2017. 09. 21. csütörtök - Máté, Mirella 11°C | 17°C Még több cikk.

A Szeviép nagy hajrát nyitott, de kevésnek bizonyult

Hatalmas csatát, izgalmas meccset hozott a Szeviép-Szeged–Diósgyőr női kosárlabda rangadó. Hiába nyitott hatalmas hajrát a Tisza-parti alakulat, a DKSK 63–52-re diadalmaskodott az újszegedi sportcsarnokban.
Szeviép-Szeged–Diósgyőr 52–63 (19–17, 8–17, 11–19, 14–10)
NB I A csoportos női kosárlabda-mérkőzés, újszegedi sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Kóthay, Pozsonyi.
Szeviép-Szeged: Török 6/3, Szlimák 2, MÉSZÁROS 12/3, Vukovics 6, KAJDACSI 17. Cserék: Russai 5/3, Izsák 4. Edző: Zseljko Dokics.
Diósgyőr: Englert 2, Djelmis 7/3, FŰRÉSZ E. 10/6, AMBRUS 14, Vilipics 5. Cserék: JOKOVICS 12/6, Fodor 4, Halmos 2, Keller 4, Pavicsevics 3. Edző: Tapodi Péter.

Fotó: Gyenes Kálmán
Bajnoki döntőről álmodnak Miskolcon. A DKSK vezetői nem tétlenkedtek a nyáron, rendesen megerősítették, az amúgy sem gyenge keretüket. Elég csak Djelmis Angélát megemlíteni, aki az elmúlt szezonban Szegeden szerepelt. A szerb irányító a Tisza-parti közönség egyik kedvence volt, most azonban már ellenfélként tért vissza.

Az első negyed heroikus küzdelmet hozott. Nem kímélték egymást a játékosok, férfias volt a küzdelem. A Szeviép egy parádés hajrát nyitott, így két ponttal megnyerte az első tíz percet. Ebben a periódusban védekezésben és támadásban is remekeltek a
Dokics-tanítványok. A második negyed elején robbantottak Ambrusék. Fokozatosan léptek el a vendégek, elúszni látszott a hajó. Szerencsére jött egy újabb szegedi roham, így az első félidő hajrájában hét pontra kapaszkodtak fel Russaiék, 27–34.

– Számomra kellemes meglepetés a hazaiak játéka – értékelte az első húsz percet a Szeviép és a DKSK egykori trénere, a lelátón helyet foglaló Király Sándor. – Egy biztos: döntő lehet a második játékrészben, hogy Tapodi Péter többet cserélhet, hiszen még a padon is remek kosarasok ülnek, míg a Szegednél jóformán csak fiatalok.

Mintha megérezte volna a Kecskemét jelenlegi trénere, hogy mi történik majd. Rendesen begyújtotta a rakétákat a piros mezes Miskolc, pillanatok alatt tíz lett „közte", 29–39. A 22. percben időt is kért a hazaiak mestere, majd három perc múlva megint ezt tette, hiszen teljesen szétesett a szegediek játéka.

„Nem mer senki sem vállalkozni, mindenki megijed a lehetőségtől. Így nem nyerünk!" – állapította meg a lelátón Kajdacsi Judit édesanyja. A hazaiak válogatott centerén nem múlott semmi. Küzdött, pontokat szerzett: rá nem lehetett panasz. A harmadik negyedben csak fellángolásai voltak Törökéknek. A negyedik negyedben minden erejét mozgósította a Szeviép. Egy 10–0-ás rohammal visszatértek a győzelmi remények. Már csak négy ponttal vezetett a Diósgyőr. Sajnos, csak eddig tartott a fellángolása Mészárosénak, a rutinos vendégek ismét megvillantották a tudásukat. „Ezért jobb csapat a Diósgyőr. Amikor baj volt, akkor mindig tudtak újítani" – értékelte a látottakat Nyilas István, hazaiak egykori másodedzője. Jokovics triplája pedig végleg szétoszlatott minden hazai reményt: a vége magabiztos miskolci győzelem, 63–52.

A két együttes izgalmas, színvonalas csatát varázsolt a pályára. Az biztos, hogy a vendég kosarasok nem kímélték a szegedieket, kőkeményen, néha brutálisan védekeztek, ami felett a játékvezetők szemet hunytak.
Zseljko Dokics: – Küzdöttünk, hajtottunk, azonba a játékvezetők nem álltak a helyzet magaslatán, engedték a vendégek durvaságait.
További eredmények: Sopron–Pécs 66–64 (a vendégek első vereségüket szenvedték el a bajnokságban), Szekszárd–Szolnok 68–52, Zala Volán–BSE-ESMA 67–75.

A férfi kosárlabda NB I A csoportban: Marc-Körmend–Atomerőmű SE 78–66, PVSK–Marso-Nyíregyháza 85–58, Univer KSE–Soproni sÖrdögök 101–78, Albacomp–Debrecen 97–76.

Zenére izzadt a válogatott

A héten már Szegeden, az esemény helyszínén készül a magyar kick-box-válogatott a jövő szerdától… Tovább olvasom