2016. 12. 07. szerda - Ambrus -5°C | 3°C

A tizenegyedik helyen zárta a 2006/2007-es évadot a Makó

A labdarúgó NB II keleti csoportjának záró, 30. fordulójában a Makó FC gólnélküli döntetlent értek el Karcagon. A zöld-sárgák a 11. helyen fejezték be a bajnokságot.
Karcag–Makó 0–0
NB II-es labdarúgó-mérkőzés, Karcag, 400 néző. Vezette: Herbály P. (Kelemen, Varga F.).
Karcag: Banó – Mitasz, Kocsis, Orosz, Ramos – Repjuk, Lajkovics, Kádár G., Kovács I. – Bogdány, Domokos. Edző: Sándor István.
Makó: Kovács K. 7 – Szaveljev 0, Mórocz 6, Béres 5, Kis K. 5 – Podonyi 5, Magyar 5, Varga R. 5, Bány 5 – Schreiber 5, Csamangó 5. Edző: Kolozsvári János.
Csere: Szaveljev helyett Szűcs D. (5) a 24., Varga R. h. Puskás (5) a szünetben, Repjuk h. Papp E. a 65., Bogdány h. Tóth L. a 71., Kovács I. h. Bodor a 75., Csamangó h. Fülöp (–) a 87. percben.
Sárga lap: Varga R. a 22., Banó a 41., Magyar a 67. percben.

Pompás idő, eredménykényszer nélküli két csapat – az ember azt gondolta volna, ebből bizony remek kis mérkőzés kerekedik ki. Nem lett az. Az okokat boncolgatva két megállapításra, pontosabban fogalmazva, feltételezésre jutottunk. A Makó esetében arról lehetett szó, hogy a biztos bennmaradás miatt már nem „haraptak" a játékosok annyira, mintha a jövőjük forgott volna kockán. A Karcagnál meg az volt a baj, hogy a meccs előtti napokban olyan híresztelések keltek lábra, mely szerint az amúgy egész évben jól teljesítő gárda pénzhiány miatt a következő kiírásban nem indulhat el az NB II-ben, de még a harmadosztályban sem... Akiket ez érintett, nyilván megdöbbentek, a semlegesek viszont még a szemöldöküket sem húzták fel: a mai magyar labdarúgásban sajnos ez egyáltalán nem szenzáció. Ideáig jutottunk.

Az imént leírtak miatt a hazaiak szépen, eredményesen akartak búcsúzni közönségüktől. Az első félidőben lényegesen jobban, agresszívebben futballoztak a vendégeknél, akik az egy héttel korábbi, a Nyíregyháza elleni bennmaradást jelentő pontszerzéskor tapasztalt csupa szív, lelkes, helyenként jó játékukat képtelenek voltak nem hogy megismételni, megközelíteni sem. Csak a szerencsének, na meg Kovács Krisztián kapus néhány bravúrt bemutató közbeavatkozásának köszönhetően úszták meg kapott gól, gólok nélkül.

A szünetben valószínűleg felemelhette a hangját Kolozsvári János edző, mert a folytatásban, ha nem is teljesen kicserélődött, de lényegesen összeszedettebb, motiváltabb, kezdeményezőbb vendégcsapatot láthattak a nézők. A karcagiak a hőségben egyre fáradtabb együttes benyomását keltették, meg talán az a kérdés is a fejükben motoszkálhatott, hogy hol, melyik gárdában folytathatják pályafutásukat. Szóval, nekidurálta magát a Makó, és bár Bány, valamint Schreiber is nagy helyzetbe került, érintetlen maradt a Karcag kapujának hálója. A játékvezető is úgy gondolhatta, nem lenne ildomos, hogy bármelyik csapat is vereséggel búcsúzna az évadtól. Ezt csak azért feltételezzük, mert Magyar lerántásáért nem fújta be a nyilvánvaló büntetőt. A legvégén még a hazaiak támadója, Domokos gurított a kapufára, és bár fogta a fejét, ez így volt igazságos. A két játékrészt „összemosva" ugyanis érdemtelen lett volna, ha bármelyik együttes győztesen ballag le a gyepről.

Kolozsvári János: – Az első félidőben tompák voltunk, ekkor kivégezhettek volna bennünket a hazaiak, a térfélcsere után viszont még a győzelemre is volt esélyünk. Sajnálnám, ha a karcagiak visszalépnének az NB II-ből.

További eredmények: Nyíregyháza–Vecsés 1–0, FTC–Baktalórántháza 0–0, Kazincbarcika–Budafok 1–2, Jászberény–Szolnok 1–2, Békéscsaba–Jászapáti 1–0, Tuzsér–Orosháza 0–3, Kecskemét–Bőcs 2–1.