2018. 10. 23. kedd - Gyöngyi 7°C | 15°C Még több cikk.

A válogatott utolsó lett

A magyar férfi kézilabda-válogatott az első játéknapon egygólos (28–27) győzelmet aratott Izland ellen, a norvégiai Posten-kupán azonban két vereség következett: a házigazdáktól 35–29-re, míg a nem Eb-résztvevő portugáloktól 27–19-re maradt alul. Ezzel Magyarország a negyedik lett.
A norvégiai Posten-kupa második fordulójában hatgólos (35–29) vereséget szenvedett a magyar férfi kézilabda-válogatott a házigazdáktól a csütörtökön kezdődő Európa-bajnokságra készülő csapatok tornáján.

Ilyés (balról) és Herbert nem bírt a portugálokkal Fotó: MTI

A félidőben (17–16), sőt a második játékrész közepén is (43. perc: 22–21) még vezetett Skaliczky László gárdája, a hajrában azonban a norvégok megkapták a két dán játékvezetőtől azt a segítséget – rendre emberhátrányban játszott a magyar válogatott –, amellyel végül sima házigazdasiker született. A kapuban végig a Pick Szeged csapatkapitánya, Puljezevics Nenad állt, s nem rajta múlott a vereség.

A magyar eredmények

Norvégia–Magyarország 35–29 (16–17). Magyarország: Puljezevics – Iváncsik T. 3, Nagy 3, Eklemovics 2, Gál 4, Ilyés 3, Iváncsik G 7 (4). Csere: Mikler (kapus), Grebenár, Császár 3, Laluska 2, Herbert, Törő, Gulyás 1, Mocsai 1 (1). Izland–Portugália 32–27 (13–9). Portugália–Magyarország 27–19 (14–9).
A torna végeredménye: 1. Norvégia, 2. Izland, 3. Portugália, 4. Magyarország.
A torna befejező napján a még nyeretlen Portugália volt az ellenfele Herbertéknek. A szegedi kézilabdás védekezésben végig játszott. A magyar gárda 5–0-s előnyt adott ellenfelének. Aztán Skaliczki mester időt kért, s úgy tűnt, hogy rendet tudott tenni a fejekben, hiszen 9–8-ra feljöttek Nagy Lászlóék. Itt azonban el is fogyott a tudomány, s a félidőben ismét tisztes távolság (14–9) alakult ki a két válogatott között – természetesen nem a magyarok javára. A második játékrész elején sem találta meg a saját ritmusát a magyar válogatott. A játékrész közepén aztán megkezdte a felzárkózást, 18–15, azonban tiszavirág-életűnek bizonyult a magyar fellángolás, hiszen tíz perccel a találkozó befejezése előtt ismét hattal (21–15) vezettek a portugálok. A hajrában a portugálok végleg megroppantották a gyenge napot kifogó riválist, már nem volt lehetőség a fordításra, vereségével a magyar csapat a negyedik helyen végzett. Ez azért is ciki, mert a portugálok nem tudták kivívni az Eb-szereplés jogát...

A kapitány úgy döntött, hogy a sérüléssel bajlódó Puljezevics csak a kispadon foglal helyet, de nem kap játéklehetőséget. Laluska is csak csereként szerepelt. A Skaliczky-együttes hétfőn Bergenbe repül, és ott kezdi majd meg csütörtökön az Eb-t, a spanyolok ellen.

Vásárhelyi vereség az évnyitón

Az ASA-HNKC NB I-es női kézilabdacsapata vereséggel kezdte az évet, Fehérváron 30–25-re kapott… Tovább olvasom