2018. 09. 20. csütörtök - Friderika 17°C | 28°C Még több cikk.

A vásárhelyi mumus neve: Vasas

Már a kissé foghíjas lelátó is kiürült, amikor a HNKC SE játékosai még mindig a parketten ücsörögtek. Csöndben. Volt mit átgondolniuk, óriási lehetőséget szalasztottak el – nyerhető meccs csúszott ki a kezükből.
HNKC SE - Vasas 32-34 (17-17)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Vásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Dobrovics, Tájok.
HNKC SE: Körmöczi – Mucsi 4, NYIKOLAJENKO 12 (3), Wolf 6 (2), Gaál 2, Jenőfi 3, Ancsin 4. Csere: Scholtz (kapus), Jókai, Sipos 1, Bloj. Edző: Buday Ferenc.
Vasas SC: Triffa – Berta 1, Ábrahám, Moszkovaja 2, TOMORI 6, Gabnai, Gorova 3 (1). Csere: Tóthova (kapus), ŐRI A 11 (9), SZILÁGYI 6, Simon 1, BLASKOVITS 4. Edző: Mocsai Lajos.
Kiállítások: 8, ill. 14 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 10/10.
Az eredmény alakulása, 5. perc: 3–2, 7. p.: 4–5, 13. p.: 6–9, 16. p.: 7–10, 26. p.: 15–16, 33. p.: 19–18, 37. p.: 21–23, 45. p.: 22–27, 53. p.: 29–29, 56. p.: 29–31, 60. p.: 31–34.

Fotó: Tésik Attila
– Mennyi lett a Veszprém–Montpellier mérkőzés végeredménye? – tudakolta a meccs előtt Buday Ferenc, a HNKC SE vezetőedzője. – Daniék nyertek 27–22-re, és elődöntősök? Az jó, mert megbeszéltük, hogy ezen a hétvégén mindketten sikeresek leszünk. Most már rajtunk a sor.

Első félidő

Az összecsapás első percei az egyezség szerint alakultak: 4–3-ra vezetett a hazai együttes. Ezt követően fordult a kocka, és Gorova találata már az 5–4-es Vasas-előnyt jelentette. Triffa jól védett, Körmöczi azonban nem nagyon állta útját egy lövésnek sem, így a különbség fokozatosan tovább nőtt a két gárda között, 7–10. Ha Arany János ma alkotna, és a szombati meccs alapján próbálna hőskölteményt faragni – nehéz dolga lenne... –, akkor azt vetette volna papírra, hogy „egy, csak egy leány van talpon a vidéken". Ez pedig Olga Nyikolajenko, aki az első harminc percben a vállán vitte csapatát, kilenc gólt szerezve. Igaz, a másik oldalon Tomori is szépen termelt – hiába kísérte mindenhová Jókai.

Tizenkettő, mégsem tucat

Nem kellett nagyítóval keresni a hazai csapat legjobbját, egyértelmű volt, hogy az ukrán jobbátlövőnek, Olga Nyikolajenkónak jár a pálma. Az első félidőben kilencszer, a másodikban háromszor volt eredményes, tizenkét gólt szerzett, de ezt mégsem lehet „tucatteljesítménynek" nevezni. A gólokon kívül még látványos passzokkal is észrevétette magát.

Második félidő

A szünet utáni első három percben fordítottak a kék-sárgák (19–18), de a Vasas kisvártatva ismét magához ragadta a kezdeményezést. Őri A., Szilágyi és a már említett Tomori vezérletével fordított, és tetemes, ötgólos előnyre tett szert a fővárosi alakulat. Ekkor már kevesen reménykedtek akár a pontszerzésben is, de a picit koncentráltabb védekezés, az ellenfél technikai hibái, valamint a csereként beállt Scholtz néhány védése ismét szorossá tette a partit, 29–29. A hajrára beállt Blaskovitsot nem tudták tartani a házigazdák, így szinte egyedül nyerte meg a Vasasnak – amely idén harmadszor nyert a HNKC ellen – a fontos mérkőzést. A felfokozott hangulatra jellemző, hogy Moszkovaja szándékos ütésért azonnal piros lapot kapott a bírópárostól.

Csendben

Már a kissé foghíjas lelátó is kiürült, amikor a HNKC SE játékosai még mindig a parketten ücsörögtek. Csöndben. Volt mit átgondolniuk, óriási lehetőséget szalasztottak el – nyerhető meccs csúszott ki a kezükből. Lehet, hogy még nagyon fog hiányozni ez a két pont a nyolc közé kerüléshez. A csalódott B-közép nem a lányokat bántotta, tehetetlen dühében az ellenfél edzőjét, Mocsai Lajost „találta" meg – kár volt. Remélhetőleg a Vác elleni partit követően már nem a rivális szapulásával kell foglalkozniuk.

Buday Ferenc: – A több jó egyéni teljesítmény döntött a Vasas javára. Védekezésben jóval többet kellett volna nyújtanunk.

Pick K. O. a Nyíregyházának

Az ősszel nagyon gyenge teljesítménnyel, csak 22–18-ra nyert a Pick Szeged Nyíregyházán.… Tovább olvasom