2018. 11. 18. vasárnap - Jenő 0°C | 7°C Még több cikk.

A továbbjutást nem, de a győzelmet kiharcolták: MOL-PICK Szeged-THW Kiel 28-27 - galéria

Szenzációs hangulatú mérkőzésen a MOL-PICK Szeged férfi kézilabdacspata 28-27-re legyőzte a német THW Kielt a BL-nyolcaddöntőben, amellyel nem sikerült ledolgoznia az első találkozón összeszedett hétgólos hátrányát.
MOL-PICK Szeged - THW Kiel (német) 28-27 (12-13)
Férfi kézilabda VELUX EHF Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó. Szeged, újszegedi sportcsarnok 3500 néző. Vezette: Gjeding, Hansen (dánok).
MOL-PICK Szeged: Sego - Sostaric 3/1, Balogh, Skube 2, Bánhidi 2, Bodó 4, Källman 6. Csere: Sierra (kapus), Sigurmannsson 4/4, T. Petrus 2, Zubai, Gorbok, Blazevic, Srsen 3, Zsitnyikov 1, P. Rodríguez 1. Vezetőedző:  Juan Carlos Pastor.
THW Kiel: N. Landin - Vujin 6, Rahmel 2, Wiencek 9, Duvnjak, Dissinger 1, R. Santos. Csere: Wolff (kapus), L. Nilsson 1, Zarabec 1, Bilyk 7, Firnhaber, Weinhold, Ekberg. Vezetőedző: Alfred Gíslason.
Kiállítás: 8, ill. 10 perc.
Hétméteres: 7/5, ill. 1/0.
Továbbjutott: a THW Kiel, 56-50-nel.

NYILATKOZATOK

Juan Carlos Pastor, a MOL-PICK Szeged vezetőedzője: - Gratulálok a Kielnek a továbbjutáshoz. Köszönöm szépen a szurkolóinknak a hangulatot, amit teremtettek. Jól olvasható a mérkőzésképből, hogy mennyire hiányzott számunkra, hogy a négygólos előnyt elérjük a második játékrészben.  Több variácival játszottunk, kockáztattunk emberelőnyben, de nem jártunk sikerrel. A végére az volt a feladatunk, hogy megnyerjük a találkozót. Az első összecsapás volt a kulcs, jól kézilabdáztunk akkor, de végül kikaptunk hét találattal. Megmutatkozott, hogy a kieséses szakaszban háromnál több gólos hátrányból nagyon nehéz továbbjutni. Erősödött a BL, legalább tíz olyan csapat van, aki ott lehet ereje alapján a legjobb nyolc között. Nagyon jól játszották meg a beállót, vészehelyzetekben sikeresek voltak az átlövéseik is, de a meccset Landin döntötte el. Nem volt esélyünk ma a továbbjutásra. Van egy fontos tulajdonságuk a kielieknek, a győzelmi genetika, amelyet nekünk is keresni kell a jövőben. Válogatott hét következik, majd mindent megteszünk azért, hogy megnyerjük a kupát vagy a bajnokságot. Még egyszer gratulálok a Kielnek, akikkel mindkét meccset a fair play szellemében játszottuk le.

Marin Sego, a MOL-PICK Szeged játékosa: - Gratulálok a Kielnek és sok szerencsét kívánok nekik a jövőben. A 40. perc környékén volt lehetőségünk, hogy vezessünk négy góllal, azonban ezt nem tudtuk megtenni, így a győzelem maradt számunkra. A továbbjutás esélye az első mérkőzésen ment el.

Alfred Gíslason, a THW Kiel vezetőedzője: - Gratulálok a Szegednek a győzelemhez. Nehéz mérkőzésre számítottunk, de Landin parádés teljesítménye tartást adott a csapatomnak. Úgy gondolom, hogy megérdemelten jutottunk tovább.

Ole Rahmel, a THW Kiel játékosa: - Gratulálok a Szegednek a sikerhez. Tudtuk, hogy milyen pokoli hangulatba jövünk, de felkészültünk erre. Büszke vagyok rá, hogy továbbjutottunk, de csalódott vagyok, hogy nem nyertünk. Köszönjük, hogy elkísértek bennünket a szurkolóink Szegedre.

