2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 8°C

A vége lett igazán izgalmas: Pick-Nantes 28-27

A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata végig biztosan vezetett a francia HBC Nantes ellen az EHF-kupában, ám a vége izgalmas lett.
Pick Szeged-HBC Nantes (francia) 28-27 (18-13)
Férfi kézilabda EHF-kupa, C csoport. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 2800 néző. Vezette: Kouzs, Zsoba (ukránok).
Pick Szeged: Mikler - Laszica 1, BALOGH 6/2, LARHOLM 7/3, Zubai 2, Ilyés 2, KÄLLMAN 5. Csere: Tatai (kapus), Blazevic, Mindegía, PRCE 4, Vranjes 1, Vadkerti, Ancsin, Gidai. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
HBC Nantes: Skof - CAMARERO 7, Maqueda 3, Gharbi, Feliho, CLAIRE 5, RIVERA 6/3. Csere: Maggaiez (kapus), Vujics, Nyateu, Sayad 1, JONSSON 4, Garcia 1, Toumi. Vezetőedző: Thierry Anti.
Hétméteres: 7/5, illetve 4/3.
Kiállítás: 8, illetve 8 perc.
Kizárva: Vranjes (50. perc).

Ilyés Ferenc nyilatkozata.

Juan Carlos Pastor, a Pick Szeged vezetőedzője: - Kiválóan kezdtünk, ám sajnos a második félidőben visszahoztuk ellenfelünket. Kulcsmomentum volt Vranjes piros lapja, ezt jól használta ki a Nantes. A legfontosabb a győzelem, mostantól pedig a svédországi összecsapásra készülünk.

Thierry Anti, a Nantes vezetőedzője: - Nehézzé tettük a meccset magunknak azzal, hogy rosszul kezdtünk, és hátrányba kerültünk. Taktikai változtatásokkal és cserékkel próbáltunk változtatni, de volt olyan pillanat, amikor azt hittem, teljesen összeomlunk. Entrerrios nem léphetett pályára, Maqueda pedig nem először maradt el a tudásától a szezonban, ezek is hozzájárultak a vereséghez.

Balogh Zsolt, a Pick Szeged válogatott átlövője: - Döcögős volt a vége, ezt sajnálom, ám a sikernek örülök. Nem a legjobb ilyen korai időpontban játszani, de szerencsére tudtuk ezt kezelni. A svéd Kristianstadot nem ismerem, ám itt nincsenek gyenge csapatok, így biztosan nehéz meccs vár ránk idegenben a jövő héten. Azon leszünk, hogy továbbra is megtartsuk a győzelmi sorozatunkat.

Valero Rivera, a Nantes spanyol válogatott légiósa: - Álmosan játszottunk a meccs elején, a Pick pedig meglepett minket, és elhúzott. Szegeden nehéz játszani a szurkolók miatt, úgy gondolom, megtettük, amit lehetett, ám nem tudtunk pontot szerezni.

60. perc: a szegedi szurkolók egy Nyugodj békében, KEB! feliratú molinót feszítettek ki, Karl Erik Böhnre, a magyar női válogatott kapitányára elmékezve. Betalál a Nantes, 22 másodperc, és mi támadunk 28-27-nél. Jönne egy nantes-i kiállítás, de hamarabb kértünk időt, így maradhat a francia a pályán. 16 másodperc. Zubai ellen szabálytalankodnak. 4 másodperc. Vége! Mindegía gólja már időn túl érkezik, de nincs is jelentősége. Nyert a Pick Szeged, a végére izgalmassá váló meccsen.

A vége lett igazán izgalmas: Pick-Nantes 28-27. Fotó: Karnok Csaba (galéria)

59. perc: francia hetes. Jön Tatai, kivédi, de a kipattanóból már betalál Rivera 28-26.

58. perc: Mindegía harcol ki hetest, amit Balogh lő be 28-25. Mikler bravúrja!

57. perc: nincs még vége: Jonsson gólja után 27-25.

56. perc: Maqueda átlövésből 27-24. Mikler helyén Vadkerti megkülönböztető mezben, az emberhátrány idején.

55. perc: Pastor egy kisebb sprint után kér időt a zöld, T betűs lapocskával. Ancsin kap két percet.

54. perc: Camarero indulásból 27-23. Zubai ellen szabálytalankodtak, de nem fújtak a sporik.

53. perc: jó a szegedi védekezés.

52. perc: Camarero 26-22. Mindegía szolgálja ki Källmant 27-22.

51. perc: Claire Mikler lábai között 25-21. Prce gólja, parádé 26-21.

50. perc: Ancsin lő, Skof véd. Vranjes és Feliho akad össze, a földre kerülnek, kisebb hírig körülöttük, majd egy pároskiállítás. Vranjes piros lapja.

