2018. 10. 15. hétfő - Teréz 8°C | 22°C Még több cikk.

A szegedi Lékó Péter harmadik döntetlenje

A címvédő szegedi Lékó Péter harmadik mérkőzésén is remizett a hollandiai Wijk aan Zee-ben zajló sakk szupertornán.
Lékó Péter ezúttal a sötét bábukat vezette, ellenfele a Világkupa-győztes örmény Levon Aronjan volt. A parti a 31. lépésben ért véget. A címvédő szegedi nagymester az első fordulóban az izraeli Gelfand, a másodikban pedig az ukrán Karjakin ellen remizett.

A vasárnap némi meglepetésre vereséget szenvedő bolgár Topalov tegnap javított a francia Bacrot legyőzésével. A világranglista harmadikja, az indiai Anand két és fél pontjával vezeti a mezőnyt.

Eredmények, 3. forduló: Aronjan (örmény, 2752 Élő-pont)–Lékó Péter (2740) döntetlen, Mamegyarov (azeri, 2709)–Sokolov (holland, 2689) döntetlen, Tiviakov (holland, 2669)–Van Wely (holland, 2647) döntetlen, Topalov (bolgár, 2801)–Bacrot (francia, 2717) 1–0, Gelfand (izraeli, 2723)–Adams (angol, 2707) 1–0, Karjakin (ukrán, 2660)–Kamsky (amerikai, 2686) 1–0, Ivancsuk (ukrán, 2729)–Anand (indiai, 2792) 0–1.
Az állás: Anand 2,5 pont, Ivancsuk, Topalov 2-2, Adams, Bacrot, van Wely, Mamegyarov, Lékó, Gelfand, Karjakin 1,5-1,5, Kamsky, Tiviakov, Aronjan, Sokolov 1-1.

Lékó a mai, negyedik fordulóban az ukrán Vaszilij Ivancsukkal játszik és a világos bábukat vezeti majd.

Nemes-kézbe került a kupa

Zalaegerszegi versenyző, Nemes Attila nyerte a Ferroép-kupa nemzetközi A kategóriás egyéni férfi… Tovább olvasom