2017. 11. 22. szerda - Cecília 5°C | 13°C Még több cikk.

A Szeviép-Szeged nem ismert kegyelmet a Zala Volán ellen

A Szeviép-Szeged NB I A csoportos női kosárlabdacsapata magabiztos győzelmet könyvelhetett el a negyeddöntő első mérkőzésén a Zala Volán ellen. Az MK-ezüstérmes 41 ponttal verte ellenfelét.
Szeviép-Szeged - Zala Volán 87-46
NB I A csoportos női kosárlabda-bajnokság, negyeddöntő, első mérkőzés, újszegedi sportcsarnok, 400 néző. Vezette: dr. Vígh, Csősz.
Szeviép-Szeged: Török 7, Fürész 11/3, Mészáros 7/3, TOMOVA 14, KAJDACSI 10. Cserék: VRANCSEVA 12, Russai 15, Izsák 2, Szlimák 8, Pungor 1, Aranyics, Tóth. Edző: Peresztegi Nagy Ákos.
Zala Volán: Creamer 8, Hadarics, SZÉLESY 9, Vescan 1, Milkova 13. Cserék: Zsovár 11/3, Gavriloska 2, Ambrus, Fitos, Czukor 2. Edző: Bencze Tamás.
Mezőnybeli dobószázalék: 26/53 49%, ill. 16/66 24%. Kétpontos: 24/39 62%, ill. 15/55 27%. Hárompontos: 2/14 14%, ill. 1/11 9%. Büntetők: 33/43 77%, ill. 13/19 68%. Lepattanók: 33, ill. 25. Szerzett labda: 28, ill. 19. Eladott labda: 16, ill. 21. Gólpassz: 14, ill. 8. Blokk: 11, ill. 1. IBM-pontok: 159(!), ill. 71.

A bajnokság talán eddig legsimább győzelmét aratta a Szeviép-Szeged NB I A csoportos női kosárlabdacsapata. Pedig ezt kevesen gondolták. Ha a múlt héten azt írtuk, hogy talán még a legvérmesebb angol futballdrukkerek sem gondolták, hogy három csapatuk bekerül a BL-ben az elődöntőbe, akkor az sem túlzás, hogy a szegedi hívek sem gondolták, hogy 41 ponttal nyer a negyeddöntő első meccsén az MK-ezüstérmes.

Tomova és a sapkák

Milena Tomovának az elmúlt időszakban nem nagyon ment a játék. A bolgár válogatott játékos akart, hajtott, de kimagasló teljesítménnyel nem tudott előrukkolni. Most a Zala Volán ellen viszont igen. Tizennégy pontot szerzett, 8/5 volt a mezőnybeli mutatója. Öt büntetőből négyet értékesített. Szerzett nyolc lepattanót, kiharcolt két szabálytalanságot, és szerzett nyolc labdát. Ami igazán különlegességnek számít: kiosztott öt blokkot. Ez még nemzetközi mezőnyben is csúcsnak számít. Ez 32 IBM-pontra volt elég, így nem meglepő, hogy csapata legjobbja volt.

Parádés játékkal rukkolt elő a Tisza-parti gárda, szegény Bencze Tamás, a közelmúltban kinevezett női szövetségi kapitány romokban hevert. Nyolc perc telt el a meccsből, amikor már a második (!) idejét kérte ki a fiatal szakember. Kevés sikerrel, hiszen a magas hőfokon kosárlabdázó hazaiak tetszés szerint érték el a pontokat. Minden bejött. Igaz, ehhez kellett az a kiváló védekezés, amit bemutattak Kajdacsiék. Tíz percig nem kaptak kosarat, és a lepattanószerzésben is kimagaslót nyújtottak. Az pedig, hogy egy csapat 11 blokkot vagy – ahogyan a kosarasok hívják – „sapkát" osszanak ki egy meccsen, bizony ritkaságszámba megy. Rendesen betakarták a zalaiakat. Különösen a bolgár Milena Tomova volt elemében, a center ötször „sapkázott".

Az első negyed után minden eldőlt. Ekkor már 30–4 volt az eredmény. A hazaiak 69%-os, míg a vendégek 13%-os dobószázalékkal játszottak. Ez is mutatja, hogy mekkora fölényben játszottak a Tisza-partiak. A második negyed kicsit szorosabb lett, de a harmadikban ismét előkerültek a látványos elemek. Főként a támadások vezetése volt magas szintű, a zalaiak legtöbbször csak a hátukat látták Vrancseváéknak. Peresztegi edző pedig cserélhetett bátran, Fürész Emőkét csak tizenhárom percig tartotta a pályán, így pihenhetett a válogatott hátvéd. Megtehette, mert többen is extrateljesítménnyel rukkoltak elő. A különbség csak egyre nőtt, Bencze mester a lelátónak dőlve nézte a meccset, igazán ő sem tudott mit mondani a csapatának.

A hajrára jöttek a fiatalok, ők is tartották a lépést a Volánnal, igaz, néhány pontatlan dobásnak köszönhetően ezt a negyedet megnyerték a vendégek. Különösebben ezzel senki sem foglalkozott, hiszen így is nem várt, magabiztos, negyvenegy pontos győzelmet aratott a Szeviép-Szeged.

A két győzelemig tartó párharc második összecsapását szerdán 18 órakor Zalaegerszegen játsszák a csapatok.

További eredmények, felső ház, negyeddöntő, első mérkőzések: BSE-ESMA–DKSK Miskolc 80–71 (20–17, 22–13, 17–23, 21–18), MiZo Pécs 2010–Szolnoki NKK 80–49 (21–19, 19–4, 21–18, 19–8), MKB-Euroleasing Sopron–Seat Foton Győr 81–53 (13–16, 26–8, 23–16, 19–13).

Peresztegi Nagy Ákos: – Örülök a mutatott játéknak, hiszen végi remekül játszottak a lányok.