49. perc: sérülése után visszatér a Pickbe Ancsin Gábor. Prce ejtésből talál be 25-20.

48. perc: Mikler fog ki egy cunderen.

47. perc: Balogh lövését védi Skof.

46. perc: Camarero most átlövésből eredményes 24-20.

45. perc: Källman és Prce beszélik meg a védekezést. Claire 24-19.

44. perc: Maqueda a mai viselkedése alapján nem lesz Szeged díszpolgára... Pastor időt kér.

43. perc: Larholm saját kipattanóját dobja be egy cunderrel, a meccs gólja eddig 24-18.

42. perc: Larholmon löknek egyet.

41. perc: zúg a Pick Szeged! Pick Szeged! a sporiban.

40. perc: Laszica most nem ront 23-18. Megint öt a különbség.

39. perc: Balogh Zsolt hetese 22-18.

38. perc: Källman kapufája, Maqueda gólja 21-18.

37. perc: Laszica elrontja a ziccert, Camarero nem 21-17.

36. perc: Rubio Garcia 20-16. Larholm az egekig ugrik, onnan vágja be 21-16.

35. perc: Ilyéssel bánnak keményen a francia falban. Egy hatalmas góllal vesz revánsot 20-15.

34. perc: Rivera Csikar-szögből lő gólt 19-15.

33. perc: Källman negyedszer, nem rossz bemutatkozás 19-14.

32. perc: Jonsson hatalmas kapufája után Claire lövése már gólt ér 18-14.

31. perc: sérüléssel kezdünk, lent marad egy francia.

Félidő.

30. perc: Ilyés lövése gyenge, de a kipattanót Källman bevágja 17-13. Maqueda egy a birkózásból ismert mozdulattal viszi földre Mindegíát. Bravó! Ugyanazt eladjuk, mint Csurgón a hajrában: az utolsó pillanatban Baloghnak csinálnak helyet, aki a jobb alsóba lő! 18-13 a félidő.

29. perc: Skof védi Larholm hetesét. Szép akció végén Jonsson eredményes 16-13.

28. perc: nincs passzív, támadhat a Nantes, Prce kap két percet. Hetes jön, Tatai a kapuban, Rivera neki is bedobja 16-12.

27. perc: Maqueda üt oda Prcének, csak két percet kap. Bosnyák összjáték, Prce dobat gólt Vranjessel 16-11.

26. perc: Jonsson megint 15-11. Szegedi időkérés.

25. perc: Rivera indulásból 14-9. Balogh, majd Maqueda 15-10.

24. perc: jó ég, Prce mekkorát tud lőni. Ez is bent 14-7. Jonsson válaszolt 14-8.

23. perc: Källman ziccere is remek 13-6. Rivera hetese 13-7. Vadkerti a pályán.

22. perc: Balogh, micsoda gól! A földre pattintott, Maggaiez azt sem tudta, hol van 12-6.

21. perc: Larholm nem ijedős, megint odaáll a heteshez, és be is dobja 11-6.

20. perc: Sayad góljával 11-6.

19. perc: Balogh Zsolt harcol ki hetest. Hopp, kicsit elkiabáltuk, Larholm most mellédob egy hetest. Pályán Nikola Prce. Mikler véd. Prce elindul - ez pedig nem jelentket mást, mint egy halatmas gólt 10-5.

18. perc: Blazevic gólját érvénytelenítik - jogosan - belemenés miatt. Az egyik fracia ütközik Skof kapussal, ápolás. Skofot le is kell cserélni, Maggaiez jön helyette.

17. perc: Larholm kíméletlen ítélet-végrehajtó, bevágja a második hetesét is 9-5.

16. perc: Camarero megint átejti Miklert 8-5. Mindegía a pályán.

15. perc: Claire indulásból 8-4.

14. perc: Zubainak hosszú a bejátszás.

13. perc: Mikler a bal térdével véd egy ziccert!

12. perc: Ilyés labdát szerez, Larholm végigrohan, már 8-3. Francia időkérés.

11. perc: Nyateut kiállítják, Ilyés kihasználja az emberfórt 7-3.

10. perc: Camarerónak jó keze van, a szélről ejti át Miklert 5-3. Källman első gólja hazai pályán 6-3.

9. perc: Maqueda kap két percet. Blazevicet is kiküldik, két kézzel lökött.

8. perc: Camarero a szélről, majd Ilyés bombája 5-2.

7. perc: Larholm kapufája után Zubai vágja be a kipattanót 4-1.

6. perc: ismét nem jutnak lövésig a franciák.

5. perc: hetesből talál be a Nantes, Rivera a gólszerző 3-1.

4. perc: Balogh lövése a földre csücsülő Skof felett pattan be 3-0.

3. perc: megint jó a szegedi blokk! Jól védekezünk.

