2017. 08. 19. szombat - Huba 20°C | 35°C Még több cikk.

A Szentes és a Szeged sem jutott kupadöntőbe

A női vízilabda magyar kupa első elődöntőjében a Szentes 12-10-re kikapott a Dunaújvárostól, a Szeged pedig négygólos vereséget szenvedett az Egertől.

Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem-ZF-Eger 9-13 (0-3, 1-4, 2-4, 6-2)
Női vízilabda magyar kupa, elődöntő, Szolnok. Vezette: Hováth, Mucskai.
Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem: Tóth - Árkosy, Lengyel Dor. 1, Miklós 2, Dalmády P. 1, Dalmády Sz. 1, Lengyel Dom. 1. Csere: Vidovics, LENGYEL A. 3, Kocsis, Doktor. Vezetőedző: Lakó Gábor.
ZF-Eger: Gangl - Zajácz, Ráski, PÓCSI 3, CZIGÁNY 3, SOMHEGYI 4, Pengő 2. Csere: Katona (kapus), Clayton 1, Veréb, Vályi, Urvári, Parádi, Jenes. Vezetőedző: Kelemen Attila.
Gól - emberelőnyből: 10/0, ill. 8/3.
Gól - ötméteresből: 4/1, ill. 3/1.
Kipontozódott: Dalmády Szandra, Dalmády Petra, ill. Jenes Janka.

Lakó Gábor: - Abban a pillanatban, amint a lányok kezéből kijött a görcs, jobb lett a játékunk. Sajnos ez túl későn történt meg. Nagyon örülök a harmadik helyezésnek, egy kupasorozatban ez is szép eredmény. Büszke vagyok a lányokra, sok sikert kívánok az Egernek.

4. negyed (6-2)

8. perc: Lengyel Anett másodszor eredményes, pattintott lövése szép megoldás. 8-13 Tóth Eszter bemutat egy bravúrt, majd Pengő Nikolett büntetőjénél még egyet, Lengyel Anett pedig egy szemfüles és remekül helyezett lövéssel alakítjak ki a végeredményt. 9-13

7. perc: Lengyel Dominika is feliratkozik a gólszerzők közé. 7-13 Dalmády Petra kipontozódása után Clayton a keresztlécre lövi a büntetőt.

6. perc: Lengyel Anett távolról próbálkozik, bátorsága gólt ér. 5-13 A lanyhuló egri figyelmet most Dalmády Petra használja ki. 6-13

5. perc: Katona Réka óriási bravúrral véd, a túloldalon pedig Pócsi Bianka eredményes. 4-13

4. perc: Lengyel Dominika is kihagy egy szegedi büntetőt...

3. perc: Czigány góljára Lengyel Dorottya válaszol. 4-12

2. perc: Újabb szegedi ötméteres marad ki, Árkosy lövését a cserekapus Katona hárítja.

1. perc: Az Eger nyeri a ráúszást, a vendégek mestere, Keleme Attila pedig máris időt kér. A taktikai értekezlet után előnybe is kerülnek a hevesiek, de két lövésük is kapufán csattan.

3. negyed (2-4)

8. perc: Dalmády Petrának megint nem jön össze, ötméteresét hárítja Gangl. A kapufa menti meg a lányokat az újabb bekapott góltól.

7. perc: Előnyben a Szeged, Lakó Gábor időt kér. Dalmády Petra lövését blokkolják.

6. perc: Miklós Dóra belejött, Gangl megint nem tud mit kezdeni lövésével. 3-11

5. perc: Emberelőnyben a lányok. Kkivédekezi a fórt az Eger, de egyenlő létszámban végre megszületik az első szegedi akciógól. Miklós Dóra eredményes. 2-10

4. perc: Clayton nem adott esélyt, mérnöki pontosággal lőtt a bal felsőbe. 1-10

3. perc: Egy szépen kidolgozott akció végén Kocsis Szabina próbálkozhat, de gyenge a lövése, Ganglnak ez csemege volt.

2. perc: Somhegyi centerből svédcsavarral talál be, ezzel nem lehetett mit kezdeni. 1-9

1. perc: Dalmády Szandra kipontozódott, a kulcsember kiesése után Czigány Dóra értékesíti a büntetőt. 1-8

2. negyed (1-4)

8. perc: Emberelőnybe kerül a Szeged, Lakó Gábor időt kér. Szépen kidolgozzák az akciót a lányok, de Gangl hárít, vele nem lehet mit kezdeni.

