2017. 05. 27. szombat - Hella 14°C | 24°C Még több cikk.

A végére belejöttek: Szedeák-Jászberény 88-75

Remek negyedik negyedének köszönhetően nyert a Szedeák a Jászberény ellen. (képgaléria)

Naturtex-SZTE-Szedeák-Jászberény 88-75 (20-21, 20-20, 21-17, 27-17)
Férfi kosárlabda NB I A csoport. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Kapitány, Jakab, Jurák.

Szedeák:
VIDA 12, GURLEY 20/6, KISS ZS. 15/15, Dukics 6, CSORVÁSI 26. Csere: Csorvási L. 3/3, Tanács 6, Wirth. Vezetőedző: Molnár József.

Jászberény:
RAKICS 21/6, Soós 5/3, Markovics 10, DRAMICSANIN 17/3, Horti 12. Csere: Török 4, Szabó P. 4, Madár, László 2. Vezetőedző: Földi Sándor.

Kipontozódott:
Hprti (39.), Dukics (40.).

Molnár József: - Kőkemény csapat a Jászberény, erre is készültünk, ezért nagy dolog a győzelem. Aki pályára került, hozzá tudott tenni a játékunkhoz, közösen értük el a győzelmet. Fontos volt, hogy tízpontos hátrányból is vissza tudtunk jönni a meccsbe, és hogy a végén jól bírtuk erővel. Gilchrist bokasérülése ellenére akart játszani, de nem lett volna százszázalékos. Remélem, nem súlyos a sérülése.

Földi Sándor: - Jól kezdtünk, de a csapatjátékunk szétesett, eladtuk a tízpontos előnyünket. Fordulás után az öltözőben maradtunk, rosszul védekeztünk. Kiss Zsolt a tripláival a hátán vitte a Szegedet, Csorvási Milánnal pedig a palánk alatt nem bírtunk. Nem csapatként játszottunk, sokat egyénieskedtünk, ez lett az eredménye.

A végére belejött a Szedeák. Fotó: Frank Yvette (képgaléria)

IV. negyed (88-75)

10. perc: Kiss Zsolt varázslatosan játszik 84-73. Csorvási 86-73. Dukics kipontozódik. Gurley 88-73. Dramicsanin 88-75. Vége. A szezon harmaidk győzelme.

9. perc: Dukics remek asszisztja után Csorvási 79-71. Gurley is emberről dobja be 81-71. Szabó 81-73. Horti kiszáll.

8. perc: Kiss Zsolt emberrel együótt vágja be negyedik tripláját 77-69. Vendégidőkérés. Markovics 77-71.

7. perc: Gurley labdát szerez, zsákolna, megfogja a gyűrűt, a labda viszont kiperdül... Dukics szerencsére nem ront 74-69.

6. perc: megint Rakics 70-69. Vida a palánk alól, ő is kiválóan játszik 72-69.

5. perc: Rakics triplája bemegy 67-65. Gurley is bevágja 70-65. Rakics 70-67.

4. perc: Gurley büntetői bemennek 67-60. Dramicsanin kosár 67-62.

3. perc: Vida "pincérkedik" 65-60. Gurley szed lapattanót, majd harcol ki faultot.

2. perc: Markovics 63-60. Lesz még itt izgalom.

1. perc: jöhet az utolsó tíz perc. Csorvási Milán ma is nagyot játszik 63-58.

III. negyed (61-58)

10. perc: Markovics 59-58. Dramicsanin negyedik hibája, Csorvási Milán büntetői megint jók 61-58. Negyed vége.

9. perc: Csorvási Milán faulttal együtt. A büntető is jó 57-54. Markovics 57-56. Megint ő, kétszer büntetőből 59-56.

8. perc: Gurley dobása lejön. Hortira fújnak sportszerűtlent, jogosan. Vida mindkét büntetője jó 54-52. Csorvási Miláné is sportszerűtlen. Rakics kétszer, 54-54.