2. perc: szegedi hetes, Larholm bevágja 2-0.

1. perc: Larholm ott folytatja, ahol Csurgón abbahagyta, góljával vezetünk 1-0.

12.30: Mikler Roland kapja meg a 2013 legjobb magyar kapusának járó elismerését. Kezdődhet a meccs!

12.29: először lép pályára a Pick mezében hazai pályán a svéd klasszis. Jonas Källman. Kiváncsiak leszünk rá, mit tud az olimpiai ezüstérmes!

12.28: egyelőre még van pár üres szék, de még mindig jönnek fel az emberek a földszintről. Háromezren már most vannak a lelátón.

12.26: a találkozón ukrán játékvezetők, Kouzs és Zsoba közreműködnek. Kezdődik a csaopatok bemutatása.

12.19: a C csoport tegnapi nyitómeccsén a szlovák Tatran Presov 37-30-ra győzte le a svéd Kristianstadot. A másik magyar csapat, a Csurgó 28-19-re kapott ki az Ademar Leóntól.

12.10: a nantes-i csapat cseppet sem kutyaütő, komoly kézilabdások vannak a keretben. Íme: 3 Toumi, 4 Vujics, 5 Gharbi, 6 Claire, 7 Rivera, 8 Nyateu, 9 Camarero,  10 Jonsson, 11 Sayad, 12 Maggaiez, 13 Feliho, Garcia Rubio, 16 Skof, 19 Maqueda.

12.02: nézzük a Pick keretét: 5 Mindegía, 7 Vadkerti, 8 Källman, 10 Larholm, 11 Gidai, 12 Tatai, 14 Prce, 16 Mikler, 17 Zubai, 18 Ilyés, 19 Balogh, 21 Blazevic, 24 Czina, 34 Laszica, 77 Vranjes, 90 Ancsin.

Elkékült a spori.

11.55: megjött a Pick, kezdik a melegítést! Zene és dobolás fogadja a csapatot!

11.48: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. Jó ránézni a pályára: a BL-meccseken megszokott kék borítást helyeztek el az újszegedi sportcsarnokban. Kezdődhet tehát az EHF-kupa csoportköre: "elkékülni", vigyázz, rajt!

Nagy csata, nem mindennapi ütközet várható vasárnap 12.30-kor a Pick Szeged–HBC Nantes EHF-kupa-mérkőzésen. Két remek játékosállománnyal rendelkező alakulat néz majd egymással farkasszemet a C csoport nyitómeccsén. A Pick ellenfele csütörtök este hazai pályán – 5000 néző volt a meccsen – a francia bajnokságban 29–29-es döntetlent játszott a Montpellier ellen. Több ismert játékosa van, elég csak megemlíteni a dániai Eb-n bronzérmes spanyol válogatott játékosokat, Rivérát, Entrerriost és Maquedát. A szlovén válogatott kapus, Gorazd Skof is ismerős lehet a drukkereknek.

– Kemény meccs lesz, remek játékosok alkotják riválisunk keretét. Nekünk azonban hazai pályán senkitől sem szabad félnünk. Itthon bárkit, bármilyen jó csapatot képesek vagyunk legyőzni. Most is ez a célunk, egy sikeres, jó rajt az EHF-kupában – kezdte a beszélgetést a Pick Szeged nagy harcosa, a magyar válogatott beállós, Zubai Szabolcs.

Zubai Szabolcs a Pick egyik legnagyobb erőssége. A válogatott beállós ismét kemény őrizetre számíthat a Nantes elleni meccsen. Fotó: Schmidt Andrea

Eddig húsz meccset játszott az EHF-kupában a Pick, 13-at megnyert, hétszer szenvedett vereséget. 549 gólt szerzett a szegedi együttes, az ellenfelek 495-ször találtak a magyar csapat hálójába. A Nantes ellen még nem játszott a Pick, premier lesz a meccs.

A Nantes kerete

A francia csapat kerete – a nem jelölt játékosok franciák: Feliho, Maggaiez, Toumi, Gharbi (mindhárom tunéziai), A. Claire, Nyateu, Rivera, García, Maqueda, Entrerrios (mind a négyen spanyolok), Vujic (horvát), Camarero, Skof (szlovén), Jonsson (izlandi), Sayad.

– Főként a védekezéssel adódtak problémáink Csurgón. Ez nem működött a meccsen, ilyen hibát nem véthetünk a francia csapat ellen. Nyertünk, egy kiélezett meccsen sikerült szerdán este megszerezni a két pontot. Ez hatalmas motivációt jelent, talán nem mondok újat senkinek sem, hiszen mindenki tudja, csak a győzelmet tudom a Nantes ellen elképzelni – folytatta a gondolatot a mezőkövesdi születésű kézilabdázó.