6. perc: Most Somhegyi Noémitól láthatunk megúszást, ez az egri ziccer sem marad ki. 1-6

5. perc: Pengő Nikolett bombájával 1-5

4. perc: Dalmády Szandra ötméteresből szerzi meg az első szegedi gólt. 1-4

3. perc: Nincs szerencséje a Szegednek, ez már a sokadik kapufa...

2. perc: Czigány Dóra megúszás után nem véti el a ziccert. 0-4

1. perc: A második játékrész első percében sem esik gól, sok az eladott labda a mérkőzésen.

1. negyed (0-3)

8. perc: A Szeged nincs alárendelt szerepben, de a kapufák és Gangl védései miatt nem pártol a szerencse a Lakó-tanítványokhoz.

7. perc: Miklós Dóra lő, de nem elég erősen, a túloldalon Pengő Nikolett viszont betalál, emberfórhoz képest meglepően távolról eredményes. 0-3

6. perc: Somhegyi lövését Tóth Eszter szép védéssel hatástalanítja, és a kipattanó hiába az Egeré, kivédekezzük az akciót.

5. perc: Az egri megúszás szerencsére nem jó, Árkosy szerez labdát. Két percen belül mindkét edző időt kér.

4. perc: Gangl nagy formában van, az egri kapu bevehetetlen.

3. perc: Pócsi Bianka növeli az Eger előnyét. 0-2

2. perc: Czigány gólja után Lengyel Dominika próbál egyenlíteni, de Gangl bravúrral véd. 0-1

1. perc: Egyelőre nincs gól, a védelmel hibátlanok.

A Szentes zsinórban három döntő után nem jutott kupafináléba, míg a Dunaújváros három év szünet után került oda újra. A fiatalabb, mégis esélyesebb Dunaújváros megérdemelten játszhat vasárnap a kupáért. Az ellenfél még kérdéses, 19.30-kor jön a Szeged csatája, így még lehet Csongrád megyei döntős az idei sorozatban.

Természetesen Lakó Gábor együttesének elődöntőjét is online tudósítjuk, a bajnoki címvédő Eger lesz az ellenfél.

Hungerit-Szentesi VK-Dunaújvárosi Főiskola 10-12 (1-5, 3-1, 3-3, 3-3)
Női vízilabda magyar kupa, elődöntő, Szolnok. Vezette: Vojvoda, Molnár.
Hungerit-Szentesi VK: Gundl - GYŐRI 3, Hevesi, VAN DER SLOOT 2, Rácz 1, Kövér-Kis 2, Gémes 2. Csere: Terefou (kapus), Peggy, Kádár. Vezetőedző: Tóth László.
Dunaújvárosi Főiskola: KASÓ - Menczinger 2, GURISATTI 3, Miskolczi 2, Ziegler, Csabai 2, Polák. Csere: Szilágyi, Sinka, Garda, HORVÁTH 3. Vezetőedző: Mihók Attila.
Gól - emberelőnyből: 12/4, ill. 7/2.
Gól - ötméteresből:  1/0, ill. 3/3.
Kipontozódott: Garda Krisztina.

Tóth László: - Izgalmas és jó meccset vívtunk a Dunaújvárossal. Kétszer is felzárkóztunk, de ezek után kellett volna még egy kis plusz, ezt nem tudtuk hozni. Sok olyan gólt kaptunk, ami egy kupa elődöntőjében már nem fér bele.

4. negyed (3-3)

8. perc: Tóth László időkérése után Győri Eszter gólja csak szépségtapasz. 10-12

7. perc: Menczinger magabiztosan értékesített ötméteresével valószínűleg eldőlt a mérkőzés. 9-12 Hevesi ziccerét hárítja Kasó, így már minden remény odaveszett.

6. perc: Egy eséllyel kevesebb, Hevesi Anita elveszíti a labdát.

5. perc: Kövér-Kis Réka egyedül marad a kaputól távol, mire odaér az embere, már elereszti a bombát. E az! Még van esély! 9-11

4. perc: van der Sloot hiába próbálkozik, kiismerték a dunaújvárosiak.

3. perc: Horváth Brigitta megirigyelte Győri ejtését, hasonló gólt szerez. Szerencsére a túloldalon Győri Eszter is villan. 8-11

2. perc: Egymás után másodszior kerül emberhátrányba a Szentes, de ezt az akciót most kivédekezik a lányok. Sajnos a túloldalon Kasó véd bravúrral.