7. perc: Vida kosárral száll vissza 52-52.

6. perc: Rakics kétszer a vonalról 50-50. Fifty-fifty. Csorvási helyére Tanács jön. Dramicsanin 50-52.

5. perc: Gurley előbb bizonytalankodik, majd dob egy remek triplát 50-48.

4. perc:
Rakics kosár majd büntető 47-48.

3. perc: Csorvási labdát szerez, Gurley elrontja, majd javít 47-43. Megint Horti 47-45.

2. perc: Kiss Zsolté tripla! 43-41. Csorvási Milánnak nem akad társa egyedül oldja meg 45-41. Horti 45-43.

1. perc: nézzük a folytatást! Vida négy személyije miatt Wirth Ádám irányít. Két rossz dobással kezd.

II. negyed (40-41)

10. perc: László Róbert egykori csapatának dob kosarat 37-39.Dramicsanin jókora mázlival, Kiss Zsolt varázstriplája a dudaszóval együtt jön, 40-41 a szünet.

9. perc: Csorvási Milán faulttal együtt. A büntető nem jó 35-37. Vida hatalmas passza után Csorvási Milán dob ziccert, egyenlő 37-37.

8. perc: Török ziccere 32-37. Gurley most vezérnek látszik 33-37.

7. perc: Csorvási Milán dobása lejön. Gurley viszont zsákol egyet, ez lélektanilag is fontos lehet 31-35.

6. perc: Tanács veri meg az emberét, 29-33. Vendégidőkérés. Tanács ellépi, majd kidumál magának egy technikait... Dramicsanin mindkettő bedobja 29-35.

5. perc: Gurley triplája rövid, Tanács teszi vissza 27-33.

4. perc: nagyon könnyen szerzik a kosarakat, most Soós 22-33. Kiss Zsolt borzasztóan fontos triplájával 25-33.

3. perc: Horti is triplát szór, ez így nem jó 22-29. Rakics megint 22-31. Szegedi időkérés. Vida dobása hosszú.

2. perc: rosszul védekezünk, Rakics is kihasználja ezt. Dukics javít 22-27.

1. perc: Dramicsanin állhat bele a hármasba, zavartalanul be is dobja 20-24.

I. negyed (20-20)

10. perc: Tanács közelije, Dramicsanin ziccere 18-21. Dukicsot nem lehet elnyomni, szépen tette fel 20-21.

9. perc: Wirth Ádám jön be irányítani. Szabó büntetői bent 14-17. Csorvási Milán megint közelről 16-17. Dramicsanin is jól büntetőzik 16-19.

8. perc: Markovics büntetői jók 7-13. Vida büntetői nagyon kellettek 9-13. Török is a vonalról, kttőből kettő 9-15. Csorvási Levente hármasa megy be 12-15. Megint ő, egy fault után azonban kimaradnak a büntetők, a tesó, Csorvási Milán javít a lepattanóból 14-15.

7. perc: jön a másik Csorvási, méghozzá levente. Soós kosara hármat ér 7-9. Újabb jászberényi kosár, időt kér a Szedeák 7-11. Dukicsra fújnak érthetetlen faultot.

6. perc: Vida bejátszása gyönyörű, Csorvásit faultolják. Egyet bedob 7-6.

5. perc: Csorvási Milán forgolódik, valahogy csak bedöcög a labda 6-4. Hortié is jó 6-6.

4. perc: Hortiról feledkeztünk meg a palánk alatt 4-2. Rakits egyenlít 4-4.

3. perc: Gurley kosarával vezet a Szedeák 2-0. Vida egyedül, szép volt ez is 4-0.

2. perc: Kiss Zsolt triplája jön le.

1. perc: elhozzuk a labdát. Ahogy sejteni lehetett, a sérült Gilchrist helyén Vida kezd irányítóban.

