2017. 01. 19. csütörtök - Sára, Márió -7°C | 0°C Még több cikk.

A szegedi Hrepka Ádám is gólt szerzett az MTK-ban

A labdarúgó NB I második fordulójában igazolták jó hírnevüket a legutóbbi pontvadászat meghatározó csapatai. A címvédő Debrecen a Győrt, az ezüstérmes MTK a Paksot verte, míg a harmadik Zete és a negyedik Újpest, magyar viszonylatban jó meccsen, nem bírt egymással.
Ilyet még nem pipált a magyar labdarúgás! Ez idáig úgy tudtuk, pénzt kap a labdarúgó szerződés aláírásáért, prémium címszó alatt győzelemnél vagy döntetlennél, de arra is volt már jó néhány esetben példa, hogy eredménytől függetlenül pályára lépés esetén is növekedett a bankszámla. De az még nem fordult elő, hogy egy döntetlennel (1–1) véget ért meccsen, a mezőny legjobbjaként bombagólt szerző labdarúgót fizetésre kötelezzenek. Márpedig a Zalaegerszeg játékosa, Tóth Norbert így járt: mivel volt klubja, az Újpest ellen játszott, félmillió forintot kellene kiperkálnia. Amikor ugyanis elhagyta (el kellett hagynia) a negyedik kerületieket, aláírt egy papírt, amely szerint, ha más magyar csapat színeiben bajnokin pályára lép a lilák ellen, ötszázezer forintot köteles fizetni. No comment...

A címvédő Debrecennek nem kellett megszakadnia a Győr ellen. A holnapi, Elfsborg elleni BL-selejtezőt bizakodva várhatja a Loki, amely két bajnoki, valamint Szuperkupa-sikerrel a háta mögött várja a svéd aranyérmest. Hiába igazolt jól a Paks (a nyáron került a gárdához Éger, Márkus, Tököli), a Zete után az MTK túlontúl nagy falatnak bizonyult az atomvárosiaknak. A javarészt fiatalokból álló Siófok két rutinos játékosának, Kuttornak és Fülöpnek köszönheti meglepőnek mondható magabiztos, Diósgyőrben aratott idegenbeli győzelmét. A reálisan gondolkodók a szezon előtt a Tatabányát kiesőjelöltnek titulálták. Az eddig eltelt két forduló bebizonyította, nem a rosszindulat beszélt belőlük.

Eredmények:

Újpest–Zalaegerszeg 1–1 (0–1)
Budapest, Szusza-stadion, 4223 néző. Vezette: Solymosi.
Gólszerzők: Foxi (61.), ill. Tóth N. (45.).
Paks–MTK 1–4 (1–1)
Paks, 3500 néző. Vezette: Sápi.
Gólszerzők: Márkus (3.), ill. Pátkai (10.), Kanta J. (74.), Zsidai (82.), Hrepka (90.).
Debrecen–Győr 2–0 (1–0)
Debrecen, 6600 néző. Vezette: Szabó Zs.
Gólszerzők: Dzsudzsák (45.), Demjén (58.).
Diósgyőr–Siófok 0–3 (0–1)
Diósgyőr, 3000 néző. Vezette: Szilasi.
Gólszerzők: Kuttor (7.), Fülöp Z. (48., 65.).
Tatabánya–Nyíregyháza 0–1 (0–1)
Tatabánya, 1500 néző. Vezette: Veizer.