2017. 04. 28. péntek - Valéria 14°C | 23°C Még több cikk.

A végére felpörögött a Szeged Beton

A biztos vezetés újra megszerzésében benne volt Gyöngyösi is, kétszer remekül kért időt, ami után gólt lőtt csapata. Éles szerezte a hazaiak talán legszebb találatát: nyolc méterről iszonyatos erővel bombázott a felső sarokba.
Szeged Beton–Pécs 12–6 (3–2, 1–1, 4–0, 4–3)
OB I-es férfi vízilabda-mérkőzés. Szeged, 150 néző. Vezette: Erdős, Rüll.
Szeged Beton: Barát – Mészáros 1, Kádár 1, KOMLÓSI 2, Tóth L., Lehmann 1, HOSNYÁNSZKY 3. Cserék: VUKANICS 2, Éles 2. Molnár, Varga, Vincze. Edző: Gyöngyösi András.
Pécs: Kósz – Petőváry 1, Barba, Lukács, Kéri 1, Bóbis 1, ÁGNER 2. Cserék: Szeles, Surány, Kollár, Horváth 1, Tusa, Krizsán (kapus). Edző: Ambrus Tamás.
Gól – emberelőnyből: 6/3, ill. 7/3.

Mészáros löketét nézte el rendesen Kósz, 1–0, majd a 250. élvonalbeli meccsét játszó Lehmann is kipúpozta a hálót, 2–0. Ilyen kezdésről álmodott a hazaiak trénere. A negyed hajrájára azért már „gőzölgött" Gyöngyösi feje, hiszen 3–2-ra kapaszkodott fel a PVSK. A második negyed elején jött is az ébresztő kiáltás a lelátóról: Bóbis a vendégek harmadik előnyét is értékesítette, 3–3. Komlósi bombája a 14. percben a legjobbkor jött, újból a Szegednél volt az előny. A krónikához tartozik, hogy a vendégek nem mentek a szomszédba egy-egy durvaságért. Igaz, ez nem volt mentség, hogy két felvonás után csak 4–3-ra vezettek a Tisza-partiak. Nem igazán pörgött fel a Szeged a harmadik negyed elején sem. Kósz rendesen elkapta a fonalat.

Kis élénkséget vitt a meccsbe, hogy előbb Gyöngyösi, majd Ambrus kapott sárgalapos figyelmeztetést: a két tréner a bíróknál reklamált. Szerencsére helyre állt a rend, már ami az eredményt illeti, előbb Hosnyánszky, majd Vukanics talált a kapuba, 6–3. A biztos vezetés újra megszerzésében benne volt Gyöngyösi is, kétszer remekül kért időt, ami után gólt lőtt csapata. Éles szerezte a hazaiak talán legszebb találatát: nyolc méterről iszonyatos erővel bombázott a felső sarokba. A hajrá legérdekesebb pillanata az volt, amikor a pécsiek lehúzták a kapujukat. Ezt mindenki látta, csak a két játékvezető nem. Gyöngyösi fogta is a fejét. Igaz, ezt tették a szurkolók is. A vége 12–6, magabiztos szegedi győzelem.

Ma 17 órakor a Szeged a Szentes együttesét fogadja.

Egykori kedvencek a Kék Mókus-kupán (3.)

A nagy hagyományokkal rendelkező teremlabdarúgó-torna, a Kék Mókus-kupa döntőjét december 29-én az… Tovább olvasom