Kiesett a MOL-PICK Szeged a Bajnokok Ligájából, de szurkolói vastapssal búcsúztatják a csapatot, mert a végletekig küzdöttek, amely végül győzelmet hozott. Pacsizni a nézőkkel még Juan Carlos Pastor és Marko Krivokapics is elment, amire régen volt már példa.
Férfi kézilabda VELUX EHF Bajnokok Ligája: MOL-PICK Szeged-THW Kiel 28-27. Fotó: Karnok Csaba (galéria)
VÉGE

60. perc: Ekberg ziccerét kirúgja Sego, Thiagus indul, bevágja, 28-27.

59. perc: Källman rohan, a rövidbe dobja, 27-27.

58. perc: Landin lett a szegediek mumusa, sokadik védését mutatja be a dán világklasszis kapus.

57. perc: Bilyk óriási gólt ragaszt a jobb felső sarokba, 26-27. Skube comba sérül meg, le kell támogatni a pályáról. Landin eksztázisban, most Srsen lövését olvassa.

56. perc: Wiencek kilencedszer, 25-26. Bánhidi harcolja ki, Sostaric lövi be a hétméterest, 26-26.

55. perc: Sego véd, majd Källman indul, Landin-bravúr.

54. perc: Srsen átlövését hárítja Landin.

53. perc: Pedro a jobbszélről, oldalba lövi Landin. Wiencek egyenlít, pastor időt kér 25-25-nél.

52. perc: Blazevicset találja lábon Vujin, két perc, de erősen vitatható. Sego véd!

51. perc: Bodó-Srsen kínai, véd Landin, ütközik a horváttal, de jól vannak mindketten.

50. perc: Weinhold kiáll. Bodó bebombázza, 25-23. Zarabec, 25-24.

49. perc: indulhatnánk, de ehelyett mi kapunk belőle gólt, Wiencek, 24-23.

48. perc: Wiencek fordul le Källmanról, 23-22. Skube lehagy mindenkit a középkezdés után, 24-22.

47. perc: belül védekezés, hetest kapunk. Sigurmannsson, Landin megfogja. Nilsson a hosszúba, majd Petrus az üres kapuba, 23-21.

46. perc: Weinhold ragadja nyakon Bánhidit, két perc a "jutalma".

45. perc: Ekberg a szélről, kapufa, de Sierra beleért. Sigurmannsson labdát szerez.

44. perc: Bilyk könyörtelen emberelőnyben, 21-20. Sigurmannsson büntetőből, 22-20.

43. perc: Vujin, 21-19. Elveszik a labdát a Szegedtől a középkezdés után, nem tudni miért. Szegedi kiállítás.

42. perc: Blazevic indítja Källmant, Landin kiront, a svédé a labda, 21-18!

41. perc: Bilyk ziccerét védi Sierra, Pedro indul Petrus labdájával, 20-18.

40. perc: Bilyk bevágja, 19-18. Bodó fölé.

39. perc: másodszor kér ma időt a Kiel.

38. perc: Vujin forgácsolja szét a kapufát, majd Srsen is, de utóbbi labdáját berúgja Landin, 19-17.

37. perc: Petrus és Bilyk ütközik, utóbbit állítják ki. Srsen előtt nyílik szét a kiel fal, 18-17.

36. perc: Wiencek beállóból, 16-17. Bánhidi kap két percet. Skube cselezi be magát, 17-17.

35. perc: Vujin, majd Zsitnyikov átlövésből, 16-16.

34. perc: Bilyk veri meg Srsen lábbal, majd cunderezik, 14-15. Källman a szélről, 15-15.

33. perc: Duvnjak üt oda Bánhidinek, hétméteres és kétperces kiállítás. Sigurmannsson Wolffnak, 14-14.

32. perc: Wiencek kiszorított helyzetből, 13-14.

31. perc: a Kiel kezdi a második játékrészt. Érkezett a szegedi kapuba Sego helyére Sierra. Elveszik a labdát a játékvezetők tőlük, Kallman rohan, 13-13.
FÉLIDŐ

30. perc: Sostaric ziccerben ugrik be a szélről, de érthetetlen ok miatt fújnak a játékvezetők. Vujin bevágja, 12-13. Két másodperc, időt kér Pastor, majd Bodó kaput nem találó átlövésével zárul a játékrész.

29. perc: Bilyk a hosszú alsóba, 12-12.

28. perc: Rahmel fut be beállóba, 12-11. Zsitnyikov átlövését a kapufára rúgja Landin.

27. perc: Gorbok lövését védi Landin, de már Bánhidinél szabálytalan zárást láttak a sporik. Arcon vágták, de kemény fából faragták, folytatja!