1. perc: Gurisatti egy hosszú passz után kapásból lő, ezzel nem lehetett mit kezdeni, zseniális megoldás. 7-10

3. negyed (3-3)

8. perc: Micsoda ejtés!!! Győri Eszter megoldása fantasztikus! Visszaáll a félidei különbség! 7-9

7. perc: A szentesi bombnák megzavarják a dunaújvárosiakat, eladják a labdát emberelőnyben, a fordulásnál pedig Tóth László időt kér. Itt az idő, hogy újra meccsben legyünk! van der Sloot próbálkozik lövéssel, de Kasó bravúrral hárít.

6. perc: Egy újabb óriási szentesi találat! Fel a jobb felsőbe! Óriási lövés! Kövér-Kis Réka szépít ezzel. 6-9

5. perc: Gémes Anett bombájával 5-9

4. perc: van der Sloot büntetőt érő szabálytalansága után a volt szentesi, Miskolczi Kitti alakítja ki újra az ötgólos különbséget. 4-9

3. perc: Horváth Brigitta villanása sem... 4-8

2. perc: Hevesi Anita gólja nem a legjobbkor jött. 4-7

1. perc: A Szentes lövésig sem jut el az első akcióból.

2. negyed (3-1)

8. perc: Továbbra is a holland légiós sziporkázik, majd egy bődületes kapufát lő, utána Gémes is így tesz. Most nincs szerencsénk, de a lényeg, hogy felzárkóztak a lányok!

7. perc: van der Sloot megint!!! Ez az lányok! 4-6

6. perc: van der Sloot is betalál. Szépen helyezett labda köt ki a jobb felső sarokban. 3-6

5. perc: Gémes Anett újra próbálkozik, de most csak a kapufát találja el.

4. perc: Gémes Anett néhány lóba után ló, gól! Végre! Talán még nem későn tört meg a szentesi gólcsend.

2. perc: A túloldalon bemegy a büntető, Csabai Dóra másodszor eredményes. 1-6

1. perc: Kövér-Kis Réka ötméteresből indíthatná el a szentesi felzárkózást, de a lövés gyenge, Kasó Orsolya simán véd. Ezért nagy kár!

1. negyed (1-5)

8. perc: Horváth Brigitta góljával nagyon nehéz helyzetben a Szentes, a dunaújvárosi játékos is akcióból eredményes, egy megúszás után került ziccerbe. 1-5 A Szentes nem tud felzárkózni, a lövések ugyanis nem sikerülnek, és a dunaújvárosi védekezés miatt nehéz is kijátszott helyzetbe kerülni.

7. perc: Gurisatti Réka fantasztikus találatával tovább nő a hátrány. Védhetetlen volt a svédcsavar. 1-4

6. perc: Csabai Dóra villlan. 1-3

5. perc: Elkapkodja emberelőnyét a Dunaújváros, majd egy rossz ejtéssel is próbálkozik. Meg kell ragadni az alkalmat az egyenlítésre!

4. perc: A Szentes is fórhoz jut és szintén időt kér. Van der Sloot pattintott lövése nem jó, a kapus véd, de a kipattanót Rácz Daniella váltja gólra. Ügyes megoldás! 1-2

3. perc: A Dunaújváros az elsó fórjánál máris időt kér, szerencsére ezt kivédekezi a Szentes.

2. perc: A Szentes helyzetét egy volt szentesi nehezíti tovább, Miskolczi Kitti lövésével ugyanis másodszor is akcióból szerez gólt a Dunaújváros. 0-2

1. perc: A dunaújvárosinál hangosabb szentesi B-közép nem tudta kiszurkolni az első gólt, pedig a Kurca-partiak kapták az első emberelőnyt. Az ellenfélnek nem kapott fórt, de mégis vezet, akcióból Gurisatti volt eredményes. 0-1

17.40: Üdvözöljük olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Final Four első elődöntője Szolnok új sportuszodájában.

A magyar vízilabdakupa négyes döntője pénteken a női elődöntőkkel kezdődik, szombaton a férfiak küzdenek a továbbjutásért, vasárnap pedig jön a két finálé. A mérkőzéseket a Digi Sport 1 élőben közvetíti, a delmagyar.hu pedig online tudósítással jelentkezik. Vasárnap a női döntő 14.30-kor, a férfi finálé 16.15-kor kezdődik.