2017. 03. 30. csütörtök - Zalán 8°C | 18°C Még több cikk.

A Szigetépítő Team nyerte a Sziget-kupát

A nyílt kategóriában a Szigetépítő Team Kft., +35-ben az O’Neill, a nőknél pedig az El Clasico sikerével zárult a jubileumi 20. Sziget-kupa kispályás labdarúgótorna.
A tiszaszigeti rendezvényen kiváló meccseket láthattak a nézők
– a döntőkre már több százan ülték körbe a gumiborítású pályát. A legnagyobb érdeklődés természetesen ezúttal is a nyílt kategóriát övezte: az egyenes kieséses szakasz negyeddöntőiben kétszer is csak a büntetők döntöttek. A Szigetépítő Team Kft. csapatának nem kellett túlóráznia, a negyeddöntőt, az elődöntőt és a finálét imponáló, 22–10-es gólkülönbséggel teljesítette, így megnyerte a tornát, ráadásul a gólkirály is a csapat játékosa, Magyar György lett.

A nyílt kategória győztese: a Szigetépítő Team Kft. csapata. Fotó: DM

A finálék – és az Irigy Hónaljmirigy zenekar fellépése – után játszottak egy gálamérkőzést is a SZEOL öregfiúk és a Szegedi Médiaválogatott részvételével. A meccsen meglepetésre a lapunk munkatársai által is erősített Médiaválogatott kezdett jobban, a félidőben 2–0-ra vezettek. A második játékrészben a hosszabb kispaddal rendelkező SZEOL kihasználta technikai fölényét, többek között Major László hatalmas góljaival előbb fordított, majd 6–2-re meglépett. A hajrában az újságírók szépítettek, így 6–4-es SZEOL-sikerrel ért véget a meccs, amely hozott néhány valóban szép találatot is. A 20. Sziget-kupa idén is elérte célját, több száz embernek jelentett szórakozást – jövőre jöhet majd a 21. rendezvény.

Sziget-kupa, eredmények, női csoport: 1. El Clasico, 2. Szigeti boszorkák, 3. HK Pick-Mix, gólkirály: Borbélyné Maróti Andrea (El Clasico), legjobb játékos: Vass Noémi (Szigeti boszorkák), legjobb kapus: Horváth Melinda (El Clasico).

+35-ös kategória: 1. O’Neill, 2. Szitapont Bt., 3. Road House, gólkirály: Papp József (Szitapont Bt.), legjobb játékos: Juhász Lajos (Road House), legjobb kapus: Kadnár Albert (O’Neill), különdíjas: Kószó Zsolt (Vitrin Sörkert-Bokafogó).

Nyílt kategória, egyenes kiesés: Stigi Team–Esélyünk SE 3–3, Szentiván Vendéglő–Páduai Szent Antal Plébánia 4–4, Mix Faktor–Újszentiván SE 3–2, Szigetépítő Team Kft.–Csiszár FC 7–4, elődöntők: Stigi Team–Szentiván Vendéglő 7–2, Mix Faktor–Szigetépítő Team Kft. 2–9, a 3. helyért: Szentiván Vendéglő–Mix faktor 5–1, döntő: Stigi Team–Szigetépítő Team Kft. 4–6. Végeredmény: 1. Szigetépítő Team Kft., 2. Stigi Team, 3. Szentiván Vendéglő, gólkirály: Magyar György (Szigetépítő Team Kft.), legjobb játékos: Tanács Roland (Stigi Team), legjobb kapus: Barna Bence (Szentiván Vendéglő).

Itt dől el minden

Az EDF DÉMÁSZ-Szeged versenyzői a második, sorsdöntő kajak-kenu válogatón harcolhatják ki a kvalifikációt a milánói vb-re. Tovább olvasom