26. perc: Zsitnyikov kínaira Sostaricsnak, magas a passz. Vujin ziccerben, megint Sego!

25. perc: Wiencek a hatoson belül futott át, megkapja a Szeged a labdát!

24. perc: labdát szerzünk, de visszafújják, mondván, hogy Wiencek kezére csaptak. Időt kér Gíslason. Bilyk, 11-10. Zsitnyikov labdájából Bánhidi, 12-10. Sego véd ziccereket! De eladjuk. Hihetetlen!

23. perc: Srsen talpról, 11-9.

22. perc: Zarabec tör be, de a saját csapattársa miatt nem tud lőni, Dissinger így messziről talpről teszi meg, de fölé.

21. perc: Sego a keresztlécre tolja Vujin lövését, Bodó rendezetlen fal ellen cselez és szerez gólt, 10-9!

20. perc: Wiencek a szaggatott vonról cselezi be magát Bodón, 9-9.

19. perc: Wiencek megy bele Sigurmannssonba, Petrus indítja Skubét, de borzalmasan, jöhet a Kiel ismét.

18. perc: Landin véd. Dissinger ziccerét védi Sego, Källman rendezetlen fal ellen, 9-8 ide!

17. perc: Sostaric az üres kapuba, 8-7. Bilyk első labdaérintése góllal zárul, 8-8.

16. perc: Blazevic szabálytalan Vujinnal szemben, de gól, megadják, és még két perc is... Bodó ad nagy labdát Bánhidinek, Duvnjak lerántja, de gól, itt is jön a két perc, 7-7.

15. perc: Sostaric vesztett labdát szed össze, Bánhidi gólt szerez, de visszafújják a sporik... Hétméteres! Wolff érkezik a kieli kapuba, Sigurmannsson a jobboldali kapufára pattintja a labdát.

14. perc: Wiencek emeli át Segót, 6-6.

13. perc: Zarabec labdája rossz a beállónak, Sego indítja Källmant, ráncigálják, de belövi, 6-5.

12. perc: Balogh lő tisztán, mellé.

11. perc: Dissinger távolról, 5-4. Passzívnál eladjuk, Rahmeil indul, 5-5.

10. perc: Bodó talpról, blokkolják.

9. perc: Vujin akcióból már nem hibázik, 5-3.

8. perc: Sostaric belül védekezik Sostariccsal szemben. Hetes, Vujin lövését védi Sego! Bodó cselez, 5-2.

7. perc: Vujin lövését blokkoljuk, Sostaric indítja Källmant, megfogják, de előbbi rohan, így betalál, 4-2.

6. perc: Skube zár Bodónak, aki bepattintja a labdát Landin lábai között, 3-2.

5. perc: Vujin bevágja, 2-2.

4. perc: elszórjuk a labdát, de rossz az indításuk. Újabb büntetőt, ezúttal Gorbok harcolja ki. Sigurmannsson Landin feje fölött, 2-1.

3. perc: Bodó az első védekezésnél rögtön kiáll két percre. Óriási fújjolás közben támad a Kiel. Wiencek beálllóból, 1-1.

2. perc: hosszú első támadás végén Landin lövi mellkason Balogh, marad a labda nálunk. Bánhidi kiharcolja, Sigurmannsson értékesíti a hetest, 1-0.

1. perc: a Szeged kezdi a mérkőzést.

16.58: az EHF himnuszát követően kezdődhet az összecsapás!

16.56: csend közepette érkezik a pályára a Kiel, de Marko Vujin, az egykori veszprémi jobbátlövőt kifütyülik a szurkolók, majd a MOL-PICK Szeged kézilabdásai Jonas Källman vezetésével jönnek egyenként, nagyszerű hangulatban.

16.54: másodperceken keresztül kezdődik a bemutatás, a zene elhalkult, a szurkolók rákezdtek. "PICK Szeged, PICK Szeged!"

16.50: egyik csapat jáátékoskerete sem változott az első mérkőzéshez képest, így a hazaiak Matej Gabert, míg a vendégek René Toft Hansent kénytelenek nélkülözni.

16.45: egy jó ügy mögé álltak be a szegedi szurkolók. Egy integrált szegedi játszótér létrehozásában segít a CSAK ELŐRE a Szegedi Kézilabdáért Egyesület. Közös fotót készítettek, molinójukon ez állt: "Csak előre szuperhősök!".