A drukkerek is izgalommal várják a meccset, Juan Carlos Pastor együttese kőkemény csoportba került.

A négyes tagja még a svéd Kristianstad – jövő szerdán 19 órakor idegenben éppen velük játszik majd a Pick – és a szlovák Tatran Preąov. A csoportból az első biztos továbbjut a legjobb nyolc közé, míg a négy négyes csoportnak a legjobb három második helyezettje folytathatja majd a küzdelmet – a Füchse Berlin a négyes döntő rendezője, így ha továbbjutó helyen végez, amelyre minden esélye megvan, akkor biztos résztvevője a Final Four-nak. Ancsin Gábor a keretben lesz, Mindegía bokasérülése is rendbe jött, csak Parrondo és Kekezovics hiányzik majd.

– Két remek képességű játékost igazoltunk az elmúlt időszakban. Mindketten jól megtermett kézilabdások, ha valaki most ránéz a védőfalunkra, akkor azt látja, hogy egy komoly „lánchegységgel" rendelkezünk. Persze, Prcének és Källmannak még meg kell ismerni a csapatot, mivel azonban Pastor mester jól ismeri őket, így gyorsan megy majd a beépítésük. Mint mindig, most is nagy szükségünk lesz a drukkereinkre, velük kiharcolhatjuk a győzelmet, ami további lendületet ad a folytatáshoz – zárta a mondandóját Zubai Szabolcs.

EHF-kupa számokban

A Pick Szeged eddigi eredményei az EHF-kupában. 1994–1995: Nicosia (ciprusi)–Pick Szeged 18–23, Pick Szeged–Nicosia 30–17, Pick Szeged–Montpellier (francia) 27–24, Montpellier–Pick Szeged 22–20, Cseljabinszk (orosz)–Pick Szeged 23–21, Pick Szeged–Cseljabinszk 27–25. 1999–2000: Pick Szeged–Alingsas (svéd) 33–20, Alingsas–Pick Szeged 26–24, Pick Szeged–Viking Stavanger (norvég) 31–29, Viking Stavanger–Pick Szeged 27–25. 2000–2001: Pick Szeged–Besiktas (török) 34–24, Besiktas–Pick Szeged 27–35, Pick Szeged–CSZKA Moszkva (orosz) 26–19, CSZKA Moszkva–Pick Szeged 28–23, Pick Szeged–Bidasoa Irun (spanyol) 28–27, Bidasoa Irun–Pick Szeged 26–23. 2001–2002: Galdar (spanyol)–Pick Szeged 36–30, Pick Szeged–Galdar 33–28. 2013–2014: Benfica (portugál)–Pick Szeged 24–25, Pick Szeged–Benfica 31–25.

Az EHF-kupa szegedi házi góllistája

Bajusz Sándor 94, Buday Dániel 54, Eklemovics Nikola 53, Bartók Csaba 35, Bécsi János 33, Berta Róbert 29, Nagy László 28, Mezei Richárd 22, Sándor István 22, Avar György 18, Balogh Zsolt 17, Oszlánczi András 17, Doros Ákos 14, Borsodi Péter 13, Rosta István 12, Szotyori István 12, Jonas Larholm 10, Németh Attila 10, Zubai Szabolcs 7, Grőber Mátyás 6, Laluska Balázs 6, Fero Sulc 5, Roberto Parrondo 5, Niko Mindegía 5, Csavar Zoltán 4, Dobos László 4, Vladan Matics 3, Adrian Szenics 3, Ancsin Gábor 2, Alen Blazevic 2, Kekezovics Marinko 1, Ilyés Ferenc 1, Vadkerti Attila 1, Ogjnen Kajganics 1 gól.

A Szurkoló hangja

Kíváncsiak voltunk, hogy mit várnak a szurkolók a Pick Szeged Nantes elleni meccsétől. A csapat Facebook-oldalán – már 23 ezres a Pick-tábor – tettük fel a kérdést a találkozóval kapcsolatosan.

Attila: – Egyértelmű, hogy győzelmet! Itthon bármire képes a csapat, de mindenki tudja, hogy nehéz meccs lesz. Egy Veszprém elleni teljesítménnyel kiegyeznék.

Dezső: – Nagyon kell a győzelem, hiszen a mi csoportunk a „halálcsoport". Úgy gondolom, hogy e két csapat között dől majd el az első hely sorsa.

Robi: – Én két dologban bízok: a csapat szívében, és Pastor mester furfangjában.

Béla: – Nagyon kiélezett, kemény meccset, remélhetőleg 1-2 gólos szegedi sikerrel.

Teke: a Fradi is 1:7-re jött

A férfi tekecsapat szuperliga 15. fordulójában több érdekes és izgalmas párharcot hozott az éllovas… Tovább olvasom