2016. 12. 03. szombat - Ferenc, Olívia -2°C | 4°C

A Szeviépé a Hepp-trófea

Megnyerte idei első trófeáját a Szeviép-Szeged: Bencze Tamás csapata hazai pályán 95–76-ra verte a BSE együttesét. A csapat ügyvezetője, Domokos Mihály elmondta, reméli, ez csak az első sikerük volt a szezonban.
A BSE elleni Hepp-kupa-döntőben aratott 95–76-os sikerével a Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata megnyerte első trófeáját az idei szezonban. A budapestiek elleni fináléban végig irányított a hazai pályán szereplő Szeviép, és a betegsége után nagyszerű és ponterős játékkal visszatérő Németh Bernadett, valamint a kapott lehetőséget kihasználó Russai Petra pontjaival itthon tartotta a kupát.

A díjátadó utáni zárszavában Berényi János, a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetségének elnöke elmondta: a Hepp Ferenc legendás kosárlabda-szakember születésének 100. évfordulóján megrendezett kupa elérte a célját, mivel a csapatokban sok olyan játékos jutott szerephez, akik a bajnokikon csak a kispadon ülnek. A szövetség jövőre is megrendezi, sőt hagyományossá tenné a tornát.

– Nagy öröm, hogy megnyertük a sorozatot, hiszen ezzel is tisztelegtünk Hepp Feri bácsi emléke előtt – mondta Domokos Mihály, a Szeviép ügyvezetője, aki ugyanabban a gimnáziumban tanult Békésen, mint a kupa névadója.

Diadal. A Szeviép magabiztos játékkal nyerte a Hepp-kupát a BSE ellen.  Fotó: Schmidt Andrea
Diadal. A Szeviép magabiztos játékkal nyerte a Hepp-kupát a BSE ellen.

Azzal kapcsolatban, hogy míg a Pécs juniorcsapatával vett részt a döntőn, a Szeviép legjobb magyarjaival játszott, Domokos elmondta, úgy gondolták, hogy ha a szegedi fiatalok ki tudták harcolni a négy közé jutást, ott már kötelességük a kupa rangját emelve a legerősebb összeállításban szerepelni.

– Nívósra sikerült a négyes döntő, az újszegedi sportcsarnokban ott volt a kosárlabda-szövetség elnöke mellett annak főtitkára, Sterbenz Tamás, Békés polgármestere, Izsó Gábor, valamint a Szeviép Zrt. igazgatóságának elnöke, Baranyi Sándor, rajtuk kívül pedig a csapatok is elégedettek voltak a körülményekkel – tette hozzá Domokos Mihály.
Az ügyvezető hozzátette, reméli, hogy a Hepp-kupa megnyerése mellett az idei szezonban lesz még részük hasonló örömben.

Örömszavak

Bencze Tamás, a Szeviép vezetőedzője:
– Sima mérkőzésen nyertük meg a kupát, bár nem lehetek teljesen elégedett. A peremembereink közül egyedül Lengyel Dalma hozta azt a teljesítményt, amit elvártam volna, ezért úgy döntöttem, nem adok senkinek ingyen lehetőséget a jövőben.

Russai Petra:
– Reméltem, hogy jól megy majd a játék, ám a legfontosabb nem az én teljesítményem, hanem az, hogy megnyertük a kupát. Igyekszem mindig élni a kapott lehetőséggel, így volt ez most is.
Németh Bernadett: – Nem vagyok még teljesen egészséges, az edzéseken sem éreztem magam százszázalékosnak. Engem is meglepett, hogy ilyen jól ment a dobás, ki tudja, mi lett volna, ha teljesen egészségesen játszom.

Horváth Zsuzsa:
– Jó érzés volt megnyerni a kupát, bízom benne, hogy a szezonban ez az első, de nem az utolsó sikerünk. A játékunkkal elégedett vagyok, bár mindig van min javítani.

A boldog ügyvezető, Domokos Mihály fiával, Mártonnal ünnepelt. Fotó: Schmidt Andrea
A boldog ügyvezető, Domokos Mihály fiával, Mártonnal ünnepelt.

Bronzmérkőzés, különdíjak

I. Hepp Ferenc-emlékkupa, a 3. helyért: Vasas-Csata–Pécs 80–50 (28–15, 14–10, 19–11, 19–14). Legjobb dobók: Laklóth 25/9, Czank 13, Szondy D. 12, Bagi 11, ill. Ruják 17, Horváth L. 11, Balla 9.

A kupa végeredménye:
1. Szeviép-Szeged, 2. BSE, 3. Vasas-Csata, 4. Pécs.
Különdíjak: Az All Star csapat tagjai: Ruják Nóra (Pécs), Laklóth Anna (Vasas-Csata), Kocsis Boglárka (BSE), Russai Petra (Szeviép), Fűrész Emőke (Szeviép). Legjobb juniorkorú játékos: Szabó Fanni (BSE). Legjobb szegedi játékos: Németh Bernadett.

Szeviép-Szeged–BSE 95–76 (30–19, 24–15, 16–20, 25–22)
Női kosárlabda Hepp-kupa, döntő. Újszegedi sportcsarnok, 400 néző. Vezette: Gál, Fodor, Farkas.

Szeviép: NÉMETH 29/9, Fürész 7, Vincze 2, Horváth Zs. 10, RUSSAI 26/9. Csere: LENGYEL 15/6, Laczi 6/6, Kmézics, Kováts, Tóth. Vezetőedző: Bencze Tamás.

BSE: Kocsis, SIMON 25, Gadnai 3, Hegedűs 15, Tiba 4. Csere: SZABÓ F. 13/6, Vukov 4, Karlócai 2, Szabó V. 10/3, Fülep. Edző: Nagy Dorottya.

HPQ: fiaskó Dágon is

A HPQ-Szeged a Kazincbarcika után a Dág ellen is vereséget szenvedett a férfi röplabda Extraliga… Tovább olvasom