2018. 07. 21. szombat - Dániel, Daniella 19°C | 30°C Még több cikk.

A Szentes simán nyert az UTC ellen, ikszelt a Csongrád

A bajnoki cím egyik legnagyobb esélyese, a Csongrád-Kunság Aszfalt kénytelen volt a döntetlennel megelégedni, a Szentes-UTC meccs után érdekes nyilatkozatok születtek.
A bajnoki cím egyik legnagyobb esélyese, a Csongrád-Kunság Aszfalt az FK 1899 Szeged vendége volt a Csongrád megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság harmadik fordulójában, és hiába vezetett 2–0-ra, végül meg kellett elégednie a 2–2-es döntetlennel. Molnár révén már a 4. percben vezetést szerzett a Csongrád, majd a 70. percben úgy tűnt, eldönti a péntek esti derbit, de a szegediek feltámadtak: Dóra szépített, majd Antal a 88. percben egyenlített. A forduló másik pénteki találkozóján a Szentesi Kinizsi és az UTC csapott össze egymással. A hazaiak 3–0-ra nyertek, majd mindkét edző érdekes nyilatkozatot tett a keménységről és a játékvezetésről is.

FK 1899 Szeged 2 (0)
Csongrád-Kunság A. 2 (1)
Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 200 néző. Vezette: Tihanyi Gábor – közepesen (Bozóki, Samu).
FK 1899 Szeged: Győri 7 – Imre 7,5, Zsilák M. 7,5, Csuka 6,5 (Hegyesi 7), Degovics 6,5 (Zsilák T. 7), Dóra 7,5, Szélpál 6,5 (Antal 7,5), Prontvai 7,5, Heredea 7, Mannheim 6,5 (Vass 6,5), Lajkó 6,5.
Megbízott játékos-edző: Imre Zoltán.
Csongrád-Kunság Aszfalt: Oroszi 7 – Bodor 6, Kiss-Kása 6,5, Mészáros 6, Bagi 6, Molnár 6,5 (Nagy Á. 6), Bakos 6,5, Huszka 6, Nagy A. – (Juhász 6,5), Borda 5,5, Rácz 6 (Fodor –). Edző: Szűcs Róbert.
Gólszerzők: Dóra (74.), Antal (88.), ill. Molnár (4.), Juhász (70.).
Imre Zoltán: – A mérkőzés elején kihagytuk a helyzeteinket, de a végén feltámadtunk, és nagybetűs csapatként harcoltuk ki a döntetlent.
Szűcs Róbert: – 2–0-s vezetés után nem zártuk le a találkozót, és a lelkes hazaiak feltámadtak. Összességében reális a döntetlen.

Szentesi Kinizsi 3 (2)
UTC 0 (0)
Szentes, 100 néző. Vezette: Barta Norbert István – közepesen (Kiss, Brezovai).
Szentesi Kinizsi: Kotvics-Varga 6 – Légrádi 5 (Németh –), Kovács 7 (Tóth –), Lekrinszki 7, Paczali 5 (Pölös –), Orovecz 5, Bertók 6, Szeles 5,5 (Debreczeni –), Vincze 6, Juhász 6 – 2 = 4, Bagi 6. Edző: Némethy László.
UTC: Nagy G. 4 – Zsibrita 5, Szántó 6,5, Csonka 6, Valach 5 (Kondacs –), Szilágyi 6,5, Keresztes 5 (Péczely 6), Sós 6, Békési 6 (Sebestyén –), Balogh 5, Koncz 5.
Edző: Pálfy Zoltán.
Gólszerzők: Kovács (26., 28. – egyiket 11-esből), Lekrinszki (49.).
Kiállítva: Juhász (85.).

Némethy László: – Álmosan kezdtünk, de a 25. perctől nem volt kérdés a sikerünk. Nem értem, hogy az ellenfél edzője miért mondta azt nekünk, hogy szétrúgtuk a csapatát, miközben egy félidőn keresztül ő buzdította a játékosait arra, hogy minket rúgjanak szét. A játékvezetői ítéletek jogosságát nem tisztem eldönteni, ezért vannak az ellenőrök.
Pálfy Zoltán: – Felháborító, hogy a játékvezető megtorlatlanul hagyta a hazai csapat alattomos, sérülésre irányuló megmozdulásait. Egy cél volt csak a játékosaim előtt, hogy sérülés nélkül legyenek túl a meccsen. A játékvezető a meccs után az öltözőnkbe jött, és elnézést kért a minket sújtó tévedéseiért.

Kiválóan védekeztek, második bajnokijukat is megnyerték: MOL-Pick Szeged-Eger 32-15

Egy másodpercig sem forgott kockán a MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapatának a győzelme az Eger… Tovább olvasom