2017. 03. 26. vasárnap - Emánuel 4°C | 11°C Még több cikk.

A Szedeák a hajrában bukta el az Atom elleni bajnokit

Jól kezdett, a 38. percben a vezetésért támadhatott, végül azonban 94–84-es vereséget szenvedett a Naturtex-SZTE-Szedeák férfi kosárlabdacsapata az Atomerőmű elleni bajnokiján.
Naturtex-SZTE-Szedeák–Atomerőmű 84–94 (17–17, 24–24, 16–23, 27–30)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 14. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Pálla, Papp, Bognár.
Naturtex-SZTE-Szedeák: DRAHOS 11/3, Levy 12, IVOSEV 20, DUKICS 18/3, TANÁCS 14/6. Csere: Kiss Zs. 5/3, Molnár M. 4, Vida. Vezetőedző: Fodor Péter.
Atomerőmű: L. WILLIAMS 11, N. Williams 6/3, VOJVODA 26/12, Kámán 9/3, TÓTH Á. 15. Csere: MORGEN 10, KÖRTÉLYESI 17/3, Kovács Á. Vezetőedző: Völgyi Péter.
Kipontozódott: Morgen (37.).

Pedig benne volt a levegőben. A szurkolók, újságírók is arról beszéltek a meccs előtt, hogy el lehet kapni az Atomot, a Naturtex-SZTE-Szedeák legyőzheti a paksiakat. Aztán a férfi kosárlabda-bajnokság 14. fordulójának találkozóján is érezhető volt, összeszedett játékkal megfogható az esélyesebb ellenfél, 8–0-s hazai vezetésnél és Völgyi Péter időkérésénél pedig az addig pesszimisták is elkezdtek hinni ebben.

Hatalmas csata, izgalmas meccs: Naturtex-SZTE-Szedeák-Atomerőmű. Fotó: Frank Yvette (galéria)

A Szedeák remekül kezdett, Tomiszlav Ivosevvel szemben Vojvoda tehetetlen volt védekezésben, és a többiek is hozták azt a teljesítményt, ami elvárható tőlük. A 19. percben Dukics büntetői után hét ponttal, 41–34-re vezetett a Szedeák, ez ezen a meccsen soknak számított, ám az utolsó másfél percben egyenlíteni tudott a Paks. Érdekesség, hogy a vendégeknél a légiósok nem remekeltek, viszont a Morgen, Körtélyesi, Vojvoda magyar trió villogott. Utóbbi zsinórban szórt három triplájával lépett el először a vendégcsapat a harmadik negyedben (46–53).

Aztán nagy munkával csak visszajött a meccsbe Fodor Péter csapata, Nebojsa Dukics újabb sikeres büntetői után, 77–78-as állásnál pedig a vezetésért is támadhatott. Ekkor már három perc sem volt hátra, ám megtorpant a csapat, eladott labdák és kihagyott büntetők után végül az Atomerőmű büntetett, és nyert 94–84-re.

Fodor Péter: – Az első félidő végén másfél perc alatt eladtuk a hétpontos előnyünket, ez nagy hiba volt. Lett volna esélyünk a sikerre, de nem éltünk vele.