2016. 12. 10. szombat - Judit 0°C | 9°C

A Temesvár már túl nagy falat volt a Kecskemétnek

Kecskemét – A Nyíregyháza legyőzése után a romániai Temesvár ellen 106-98-as vereséget szenvedett a házigazda Kecskemét a Gazdavár Kupa férfi kosárlabda felkészülési tornán.
A csütörtöki nyitónap után pénteken folytatódott a Gazdavár Kupa. A délutáni mérkőzés megmutatta, hogy az újjáalakult pécsi csapat nemcsak egy jól összerakott garnitúra, hanem mentálisan is erős: újra kiélezett végjátékban diadalmaskodott Előbb a Temesvárt egy ponttal múlták felül a baranyaiak, majd pedig kettővel a Nyíregyházát, ezúttal 85-83-ra nyertek.

Az esti meccsen a házigazda Kecskemét a nyíregyháziak legyőzése után a temesváriakkal nézett farkasszemet. Sztojan Ivkovics szakmai igazgató ígéretéhez híven ismét minden játékosának lehetőséget adott a bizonyításra, a mérkőzésre nevezett keretből Marciulionis, Dale, Wittmann, Bencze, Johnson, Szabó, Will, Csorvási, Csabay, Bolics, Tóth, Dénes és Kónya egytől egyig megmutathatta, mit tud.

A találkozó forgatókönyve cseppet sem kedvezett a hírösvárosiaknak, az első (19-23), a második (47-54) és a harmadik negyed (74-85) után is a romániai együttesnek állt a zászló. A záró etapra azért odatette magát a vendéglátó a fordítás reményében. A 34. percre Csabay duplájával tizenegyről hat pontra csökkentette hátrányát a Kecskemét (83-89), időt is kért nyomban a Temesvár.

A szusszanásnyi szünet után Dzsambics gyors egymásutánban betalált a messzeségből és középtávolról is, így visszaállt az eredeti differencia (83-94). A 36. percben Marciulionis kétpontosával újra hat egységnyire olvadt a különbség (89-95). Innentől kezdve azonban a temesváriak robbantottak, elhúztak 101-89-re, végül 106-98-ra nyertek.

GAZDAVÁR KUPA, 2. JÁTÉKNAP:
Kecskemét-Temesvár 98-106 (19-23, 28-31, 27-31, 24-21)
Pécs-Nyíregyháza 85-83 (20-23, 15-15, 14-25, 26-20)

KORÁBBI EREDMÉNYEK:
Pécs-Temesvár 76-75 (9-20, 31-16, 18-19, 18-20)
Kecskemét-Nyíregyháza 103-84 (29-29, 27-21, 25-19, 22-15)

A Tóth, Póta kettős kiesett az asztalitenisz Eb-n

A címvédő Tóth Krisztina, Póta Georgina páros hét játszmában kikapott a negyeddöntőben, ezzel… Tovább olvasom