16.40: még húsz perc van a mérkőzés kezdetét jelző sípszóig, azonban már a lelátón az ülőhelyek nyolcvan százalékát elfoglalták a szurkolók. Vendégszimpatizánsok is érkeztek, mintegy húsz-harminc fő.

16.30: üdvözöljük olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból. Fél óra múlva kezdődik a csata, amely arról dönt, hogy a MOL-PICK Szeged vagy a THW Kiel jut a BL-negyeddöntőbe. Nincsenek könnyű helyzetben Bánhidi Bencéék, de olyan nincs, hogy lehetetlen! Hajrá Szeged!
Korábban:

„Olyan nincs, hogy lehetetlen! Nekik megyünk! Ezerrel, a szurkolóinkkal közösen – mondta a péntek délelőtti edzés közben Zubai Szabolcs, a MOL-PICK Szeged férfi kézilabdacsapatának játékosa.

Komoly, hétgólos hátrányba (29–22) került a magyar együttes Németországban, a THW Kiel otthonában. Jelen helyzetben még mindig azzal foglalkozni, hogy mit rontott el a Pastor-alakulat, felesleges, mert ez már a múlt.

Ahogy a THW nyerni tudott ilyen különbséggel, miért ne sikerülhetne a Szegednek is. Az újszegedi sportcsarnok egy igazi katlan, ehhez a hangulathoz nincsenek hozzászokva az ellenfelek. Most is telt ház lesz – 14 órakor nyit a pénztár, állójegy még kapható –, a kékhívek pedig már napok óta a Facebook-oldalaikon megváltoztatták a profilképüket, amely egy nagy nyolcas szimbolizált. Ez a hátrány ledolgozását és a nyolc közé jutást jelenti.

Meccslázban égnek a kékhívek is. A játékosok is érzik a meccs fontosságát. Az említett edzésen Balogh Zsolt parádésan pörgetett be egy labdát Bánhidi Bencének, aki a felső sarokba bombázta a labdát. Mindenki tapsolt: játékos, edző, gyúró. Ez pedig egy fontos jel egy nagy meccs előtt.

Bodó Richárd, a PICK válogatott átlövője is ezt emelte ki.
Thiagus Petrustól (balra) és Ivan Srsentől kemény védekezés kell a Kiel ellen. Fotó: thw kiel
– A Kiellel fekszünk, a Kiellel kelünk. Az első meccs óta csak a visszavágóra készülünk. Pontosan, precízen kell játszanunk, ha leszűkítjük a hibáinkat, akkor nem lehetetlen küldetés a továbbjutás kiharcolása. Együtt vagyunk, ez minden helyzetben fontos. Tudjuk, hogy egy komoly és nagy hagyományokkal rendelkező ellenfél a THW, de itt most nem lesz kegyelem. Megyünk előre, csak előre!

A csapatból mindenki egészséges, Matej Gaber is elkezdte az edzéseket, de a szlovén beállós még nincs olyan állapotban, hogy bevethető legyen, így minden valószínűség szerint az első meccsen szerepelt keret veszi fel a küzdelmet.

A Kiel azóta nyert a Löwen (27–22) és a Gummersbach (29–23) ellen is, így remek formában érkezik a visszavágóra. Az biztos, hogy sokat nem tudtak a szegedi összecsapásra készülni, hiszen utóbbi meccset csütörtök este játszották.
Várakozás
Stefán Rafn SIGURMANNSSON,a MOL-PICK Szeged játékosa
– Egy nagyon jó meccset kell játszanunk. Koncentráltnak kell lennünk hatvan percen át, és megpróbálni minél több góllal nyerni ahhoz, hogy elérjük a célunkat, a továbbjutást. Mindig óriási szükségünk van a szurkolóinkra, így van ez most is. Nagyon sokat segítenek nekünk, fontosak számunkra. Csak úgy tudunk győzni, ha együtt van mindenki, a csapat és a szurkolók egyaránt. Ez a kulcsa az egésznek, hogy mi játszunk, ők pedig szurkolnak végig. Csak így sikerülhet nyernünk nyolc góllal.

Középpontban: Pellei Frank, a Metalcom-Szentes játékosa

A Metalcom-Szentes OB I-es férfi vízilabdacsapata szomorú időszakon van túl, hiszen zsinórban három vereséget szenvedett a középszakaszban. Tovább olvasom