2016. 08. 29. hétfő - Beatrix, Erna 18°C | 29°C

A Szeged 2011-GA megszorongatta az elsőt

Sokáig döntetlenre állt, ám a hajrában elbukott a Szeged 2011-GA a Gyirmót FC Győr vendégeként a labdarúgó NB II. 16. fordulójában.
Gyors gólváltással indult a találkozó a Merkantil Bank labdarúgó NB II tavaszi nyitányán: az éllovas, alaposan felpörgött Gyirmót FC Győr a negyedik percben az U20-as vb-bronzérmes Simon András találatával vezetett, amit egy szabadrúgás után a Szeged 2011-GA-ból Berde fejessel egyenlített ki. A vendégek kontrákkal próbáltak veszélyesek lenni, és ezekben meg is volt a veszély – sajnos eredmény nélkül.
Meccskomment

Szabó Péter,
a Szeged 2011 játékosa

– A bírói stáb azt mondta, lesről született az egyenlítő találat, ám a visszajátszás alapján kiderült, szabályos gólt szereztünk a mérkőzés utolsó percében... Az eleje nehezen ment, de aztán elhittük, ha pontosan passzolunk, lehet helyzetünk. Sajnálom, hogy nem szereztünk pontot, mert szoros a mezőny.

A hajrában felgyorsultak az események, hiszen előbb remek szegedi kontra végén Szabó P. lőtt egy csel után Sebok kezébe, majd a következő hazai támadásnál a csereként beszállt Máté J. fejelt fölé. Az adok-kapokból a hazaiak jöttek ki jobban, a szegedi Völgyi Dániel szögletéből ugyanis Balogh fejelt gólt. A Szeged 2011-GA a meccs hosszabbításában szerzett egy gólt, de azt az asszisztens intésére nem adta meg a bíró.

Klausz László: – Gratulálok mindegyik játékosomnak, nem érdemeltünk vereséget. Csapatot alkottunk, és a bajnokesélyest megszorítottuk, sőt győzelmi esélyünk is volt.

További eredmények: Szolnok–Soroksár 0–3, Vác–Mezőkövesd 2–1, Dunaújváros–Siófok 1–2, Zalaegerszeg–Szigetszentmiklós 3–0, Sopron–Ajka 2–0, Balmazújváros–Budaörs 0–4, Csákvár–Kisvárda 3–3.
Gyirmót FC Győr–Szeged 2011-GA 2–1 (1–1)
Merkantil Bank labdarúgó NB II, 16. forduló. Gyirmót, 300 néző.
Vezette: Oláh Gábor – jól (Vígh-Tarsonyi, Szalai B.).
Gyirmót FC Győr: Sebők – Nagy S., Szekeres, Balogh B., Völgyi – Bori G., Kiss M. – Simon András, Vass P., Madarász M. – Simon Attila. Vezetőedző: Bene Ferenc.
Szeged 2011-GA: Szántai 5,5 – Áchim 5, Farkas M. 5,5, Tóth G. 5,5, Berde 6, Zabari 5 – Szabó P. 5, Oláh G. 5, Coroian 5, Obot 5,5 – Germán 5,5. Vezetőedző: Klausz László.
Gólszerzők: Simon András a 4., Berde a 7., Balogh B. a 78. percben.
Csere: Vass P. helyett Máté J. a 61., Coroian h. Király P. a 61., Simon András h. Tóth N. a 71., Simon Attila h. Horváth A. a 81., Obot h. Hegedűs M. a 83., Oláh G. h. Andorka a 85. percben.
Sárga lap: Áchim a 39., Germán a 66., Simon András a 69., Obot a 76., Völgyi a 89. percben.

HFC siker a Paks ellen

A labdarúgó NB III Közép csoportjának 19. fordulójában a Hódmezővásárhelyi FC tavaly augusztus 30. óta először lépett pályára saját otthonában, mégpedig műfüvön. Tovább olvasom