2017. 02. 25. szombat - Géza 1°C | 8°C Még több cikk.

A Szeviép hírösebb csapat

Folytatja remek szereplését a bajnokságban a Szeviép-Szeged NB I A csoportos női kosárlabdacsapata. A Tisza-partiak tegnap Kecskeméten, nem várt nagy csatában hozták a kötelező győzelmet.
Kecskemét - Szeviép-Szeged 67-79
NB I A csoportos női kosárlabda-mérkőzés, Kecskemét, 300 néző. Vezette: Forrai, Sabali.
Kecskemét: Medgyessy 2, Szavarcsenkó 14, SALIMATA 19, Vincze 8, TURÓCZI 7 . Cserék: Caran 7, Robinson 6, Szabó 4, Matovics, Tordasi. Edző: Király Sándor.
Szeviép-Szeged: Török 5, FÜRÉSZ 18/6, MÉSZÁROS 18/6, TOMOVA 15, Kajdacsi 5. Cserék: Russai 14, Izsák, Vrancseva 4. Edző: Peresztegi Nagy Ákos.
Az eredmény alakulása, 1. perc: 0–5, 4. p.: 8–8, 6. p.: 11–14, 9. p.: 22–20, 14. p.: 26–26, 16. p.: 28–34, 23. p.: 42–50, 28. p.: 52–58, 33. p.: 56–61, 38. p.: 66–70.
Kipontozódott: Túróczy (27. percben), Szavarcsenkó (28.), Vincze (35.), Szabó (37.) ill. Kajdacsi (35.).
Mezőnybeli össz. dobószázalék: 24/64 38%, ill. 27/50 54%. Kétpontos: 24/54 44%, ill. 23/38 61%. Hárompontos: 0/10 0, ill. 4/12 33%. Büntetők: 19/30 63%, ill. 21/29 72%. Lepattanók: 24, ill. 26. Szerzett labda: 27, ill. 18. Eladott labda: 16, ill. 21. Assziszt: 7, ill. 11.

Hátán vitte a csapatot

Újból a Szeviép-Szeged csapatának a legjobbjának bizonyult Fürész Emőke. A válogatott bedobó 37 és fél percet töltött a pályán. Szinte hiba nélkül játszott. Szerzett 18 pontot, ebből kettő tripla volt. A büntetőket száz százalékkal értékesítette, (8/8), ez pedig egy ilyen kiélezett meccsen különösen fontos. Szerzett még öt lepattanót, kiharcolt hét szabálytalanságot, és kiosztott négy gólpasszt is. A teljesítménye 31 IBM-pontra volt jó.

Mindig a kötelezőt hozni a legnehezebb. Ez a sportban örök törvény. És nem volt ez másként a Kecskemét–Szeviép-Szeged bajnoki meccsen sem. A hazaiak kettőzött erővel, és Király edző által igencsak felspannolt állapotban léptek pályára. Pedig egy akkora pofonnal indított a vendég gárda, hogy az ember azt hihette, sima lesz a találkozó. Húsz(!) másodperc után 5–0 volt ide. Ez a remek kezdés azonban a Szeviépet vakította el. Az újonc Bács megyeiek nem adták fel, végig ott lihegtek a Tisza-partiak nyakán. Ezt pedig a hazai publikum értékelte. Tapsolt és sikoltott minden egyes kecskeméti kosár után a felújított sportcsarnokban. Az építők jó munkát végeztek, mert szép lett a létesítmény. Szerencsére a második félidő elején felébredt a szegediek két válogatott centere, Tomova és Kajdacsi, nekik köszönhetően sikerült rendesen meglépni (42–50). Előtte minden dicséretet megérdemelt Fürész és Mészáros, hiszen ők tartották a lelket a csapatban.

Puki is a lelátón

Az nyilvánvaló, hogy Puljezevics Nenad, a Pick Szeged férfi kézilabdacsapatának klasszisa feltűnik a lelátón. Nem véleltelnül, hiszen kedvese, Tordasi Petra a Kecskemét csapatában kosárlabdázik. Puki meg is érkezett, és természtesen ott szurkolt a nézőteren a Szeviép egykori játékosának.
– Tudom, hogy nem Petráék az esélyesek, a Szeged jobb csapat. Én egy szoros eredménynek is örülnék. A hátam? Egyre jobb, de meglátjuk néhány hét múlva, hogy mennyit javult. Most csak pihenek, illetve gyógykezelésekre járok, így most egyáltalán nincsenek fájdalmaim.
A nézők ezután nem is a melegítő játékosokat, ha nem a németországi kézilabda világbajnokság egyik hősét figyelték. Apukák és anyukák pedig mutogatták a csemetéknek, hogy bizony ő az a kapus, aki a dánok és a norvégok „szemét" is kivédte.

A krónikához tartozik, hogy az új szerzemény, a bolgár Vrancseva a 14. percben lépett először pályára, majd a 19. percben remek tempóból megszerezte első szeviépes pontjait. Utána azonban nem az ő percei következtek, eladott egy labdát, majd szándékos szabálytalanságot fújtak ellene. A kimaradt helyzetek miatt izgalmasan alakult a befejező negyed.

Csak három pont a vendégek előnye. A rutin viszont sokat számít, és az is, ha a két játékvezető „vakon" fúj. Hiába lépett el tíz ponttal a Szeged, a két szürke ruhás érdekes ítéletekkel felhozta az újoncot. No de éppen ezért fontos a rutin, mert ezzel is megbirkóztak a vendégek, és a végén, ha nehezen is, de begyűjtötték a győzelmet, 79–67.

Peresztegi Nagy Ákos: – Az első negyedet gyengén kezdtük, utána megpróbáltuk a védekezési hibáinkat kijavítani. Sajnos ez a mérkőzés nem a kosárlabdáról szólt, és erről nem a csapatom tehetett.