17.58: kezdünk. Hajrá, Szedeák!

17.55: a Szedeákban teljes a keret, ám John Gilchrist sérülést szenvedett a tegnapi edzésen, ő nem teljesen egészséges.

17.53: zajlik a bemutatás, a vendégeknél László Róbert tavaly még Szegeden játszott, Szögi Ádám pedig hódmezővásárhelyi.

17.41: a meccset a Kapitány, Jakab, Jurák játékvezetői hármas fújja.

17.38: a Sport Klub stábja nemrég a csapat játékosánál, Kiss Zsoltnál forgatott. Nézze meg a videót!

Kiss Zsolt és Laluska Eszter a Sport Klubon.

17.30: üdvözlünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. Most érkeznek a csapatok, eddig mindössze Tomiszlav Ivosev dobálgatott. Nem tévedés, a nyáron Szegedről Szombathelyre szerződő szerb nézőként van jelen, de nem bírta ki, hogy ne dobjon pár triplát.

Csalódott arccal feküdt a palánk alatt a múlt heti vesztes bajnoki után Csorvási Milán. A Naturtex-SZTE-Szedeák férfi kosárlabdacsapatának válogatott centerét láthatóan megviselte az Alba Fehérvár elleni sima vereség (68–99), ezért pénteken, a Jászberény ellen mindenképpen javítana.

– Szégyelltük magunkat a múlt héten, hiszen tudjuk, 31 ponttal hazai pályán soha nem szabadna kikapnunk, éppen ezért csak a győzelmünket tudom elképzelni. A vezetőség és az edzőnk is kiemelte, mennyire fontos a pénteki meccs, amelyre ennek szellemében készültünk. Csütörtökön a taktikai jellegű dolgokat gyakoroltuk, és még péntek délelőtt is lesz egy dobóedzésünk. Csak keveset szabad hibáznunk a sikerhez – mondta Csorvási Milán.

Csorvási Milán Keller után Horti ellen küzdhet. Fotó: Karnok Csaba

Nyerni jön a Jászberény

– Az eredményeinkkel eddig maradéktalanul elégedettek lehetünk, és mivel szeretnénk elérni a legjobb nyolc közé jutást, ezúttal is nyerni utazunk Szegedre a közvetlen riválisunk ellen. Jó erőfelmérő következik csapatunk számára, mert a tavalyi bajnokságban is láttuk, hogy a Szedeák otthon bármelyik együttes orra alá borsot tud törni – mondta Szögi Ádám, a Jászberény vásárhelyi játékosa.

A Jászberény négy meccséből hármat megnyert, a nyáron remekül erősített, így könnyű meccsre semmiképpen sem lehet számítani.

– A szerb Rastko Dramicsanin mellett Horti Bálint szerepel a magas posztokon, úgy gondolom, elsősorban az utóbbival találkozom majd a pályán. Jól ismerjük egymást, az utánpótlás-válogatottban többször is szerepeltünk együtt. A magyar játékosok közül még Soós Gábort emelném ki, őt a bajnok Szolnoktól igazolták, remek képességű kosaras – fogalmazott.

A meccs érdekessége lesz Földi Sándor vendégedző személye, aki a 2002/2003-as idényben a Szedeákot irányította, vele lett 9. a csapat, ami a klub történetének eddigi legjobb eredménye az A csoportban.

A Naturtex jelenlegi trénere, Molnár József hét közben leült beszélni a csapat eddig visszafogottabban teljesítő amerikai légiósaival, John Glichristtel és Anthony Gurleyvel, és elmondta nekik, mit vár el tőlük a pályán. Pénteken 18 órától kiderül, mire lesz ez elég a Jászberény ellen.

Középpontban: Kiss Csaba, az A-Híd Szeged játékosa

A Szolnok elleni bajnoki rangadón Kiss Csaba döntő érdemeket szerzett az A-Híd Szeged VE győzelmében. Tovább olvasom