2017. 05. 26. péntek - Fülöp, Evelin 12°C | 22°C Még több cikk.

A Szeged Beton bejutott a LEN-kupa negyeddöntőjébe

SP Energia Catania - Szeged Beton VE 8-7

A pompás bajnoki menetelés után a nemzetközi porondon is letette névjegyét a Szeged Beton VE férfi vízilabdacsapata. A Tisza-partiak az olasz Cataniát búcsúztatták a nyolcaddöntőben, és három év elteltével jutottak ismét a negyeddöntőbe. A legjobb nyolc között a hazai ősi vetélytárs, az Eger vár Varga Tamásékra.

A lényeg: elegendőnek bizonyult a két héttel korábban az újszegedi sportuszodában szerzett háromgólos előny (12–9). Pedig voltak olyan szurkolók, akik félve engedték el a cataniai LEN-kupa-nyolcaddöntő visszavágóra Baksáékat. Félve, mert bennük volt az aggódás: mi lesz, ha a játékvezetők kőkeményen megfújják a „hazai pályát".

A szicíliaiak villámrajtot vettek, elhúztak 2–0-ra. A hátrányból a szegedi összecsapás hőse, az akkor hét(!) találatig jutott Weszelovszky László értékesített büntetőjével faragott. Csakhogy ezt követően újabb két olasz gól született, a 4–1 pedig azt jelentette, hogy teljes egészében ledolgozta hátrányát a Catania. A vendégek kedélyét Juhász Zsolt állította helyre úgy, ahogy, 4–2.

Baksa László: – Elég sok védekezési hibát követtünk el, de annak viszont nagyon örültem, hogy volt bennünk annyi tartás, hogy talpra álljunk.

A balul sikerült negyedet követő két perc szünet jót tett a mieinknek. A második nyolc percet Weszelovszky és Varga Tamás egy-egy találatával már megnyerték.

Weszelovszky László: Ilyen meccsre számítottam, tudtam, hogy nehéz lesz, de az egy pillanatra sem fordult meg a fejemben, hogy kieshetünk. A Szegeden szerzett góljaimnak lett következménye: most sokkal szorosabban, keményebben fogtak.

A fordulást követően végképp helyreállt a két csapat közötti rend. Baksa lehúzta a rolót, a bekkek eltüntették a centereket, de a többiek is jól védekeztek. Elöl pedig a betegsége miatt az „odavágót" kihagyni kényszerült Varga Csuvi vitte a prímet. A negyedben szerzett duplájával már a Betonnál volt a vezetés, 5–6.

Varga Tamás: Elég nehéz meccs volt. Az elején nem úgy ment a játék, ahogy az elvárható lenne tőlünk. Szerencsére Baksa Laci jól védett, ez pedig átlendítette a gárdát a holtponton. Tudunk mi a most mutatottnál sokkal jobban is pólózni, de ezúttal kizárólag a továbbjutás volt a lényeg.

A fordítás, a vezetés megszerzése, no meg az idő rövidsége a kelleténél is nagyobb mértékben nyugtatta meg a szegedieket. Utolsó, hatalmas rohamra indult a Catania, ennek pedig az lett az eredménye, hogy másfél perccel a meccs vége előtt már az olaszok vezettek 8–6-ra. Ha dobnak még egy gólt, következhetett volna – a vendégek oldaláról vizsgálva – a valószínűleg nem sok jóval kecsegtető hosszabbítás. Végül elmaradt a túlóra, mert 66 másodperccel a vége előtt Juhász Zsoltnak helyén volt a szíve, és a keze sem remegett meg, 8–7.

Juhász Zsolt: – Wesze átadását elhajlásból úgy lőttem be, hogy a rövid kapufa tövéről került a labda a gólvonal mögé. Nagyon örültem a találatnak, fontos volt a csapatnak, és az én önbizalmamnak is.

Amióta Gyöngyösi András edzi a Szegedet, az együttes másodszor jutott a LEN-kupa negyeddöntőjébe.

Gyöngyösi András: – Gratulálok a csapatnak, hogy három év után újra bejutott a LEN-kupa negyeddöntőjébe. Azt viszont el kell ismerni, a mostani játékunk nem volt az igazi. A lehető legrövidebb időn belül rendezni kell a sorokat, mert a hét végén a Domino az MK-ban, egy hétre rá pedig az Eger a LEN-kupában vár ránk. Ellenük nehezebb lesz. Akkor van csak esélyünk a sikerre, ha csapatként funkcionálunk.