker a bal oldalról a kapu felé, fölé.

13. perc: Pandúr hazacsúsztat, kapu melle, de szöglet. Semmi.

12. perc: csapkodó a játék, nem forognak veszélyben a kapuk.

8. perc: nyomdafestéket nem tűrő szegedi felirat: Stadion nincs, szurkolói kártya az NB III-ban, hazai meccsek idegenben, vezetők, listázzátok a k... anyátok.

7. perc: a Soroksár védekezik, Germán ugratja ki Bartyikot, szöglet, majd nincs veszély.

4. perc: Molnár T. fut ki a kapujából messzire, és kirúgja a labdát.

2. perc: kivezettek egy ultrát, van szaladás, meg izgalom - még csak a lelátón.

1. perc: a Soroksár kezdte a meccset. Szabadrúgás a bal oldalról, elszáll a szegedi védők és a vendégek feje felett is.

Durrognak a petárdák, piros, fehér, zöld füst száll a szélben.

Jönnek a csapatok: a hazai éllovas sárga-feketében, a vendégek fehérben.

Az edző a kispadon, a fia a kedzőben: Nyilas Elekék egyszerre tehetnek majd a saját csapatukért. A soroksáriaknál szintén kezdő az egykori szegedi, ferencvárosi, brémai, stuttgarti Lisztes Krisztián is.

Patent kis létesítménybe csöppent a Szeged 2011-Grosics Akadémia Soroksáron, ráadásul elkísérte a csapatot jó harminc szegedi ultra is.

Korábban:

Az első játszik a második ellen. Ez aztán rangadó! A fiú játszik az édesapja ellen. Ez pedig igazán érdekessé teszi az amúgy is komoly téttel bíró mérkőzést.

A labdarúgó NB III Közép csoportjának rangadóján az éllovas Soroksár fogadja ma 15 órától a második Szeged 2011-Grosics Akadémiát. A Soroksár előnye jelenleg nyolc pont, így ha a hazaiak nyernek, szinte behozhatatlan lesz az előnyük. Ha viszont a vendégek győznek, ötre csökken a különbség.

És ami érdekesség: a hazaiak csapatában szerepel Nyilas Elek, a vendégek munkáját pedig Nyilas Elek irányítja. Apa és fia küzd egymás ellen – az első csatát Gyulán a fiú és a Soroksár nyerte 4–1-re.

– Ezért, az ilyen meccsekért érdemes élni, dolgozni, edzősködni. A Soroksárról jóval több információnk van, mint más csapatokról, és nem csak a fiam miatt. Tudjuk az erősségeiket és a gyengéiket, ha elszántak és alázatosak leszünk, akkor a meccs háromesélyes. A csapatban bőven benne van a győzelem lehetősége, mert bízunk az elvégzett munkában, a játékosok pedig összességében és egyénenként is képesek a feladat megoldására. Csak megjegyzem, nem is beszéltem a fiammal ezen a héten, de nem csak a meccs miatt – nyilatkozta az idősebb Nyilas Elek.

Kajak-kenu Európa-bajnokságra pályázhat Szeged

Az Európai Kajak-Kenu Szövetség elnökségi ülésén a magyarok a 2018-as Európa-bajnokság rendezésének lehetőségeiről is egyeztettek. Tovább olvasom